PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=40268}

Zbuntowany anioł

Muñeca Brava
7,0 38 782
oceny
7,0 10 1 38782
Zbuntowany anioł
powrót do forum serialu Zbuntowany anioł

Postanowiłam oglądnąć serial, który pamiętam z dzieciństwa od samego początku i tak mnie jakoś naszło... Bo Ivo jest starszy od Mili, tak? Ale przecież Federico najpierw był z Rosario, a dopiero później poślubił Liusę więc teoretycznie rzecz biorąc Ivo powinien być młodszy od Milagros. Wiemy jednak, że (mały SPOILER) Federico nie jest ojcem Ivo jednak Ivo na początku o tym nie wiedział, czyli w momencie zejścia się Luisy i Federico Ivo musiałby być naprawdę mały, max 3 lata - starsze dzieci już pamiętają a szczególnie takie ważne wydarzenia jak ślub matki ;). Wydaje mi się jednak, że jest on od Mili sporo starszy (było to też często wypominane w serialu, tak na moje oko on ma z 24-25 lat, Milagros przecież 18). Ma ktoś jakieś sensowne wskazówki co do ich wieku i jak to naprawdę było? :)

ocenił(a) serial na 9
joannapoland

Jak Mili przyszła pracowac do nich to miała 18. A Ivo mial 24 potem z 25 bo tyle mial na torcie urodzinowym :P

użytkownik usunięty
joannapoland

Być może się mylę ale Milagros nie miała jeszcze 18 lat kiedy zaczęła sprzątać w tym domu.

Prawda, ale zaczęła tam pracować jakoś na tydzień/dwa przed swoimi urodzinami, nieistotne w sumie. Czyli ustalone, Mili w serialu ma 18/19 lat a Ivo 24/25. Ale bardziej chodzi mi o to, jak to jest, że z Iva już taki stary pryk (:p) a nie wiedział, że Ricardo nie jest jego ojcem (mając de facto 5 lat w momencie kiedy jego matka brała z nim ślub). Co go kurcze, nad gazem trzymali, że nie pamiętał, czy jak? Haha ;). Trochę to takie mało logiczne ;).

użytkownik usunięty
joannapoland

No tak, 5 letnie dziecko nie jest już takie małe, jednak w tym wieku można takiemu dzieciakowi wiele wmówić, jeżeli brała z nim ślub kiedy on miał 5 lat to znaczy że musiała znać dłużej faceta za którego wyszła za mąż (tym bardziej Ivo znał go dłużej) więc musiał być do niego bardziej przyzwyczajony i wziął go za swojego ojca.

ocenił(a) serial na 10

miala 18 l co za roznica czy ma ur za tydzien czy juz po nawet na kika mieiacy przed ur by miala 18 bo blizje do 18 ur wiec tak sie liczy prawidlowo

ocenił(a) serial na 8
joannapoland

Po prostu błąd scenarzystów. Wiktoria w takim razie powinna być młodsza jeszcze od Milagros, a przecież nie była. W ogóle jeśli chodzi o czas to się on kupy nie trzyma. Akcja serialu niby trwa rok a w tym czasie około 170 odcinka Marina zaszła w ciąże, a później około 245 przyjechała z kilkumiesięcznym bobasem i to niby wszystko w rok?

ocenił(a) serial na 10
joannapoland

ja z kolei zauwazyłam też jedną rzecz, a mianowicie : Pomijając już Ivo który miał te 20 kilka lat, Milagros urodziła się przed , bądź niewiele po ślubie Federica z Luisą. Victoria jest ich córką, czyli w filmie musi być młodsza od Mili i ma ok 16-17 lat. Jakim więc cudem ta dziewczyna nie chodzi do szkoły? mało tego zamierzała wyjść za mąż za Juana Cruza? :D

Drugą wpadką jaką zaobserwowałam jest fakt iż na począku serialu Mili pokazuje babci swój medalik. Babcia nie orientuje się że jest to jej zaginiony wnuk. Natomiast nie ma żadnych wątpliwości , gdy przychodzi do niej chłopak który ukradł medalik Mili :P



jolkas

Co do Vicky to jeszcze ewentualnie można tłumaczyć tym, że mogła mieć coś w stylu prywatnej szkoły lub osobistego nauczyciela chociaż nigdy chyba nie było mowy o tym, że musi iść na zajęcia lub coś w tym rodzaju.
Fakt ślubu faktycznie ciężko jakoś logicznie i po ludzku tłumaczyć. Cóż, może w tamtych czasach i w tamtej kulturze śluby siedemnastek z wyższych sfer były normalne, tego nie wiem, to się nie będę wypowiadała :D

ocenił(a) serial na 8
joannapoland

Błąd scenarzystów, bo Wiktoria była starsza, co oczywiście nie zgadzało się z fabułą.

ocenił(a) serial na 8
jolkas

Nie pokazała jej medalika. Mówiła tylko o nim. Kiedy chciała jej pokazać medalik okazało się, że zostawiła go w łazience.

ocenił(a) serial na 10
Lineczka_filmweb

mój błąd zwracam honor :D
aczkolwiek to nie zmienia faktu że dużo mówiła o tym medaliku babci :P Mogła się zorientować.
Dziwne jest również to że Mili wie że jest córką służącej która była porzucona i nie skojarzyła tego z historią Federica i Rosario którą przecież dobrze zna :P

ocenił(a) serial na 8
jolkas

Może zmyliło ją to, że Angelika cały czas szukała wnuka - płci męskiej? Na tym wątku opierała się telenowela, więc prawda nie mogła wyjść za wcześnie :P

ocenił(a) serial na 10
Lineczka_filmweb

ten serial jest tak pokręcony że aż nie moge się nadziwić :P
co do Rosario i Federica.. Mili kiedyś ukradła z gabinetu połówkę zdjęcia na którym był Federico, później od matki przełożeonej dostała drugą część owego zdjęcia ze swoją matką :P powinna się zorientować, ale w końcu to tylko telenowela :)
Teraz gdy oglądam to wszystko 'po latach' nie wiem czy scenarzyści byli takimi idiotami czy za idiotów mieli odbiorców serialu :D

jolkas

Ja właśnie oglądam od poczatku. Aktualnie jestem na 256 odcinku i wszystko dosłownie w tym serialu nie trzyma się kupy. To co pisaliście wyżej o wieku poszczególnych postaci to swoją drogą ale czas w tym serialu to pojecie względne hahaha. Bernardo nosił plaster na czole przez kilka miesięcy a miał lekkie zadrapanie. To taki przykład. Poza tym różne wpadki np. Kamera w kadrze co chwilę wręcz. Nowy pokój pani starszej kropka w kropkę jak stary. Socorro która ciągle używała oleju do wszystkiego wręcz. Co ja kamera pokazywała to olej w ręce xd Ivo postrzelony na środku drogi, po czym tłumaczy że stanął na linii strzału. Co gdzie jak xd Również ta sama scena: Milagros zaciąga go gdzieś do lasu jak obok na polu gdzie myśliwi byli stał Rocky. Jeżeli np chodzi o dyskotekę to też zauważyłam jednego stałego bywalca z chusta na głowie. Za każdym razem jak odbywała się dyskoteka był ten sam gościu tak samo ubrany jakby nocowal w tamtym miejscu xd Dużo pomylek i wpadek ale serial super.

jolkas

Przeciez Milagros to jedna z najglupszych postaci w tym serialu.

ocenił(a) serial na 7
jolkas

W kwestii tego medaliku to mieszkańcy tego domu powinni go zauważyć, bo w pierwszych odcinkach Milagros nosiła go na wierzchu, widać to dokładnie w 3 odcinku. W dodatku kiedy Andrea zerwała jej go z szyi podczas kłótni w ogóle się nie zorientowała- co jest dziwne, natomiast u obcego faceta od razu zauważyła ten medalik i wzięła go za tego zaginionego syna .

ocenił(a) serial na 10
jolkas

Viki ma ponad 20 l minimum 20

ocenił(a) serial na 5
joannapoland

Federico wziął ślub w trakcie gdy Luisa była w ciąży z Ivem. nieraz było o tym wspomniane. Milagros była poczęta mniej więcej w tym samym czasie więc... to zwyczajnie błąd scenarzystów.

ocenił(a) serial na 9
joannapoland

1. W 6 odcinku Mili przychodzi do pracy w rezydencji Di Carlo dwa miesiące przed swoimi 18 urodzinami.
2. W 18 odcinku przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia (grudzień), w 52 wyjeżdżają do Gualeguaychú na paradę karnawałową (przełom stycznia i lutego).
3. W 226 odcinku Ivo potwierdza, że ma 25 lat, a jest to na chwilę przed ślubem Liny i Bobby'ego, który ma się odbyć we wrześniu.

Myślę, że między nimi jest 6 lat różnicy. :)

ocenił(a) serial na 10
joannapoland

A nie mogło być tak że Luisa będąc w ciąży z innymi wzięła ślub z Federico, następnie zaszła w ciążę już z Federico i urodziła się Victoria a potem zaczął się jego romans z Rosario która uciekła i urodziła Milagros? Romans mógł trwać wcześniej ale ciąża mogła pojawić się później. Tak wymysliłam

ocenił(a) serial na 10
joannapoland

A druga sprawa że akcja serialu trwa dłużej niż rok bo tam chyba dwa razy są święta Bożego Narodzenia? czy się mylę?

joannapoland

Ja również wróciłam po latach do serialu. Jeśli chodzi o wiek Mili i Ivo jest chyba akurat ok, ja rozumiem fabule tak, że Frederico wdał się w romans z Rosario już po ślubie z Luisą. Ale kto tam zrozumie scenarzystów, nie brakuje w tym serialu niespojności.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones