PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=427194}

Zakazane imperium

Boardwalk Empire
8,1 47 980
ocen
8,1 10 1 47980
7,2 8
ocen krytyków
Zakazane imperium
powrót do forum serialu Zakazane imperium

Na początku 5 sezonu okazuje się, że "Rotstin" nie żyje. Wyczytałem na wikipedi, że został zabity na
ulicy, ale czemu tego nie pokazali? "Chucky" nagle znalazł się w wiezieniu a nie przypominam
sobie, żeby go złapali ( pokazane w serialu). Nastąpiło wiele innych przeskoków czasowych
dotyczących wątków czy bohaterow. Istnieje może jakiś odcinek specjalny?

Ku**a, oznacz, że spoilery, bo przypadkiem zobaczyłem pierwsze zdanie...

użytkownik usunięty
Peeves

Sorka, zapomniałem. Niestety zmienić tego już nie mogę. Czytałem o tych bohaterach na wiki więc tajemnic w tym serialu, co do bohaterów, nie ma, nie liczac tego co wyzej napisalem, i stad zapomnienie o zaznaczeniu spojlera.

No trudno. Zdenerwowałem się, bo jestem dopiero w połowie drugiego sezonu, a zerkałem na FW szukając tematów dotyczących innych wątków, dlatego ten twój rzucił mi się w oczy. :(

ocenił(a) serial na 9

No właśnie. Mnie też interesuje co się stało z okiem Luciano?? :D

użytkownik usunięty
lena_777

http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1681540,1,ptoza-opadajaca-powi eka,index.html

ocenił(a) serial na 9

Przecie jakiś koleś mu obił gębusię i stąd ta pamiątka, ale właśnie nie pamiętam kiedy i kto.......

użytkownik usunięty
lena_777

Tak, ale te obicie...spowodowało jedynie bliznę na policzku.

ocenił(a) serial na 9

No chyba nie, bo owszem to oko może i ma naprawdę nieco mniejsze, ale w tym sezonie wyraźnie widać jakby miał zszytą powiekę..

lena_777

Kiedyś czytałam w internecie, że blizny na twarzy i opadająca powieka to wynik ataku ludzi Maranzano. Napastnicy bardzo go pobili, pocięli twarz, przywiązali do drzewa, a następnie odjechali zostawiając Luciano na pewną śmierć. Jednak kilka godzin później odnalazł go parol policji. W szpitalu uratowali mu życie, a ze względu na okoliczności nadano mu przydomek Lucky Luciano.
Filmweb podaje w ciekawostkach, że swój przydomek Salvatore otrzymał w 1929 r. "W pierwszym odcinku Charles Luciano zostaje przedstawiony jako "Lucky" Luciano. To przezwisko zdobył on sobie dopiero po nieudanym zamachu w 1929 roku, podczas gdy akcja odcinka toczy się w 1920 roku."

Chalky w rozmowie z Nuckym wyjaśnił jak trafił do więzienia - wraz z kilkoma innymi rabował sklepy i stacje benzynowe, aż w końcu tamci wystawili go do wiatru i został aresztowany.

A Rothstein według mnie zasługiwał na lepszy koniec - w 4 sezonie kapitalnie pokazano, jak powoli traci kontrolę nad nałogiem hazardu i można było ten wątek pociągnąć bez straty na jakości serialu, bo była to chyba najlepiej zagrana postać. No ale scenarzyści zrobili jak uważali za słuszne - myślę że mieli ku temu jakiś dobry powód, bo wątpię, żeby ot tak pozbyli się tak lubianej przez publiczność postaci.

ocenił(a) serial na 7
wallian

Pełna zgoda.

Masserria miał swoją ostatnią scenę,a Rothstein też na to zasłużył.Michael Stuhlbarg zagrał go kapitalnie.Jedna z moich ulub postaci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones