PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94047}

Zdarzyło się jutro

Early Edition
7,2 8 371
ocen
7,2 10 1 8371
Zdarzyło się jutro
powrót do forum serialu Zdarzyło się jutro

Ostatni odcinek

ocenił(a) serial na 9

Oglądałem to jak byłem mały, dziś akurat zobaczyłem, że jest znowu na AXN. Oglądał ktoś
ostatni odcinek? Jestem ciekawy czy wyjaśnili cokolwiek. Nie chcę żadnego spoilera, tylko
powiedzcie czy historia jest ewidentnie zakończona :D

ocenił(a) serial na 7
maybac

A o który odcinek Ci chodzi? Podaj jakieś szczegóły fabuły, żeby można się było zorientować, który odcinek masz na myśli ;)

ocenił(a) serial na 9
Lane

No o ostatni? Tzn. ostatni nakręcony.

ocenił(a) serial na 7
maybac

Ostatni ostatniego (czwartego) sezonu? A to tego jeszcze nie widziałam...

maybac


To przedostatni odcinek powinien być ostatnim, bo z w nim się wyjaśnia dlaczego to Gary dostał tę gazetę (tutaj był lekki szok kiedy się wyjaśniło) i od razu poznajemy osobę która go zastąpi, kiedy Gary przeniesie się do lepszego świata. A w ostatnim odcinku Gary przenosi się w czasie i spotyka...To już trzeba samemu obejrzeć.

ollo

Wydaje mi się, że troszkę wprowadzasz w błąd. A dokładniej to nie Ty, tylko stacja na której oglądałeś serial :) Post napisałeś dzisiaj, więc pewnie oglądałeś na AXN. A niestety ten kanał emituje wiele odcinków w złej kolejności, a w ramówce oznacza je kolejnymi numerami, jakby były prawidłowe. Numery nie pasują do opisów.

Dla zainteresowanych podaję jak były emitowane w AXN odcinki czwartego sezonu od odcinka 11ego aż do końca:
11, 13, 12, 18, 17, 14, 15, 16, 22, 19, 20, 21
Tak więc jak widać. ostatni odcinek był emitowany już cztery dni temu. A dziś był puszczony przedostatni(21). Też ubolewam nad tym, że tak to spaprali, pisałem kilka razy do nich, ale nic z tego... Poszczególną kolejność można łatwo sprawdzić na angielskiej wikipedii.

Pozdrawiam

miszehu

Dokładnie. Dziś oglądałem na AXN 21 i 22 odcinek według ich programu:

Czwartek 2011-01-06 11:00
Zdarzyło się jutro IV
Episode 21

Czwartek 2011-01-06 16:00
Zdarzyło się jutro IV
Episode 22

ocenił(a) serial na 7
miszehu

AXN zrobiło zamieszanie z odcinkami, ale CBS nie mniejsze, nadając finał sezonu zbyt wcześnie. Jeśli byłeś na angielskiej wikipedii, to zapewne przeczytałeś także to zdanie: "In season four, episode 420, "Time" (the series finale that aired a few episodes early), it is briefly explained why Gary started receiving the paper." ;) W kolejności nadawania odcinków CBS wyemitowało jako ostatni 4x22 "Luck o' the Irish", ale prawdziwym finałem serii jest 4x20 "Time" tak jak pisze ollo ;)

Lane

racja, tego nie doczytałem, bo sprawdzałem tylko podstronę z odcinkami :) także ostatni powinien być odcinek Time 420, tak jak wyczuł to ollo. a reszta błędnych emisji to już osobna sprawa... tak też mi coś nie pasowało z tym ostatnim odcinkiem :)
dzięki o pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 10
Lane

Witam! [SPOILERY]
Ja obejrzałam wersję serialu z AXN i moim zdaniem powinna być właśnie taka kolejność odcinków:
"Time" powinien być przedostatnim, z symbolicznym wyznaczeniem następcy przez Gary'ego; przypominam, że Gary czyta tam list od Lucious'a Snow'a, w którym sugeruje, żeby starał się znaleźć czas dla siebie...
a "Everybody Goes to Rick's" powinien być ostatnim, bo pozostawia kompozycję otwartą - Gary (pomijając już fakt przeniesienia się w czasie) poznaje kogoś i widzowie mogą przypuszczać, że znajomość ta przerodziła się w coś więcej i wreszcie bohater ma szansę na 'ustatkowanie się' ;) i zastosuje się do rady Lucious'a... Gdyby serial zakończył się na "Time", to gdzie wtedy podziałby się ten odcinek? To nie miałoby sensu!
A koncepcja, by ostatnim odcinkiem był "Luck o' the Irish", to już kompletne nieporozumienie... i nie mogę pojąć dlaczego w spisach odcinków, to ten widnieje jako ostatni.
Pozdrawiam!

ocenił(a) serial na 9
Mademoiselle

Dla mnie jednak "Time" pasuje idealnie na finał serii. Rozumiem Twój tok myślenia, ale wg mnie większy sens jako zakończenie ma ten właśnie odcinek. Gary tak jak Snow dostawał gazetę, tak jak Snow ratował ludzi, i na końcu tak samo jak Snow znalazł kogoś, kto go zastąpi. Pełne koło.

ocenił(a) serial na 10
Capitano_S

Nie dopowiedziałam czegoś, mój błąd. Bez wątpienia "Time" byłby idealnym zakończeniem całego serialu (nawet zdziwiłam się, że jak oglądałam wersję z AXN był to odcinek przedostatni), ale w takim razie "Everybody Goes to Rick's" w ogóle nie powinien mieć miejsca, albo nie powinien mieć takiego dwuznacznego zakończenia z tą nowo poznaną osobą, bo wątek potem by zniknął, jakby nigdy go nie było... A zatem jeśli ten odcinek by nie istniał - w pełni się zgadzam, że "Time" powinien być ostatni. Jednak jeśli segregować istniejące odcinki, serial musiałby się zakończyć na "Everybody Goes to Rick's", bo inaczej nie miałby sensu ten odcinek... Cieszy mnie jednak, że wiesz o co mi chodzi ;) Niestety to produkcja najwyraźniej namieszała z kolejnością odcinków i poszczególne stacje. Ppierwszy raz się spotykam z tym, żeby na różnych stacjach odcinki seriali były emitowane w innej kolejności.
Pozdrawiam ;)

ocenił(a) serial na 9
Mademoiselle

Generalnie już podczas pierwotnej emisji, w USA, wiele lat temu, "Time" był zaplanowany jako finał, ale coś się komuś pomyliło, i wyemitowano go za wcześnie. A potem nie zmieniano już tej błędnej kolejności. Ot, złośliwość rzeczy martwych. Pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 9
maybac

Czy transmitowany przez AXN odcinek 4x20 był ostatnim czy nie.. Nie ma różnicy bo na szczęście finał nie składał się z 2-3 części :P,. Cieszę się, że mogłem go obejrzeć. Kiedyś nie miałem jak bo gdy obejrzałem dwa pierwsze sezony to chyba zmienili godziny emisji :( - a miałem szkołę.

No cóż. serial superancki i szkoda, że dziś takich już nie kręcą. Szkoda, że do końca nie wyjaśnili jak to było z tą gazetą. Kto ją podrzucał codziennie rano? Kim byli ci co go obserwowali + ten tajemniczy człowiek w meloniku? Wiele jest tajemnic. No ale z drugiej strony zrobili jak twórcy z LOST. Może i zresztą dobrze. W takim razie Gary przekazał pałeczkę dziewczynce i jak umrze to ona będzie dostawać. Gorzej będzie jak ona przez przypadek zginie :P To kto będzie dostawał gazetę? :)

ocenił(a) serial na 7
Azazell

Nie zginie, bo póki będzie żył Gary, to będzie ją ratował :P A jak już ona zacznie dostawać gazetę, to też wyznaczy swojego następcę:P ;)

ocenił(a) serial na 9
Lane

Hehe masz rację. Kurcze szkoda, że to już koniec. Wczoraj sobie obejrzałem finałowe odcinki i teraz kicha :(. Ten aktor co grał Gary`ego, kończy swoją rolę w innm serialu Saturday Night czy jakoś tak o sporcie amerykańskim. Tak mi się wzięło na marzenia i fajnie byłoby gdyby znów zaczęli kręcić Early Edition :). Tylko co by teraz mieli kręcić? ;/

Zresztą i tak Kyle Chandler będzie grał w kinowym filmie S-F u J.J Abramsa :), który to przed wakacjami wychodzi do kin.

ocenił(a) serial na 7
Azazell

Mogli by zrobić dalsze dzieje, takie Early Edition - Next Generation :D Czyli, że ta dziewczynka już wyrosła i teraz przejęła pałeczkę w ratowaniu ludzi od Gary'ego ;) Oczywiście nie życzę Gary'emu zgonu, ale mógłby się np. udać na zasłużoną emeryturę :D albo pojechać do Hollywood odwiedzić Chucka na dłużej :D albo ta dziewczynka mogłaby wyjechać do innego miasta i tam otrzymywać swoją gazetę :D Pomysłów są tysiące ;) Scenarzyści już by to tam jakoś załatwili ;D

ocenił(a) serial na 9
Lane

Tylko, że Gary młodo wygląda i nie pasuje do roli emeryta :).

ocenił(a) serial na 10
Lane

Ale przecież był już dwa razy u Garego drugi gość z jutrzejszą gazetą - tamten grubas z Nowego Jorku :) On mógłby go zastępować w Chicago, no ale bez Garego tak trochę głupio by było...

ocenił(a) serial na 9
Azazell

@ Azazell - Kyle Chandler grał później w serialu Friday Night Ligts jednym z najlepszych seriali jakie widziałam. I gra tam genialnie - był nominowany i mam nadzieję, że również w tym roku będzie nominowany do Emmy za te rolę. Gorąco polecam ten serial !

ocenił(a) serial na 10
Azazell

Ja długo przeciągałem oglądanie czwartego sezonu, tzn. obejrzałem kilka odcinków i przerwa na kilka tygodni. Poem następne kilka i znowu przerwa. Najdłużej czekałem z obejrzeniem dwóch ostatnich odcinków. Nie chciałem już kończyć z serialem, ale wczoraj w końcu postanowiłem je obejrzeć. Czuję straszną pustkę :/

ocenił(a) serial na 10
Azazell

Napiszmy petycję o nakręcenie piątego sexonu :) Ja też kocham ten serial i bardzo się zżyłem z jego bohaterami. Brakuje mi go, taka dziwna pustka po obejrzeniu całego serialu :/

ocenił(a) serial na 6
maybac

to który wreszcie odcinek jest tym ostatnim ? w którym dowiem się co i jak ?

ocenił(a) serial na 10
damian252

Według kolejności emisji ostatnim odcinkiem jest ten, w którym gary przenosi się w przeszłość do roku 1929 i jest wszystko na czarnobiało, ale teoretycznie według fabuły i osób piszących w tym temacie ostatnim odcinek jest ten, który został wyemitowany w telewizji jako PRZEDostatni, czyli jak Gary dowiaduje się, że miał zginąć w wieku 11 lat, a potem przekonywał tego sędziego (dziadka dziewczynki), żeby już nie brał łapówek i wsadził za kraty tamtego zabójcę. Tylko nadal nie rozumiem, dlaczego gary przeniósł się do przeszłości? Przecież miał ratować tego detektywa, a nie jego wujka, którego ocalił ze strzelaniny w barze. Ale skoro Gary Hobson był chłopakiem siostrty tego kolesia, to jest on... wujkiem tego emerytowanego detektywa! Tak by z tego wynikało, jeśli w przeszłości był on związany z Ginger! Chyba, że czegoś nie rozumiem... Ale czemu nie ma piątego sezonu? Buuuu, smutno mi :/ Skończyły sięprzygody z gazetą, z ratowaniem życia, z różnymi ciekawymi postaciami :/

ocenił(a) serial na 9
trancefan1986

Jeden z najlepszych seriali ;/ Szkoda, że dalej tego nie ciągneli.. Mogliby respawn zrobić :) Kurcze świetny klimat serialu.

trancefan1986

Przeniósł się przede wszystkim po to, żeby odkryć schowek z bronią. by uratować tego detektywa w teraźniejszości. Gary tym razem był Rickiem, konkretną osobą, a nie jak za pierwszym razem nieznanym przybyszem, więc co najwyżej Rick nie Gary jest wujem Crumb'a, o ile ten wyjechał z Ginger. Teoretycznie i bez ingerencji Gary'ego nie wuj, a OJCIEC Crumb'a powinien przeżyć w tym magazynie, bo gdyby nie przeżył, to Gary nie poznałby Crumb'a. A jeśli chodzi ci o awanturę w barze Rick'a to GARY doprowadził do tej sytuacji, a nie Rick.

karol3w

Obejrzałem właśnie 3 ostatnie odcinki. Tak, zdecydowanie ja też uważam że Time jako finał byłby świetny. Cały serial bardzo sympatyczny mimo że od deski do deski obejrzałem tyko 2 pierwsze sezony, z następnych już tylko wybrane odcinki.
Pozdrawiam wszystkich fanów :)) a Chandlera w jeszcze lepszej formie można zobaczyć w moim ulubionym serialu- Friday Night Lights

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones