PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663711}

Zawód: Amerykanin

The Americans
7,7 7 405
ocen
7,7 10 1 7405
8,0 3
oceny krytyków
Zawód: Amerykanin
powrót do forum serialu Zawód: Amerykanin

3x13 SPOILERRY....

ocenił(a) serial na 7

Paige się wygadała, zgadnijcie komu - pastrowi i to chyba będzie najgorszy błąd w Jej życiu, bo niestety od bardzo dawna mam wrażenie, że to kolejny bardzo mocno zakamuflowany ruski agenciak.
W czasach zimnowojennych w Ameryce, w Europie takie organizacje charytatywno - religijno - antywojenne były wręcz przesiąknięte sowiecką agenturą. Nie da się ukryć, że właśnie takie organizacje dawały początek dzisiejszemu lewackiemu syffowi jaki dzisiaj pogrąża świat (ale to tak na marginesie)
W 4 sezonie będzie się działo!!!

ixxert

@ixxert, kogo masz na myśli mówiąc ruski agenciak, Paige czy pastora?
poza tym coś czuję, że Elizabeth i Philip zaczeli sie troche zmieniać.... dobrze, że teraz dają 4 sezon, będzie z pewnością ciekawie.

ocenił(a) serial na 7
StarDustar

Wydaje mi się że ten pastor to też agent.

Jeśli chodzi o Phillipa to sądzę, że się złamie, będzie próbował uciec od sowiecki agentury, będzie chciał ratować dzieci by ich też nie zwerbowali.
Phillipa w końcu prawdopodobnie złapią Amerykanie - nie wiem czy dzięki Marthie czy Stanowi, czy może sam się podłoży (by ratować Elisabeth i rodzinę) ale sądzę, że go złapią. Popełnia dużo błędów, zaangażował się w zbyt wiele rzeczy na raz i dużo rzeczy robi a może się uda - sądzę, że skończy w amerykańskiej celi a potem może przekupią go na swoją stronę.

Elisabeth jest twarda jak NRD-owska zawodniczka ;) i raczej nic Jej nie grozi, nigdy Jej nie złapią, będzie trwać do końca jak Związek Sowiecki....

ixxert

"Elisabeth jest twarda jak NRD-owska zawodniczka ;) i raczej nic Jej nie grozi, nigdy Jej nie złapią, będzie trwać do końca jak Związek Sowiecki.... " <3

Elizabeth jest twarda, ale nie sądze, by zostawiła rodzine dla ZSRR, ona też się łamie, być może będzie to widać w 4 sezonie. tak myśle.

ocenił(a) serial na 7
StarDustar

Może i tak. Kto tam wie co siedzi w głowie takich kobiet takich ruskich agentek. Na razie wciąż sądzi że uda Jej się przekabacić Paige.
Swoją drogą najlepsza akcja z Elizabeth to jak powaliła tych dwóch agentów (2sez) ... miaazga - masakra!

ocenił(a) serial na 7
ixxert

coś tu jest nie tak z tymi komentarzami ;-/
Rano pisałem ten powyższy i znikł, teraz dopiero się pojawił i przyszła do mnie wiadomość że ktoś odpowiada....
Naprawcie filmweb ;)

ixxert

dopiero teraz widzę, twój pierwszy komentarz, rzeczywiście coś jest nie tak.
a co do Elizabeth to dla mnie chyba prawie najciekawsza postać, być może dlatego, że to serial AMERYKAŃSKI i twarde "ruskie" kobiety to tam rzadkość. temat KGB można by zgłębiać w nieskończoność nawet gdyby powstał serial rosyjski o swoich agentach w USA (ale taki pewnie nie powstanie, bo pewnie wciąż kolejne pokolenia tych ludzi tam siedzą :P )

użytkownik usunięty
ixxert

a co sie stalo z martha?

ocenił(a) serial na 7

na koniec 3 sezonu wciąż/ jeszcze żyje ;)

ocenił(a) serial na 8

Myślałem że Philip ją załatwi gdy pokazał swoje prawdziwe oblicze. W 13 odc. załatwił technika komputerowego, który miał zajmować się sprawą Marty więc sądzę, że mógł ją przekabacić.

ocenił(a) serial na 9
gloszuk

Szkoda, że tak wątek Marthy urwali. Chyba, że coś mi umknęło. Czy ostatnia scena z nią to jest moment kiedy Phillip demaskuje się ? Sezon był świetny ale rozwiązanie akcji z paige i pastorem jakoś chyba nie do końca mnie kupiło. Najpierw pyta swoją matkę czemu babcia pozwoliła jej odejść aby następnie sprowadzić na nią niebezpieczeństwo w postaci pastora. Moim zdaniem w 4x1 czeka nas rychły koniec pastora .

ocenił(a) serial na 8
alekgub

Moim zdaniem celowo urwali, by powrócić do niego w czwartym sezonie. Co do pastora to nie wykluczam, że to radziecki agent. Możliwe, że doniesie centrali o Paige i zacznie się walka rodziców o jej życie.

ocenił(a) serial na 6
gloszuk

Ale przecież Phillip załatwił tego gościa podkładając mu pluskwy żeby zdjąć z Marthy ciężar podejrzeń o podłożenie długopisu w biurze Gaada. A ona i tak się domyśliła, że Clark nosi sztuczne włosy, nie sądzę żeby przyznał jej się kim jest skoro Rezydentura postanowiła kontynuować operację z podsłuchiwaniem FBI.

ocenił(a) serial na 7
ixxert

4 sezon pewnie będzie ostatnim/przedostatnim sezonem. Bo raczej po zimnej wojnie większego sensu ten serial mieć nie będzie :P

ocenił(a) serial na 7
Jurigag

Szczerze to też jestem ciekawy jak poprowadzą kolejny/ kolejne sezony w odniesieniu do dzisiejszych czasów - do wszechogarniającej poprawności politycznej i ogromnej presji lewactwa na świat/ na rynek medialny.
Już pisałem w innym kometarzu te wszystkie ruchy i oranizacje miały swój początek w tamtych i wcześniejszych latach i były nadzorowane i pod opieką właśnie ZSRR

ocenił(a) serial na 8
ixxert

Właśnie jestem po 3 sezonie. Szybko idzie oglądanie bo serial naprawdę wciąga. Bez względu nawet na to, że fabuła w wielu przypadkach jest nieco zbyt dramatycznie przerysowana... Ale polubiłem tych bohaterów :)) I chyba to jest najlepsze w tym wszystkim, bo Elizabeth i Phillip są naprawdę nieźle "wykreowani". Zresztą postacie drugoplanowe w większości też. Drażni mnie ten wątek z rodziną - Paige i to całe jej urabianie. Wolałbym żeby dzieci nadal były nieświadome, bo to tylko skomplikowało pewne sprawy.
Czwarty sezon ponoć już leci, więc powoli będziemy odkrywać kolejne zawirowania Jenningsów. Co do sprawy z pastorem nie mam pewności jak to rozwiążą, ale ja bym raczej obstawiał, że trzeba będzie "zlikwidować problem". Swoją drogą nie wiem czego innego się mogli spodziewać - że będzie taka sama jak oni? Ale z drugiej strony takie rozwiązanie otwiera furtkę do wielu interpretacji... przede wszystkim do zdrady! Phillip coraz bardziej dojrzewa do "ratowania swojej rodziny". I wydaje mi się, że właśnie zdrada może być jedyną drogą ucieczki od KGB. Tylko, że Elizabeth jest na to zbyt uparta i zbyt lojalna. Ale kto wie? Podejrzewam, że w kolejnym sezonie będzie jeszcze więcej aspektów i chwytów psychologicznych, które będą rozwijały mentalność "szpiegowskich maszyn". Łącznie z romansem po sąsiedzku :))
Właściwie spodziewałem się, że na koniec 13 odcinka KGB wykręci jakiś numer w stosunku do "problemu" z Paige (uprowadzi ją, albo coś w tym stylu). Tymczasem to wszystko jest takie niedopowiedziane. Tak samo Martha. Żyje, ale czy będzie dalej szpiegować dla Clarka, czy może na dwie strony? Dużo rzeczy zapowiada się ciekawie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones