PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=232023}

Zemsta hrabiego Monte Cristo

Gankutsuō
7,5 318
ocen
7,5 10 1 318
Zemsta hrabiego Monte Cristo
powrót do forum serialu Zemsta hrabiego Monte Cristo

Gankutsuou na DVD

ocenił(a) serial na 10

A więc jednak! Anime-Gate zapowiedziało, ze wyda Gankutsuou na DVD! Nie znana jest jeszcze data, cena i liczba płyt(chodzą słuchy, ze cztery, przynajmniej tak czytałam gdzieś, w każdym razie nie ma co liczyć na dodatki, takie jak w w amerykańskim wydaniu Geneona), ale jest to raczej pewne^^ A kiedyś się śmiałam z koleżanką, ze dzień po wyjściu Gankutsuou na DVD w Polsce nastąpi koniec świata...

alos10

Akurat wydanie DVD jest śliczne. Obejrzałam na razie 3 płyty z 4 i trochę obawiam się zakończenia.
Wrażenia po tych 18 odcinkach pozytywne - przynajmniej w większości. Aczkolwiek Eugenia w wersji blond i Transformersy dość niemile mnie zaskoczyły, wygląd Maksymiliana i bierność Walentyny takowoż. I jeszcze z odmłodzeniem bohaterów to też był głupi pomysł - ilu piętnastolatków ma tak życiowe problemy? 19-latki byłby chyba lepsze. Villefort też trochę za bardzo zdemonizowany. A opening: muzyka jest cudowna, piosenkarz to koszmar.

Ale ogólnie - jest dobrze!

ocenił(a) serial na 10
littlelotte52996

Mnie lektor w nim przeraża... Obejrzałam fragmenty, po czym bez wahania kasę, którą przeznaczyłam na polskie wydanie wydałam na francuskie XDD Przepaść.

alos10

Nie oglądałam z lektorem, wolę napisy, ale one też są straszne. KOSZMARNE.
Obejrzałam do końca.
SPOJLER
Zakończenie zdecydowanie zepsuło mi obraz całości. Powieściowe zakończenie jest piękne, wzruszające, a to z anime stanowczo przedramatyzowane. I jeszcze to powtarzanie po 5 razy w odcinku "Czekać i nie tracić nadziei" - ile można?

alos10

A czytałeś tę całą "Martwą rękę"?

ocenił(a) serial na 10
littlelotte52996

Martwą rękę czytałam. Masakra, kicz do kwadratu, fabuła strasznie przegięta i na siłę, nie ma ona najmniejszego sensu.... Nie polecam w żadnym wypadku.
Mi się z kolei średnio podoba zakończenie w powieści, dla mnie ono jest trochę mało konsekwentne i zupełnie odbiega od klimatu reszty powieści, takie jałowe trochę i bez wyrazu. Natomiast w anime mi się dość podobało, pomijając animację opętanego hrabiego, na którą patrzeć się nie dało.

alos10

A o czym jest fabuła tejże genialnej ksiązki, jeśli mogę spytać?

ocenił(a) serial na 10
littlelotte52996

To jest pseudo kontynuacja "Hrabiego", w której Andrea, po tym, jak się dowiedział, ze Villefort jest jego ojcem, postanowił zemścić się z kolei na hrabim, za to, co zrobił Villefortowi. Zemsta (z tego, co pamiętam, czytałam to 6 lat temu) polegała na tym, porwaniu syna hrabiego i Haydee, pozbawieniu hrabiego bogactwa i zabiciu Haydee. Przy czym całość się w ogóle kupy nie trzyma, są błędy logiczne (np. Beauchamp z dziennikarza zostaje prokuratorem królewskim, to zapamiętałam XD), sama powieść napisana koszmarnym językiem, ogólnie taki baaaardzo kiepski fanfic.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones