PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97314}

Ziemia 2

Earth 2
7,5 4 125
ocen
7,5 10 1 4125
Ziemia 2
powrót do forum serialu Ziemia 2

Skończyłam dziś oglądać po raz trzeci. I stwierdzam, że z każdym razem coraz bardziej daję się wciągnąć i smutniej mi, gdy się kończy. O klasie filmu chyba świadczy to jak się starzeje. No a dla sci-fi 16 lat to już taki okres, po którym żenada wychodzi na wierzch. A tu nic. Każdy odcinek z tym samym przejęciem i zaangażowaniem, jakby to był co najmniej finał "Gilotyny":) Zdecydowanie niewykorzystany potencjał, wątków co najmniej jeszcze na jeden sezon. Bezsilna złość na tych, którzy odpowiadają za tak krótki żywot tego fantastycznego serialu. Uwielbiam i gorąco polecam.
PS. Moim zdaniem wyraźna inspiracja dla Avatara (głównie symbiotyczny związek planety z jej mieszkańcami)- data by się zgadzała, tylko z wiadomych względów kosmici atrakcyjniejsi i watek miłosny na pierwszym planie:)

annawanna

Tak. Zwani tfurcy pozostawili we mnie niedosyt. Pamiętam jeszcze /jak przez mgłę/ jak czekałem na kolejny odcinek.
Zdecydowanie więcej ekologii niż w Gwiezdnej Eskadrze.
Ale i tak nie pobiją Charlie Jade.
Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 6
annawanna

Serial jest świetny, ale mimo wszystko ma trochę niedoróbek. Nie chodzi mi o efektym, bo pomimo prostoty i stosunkowo niskiego nakładu kosztów nie są kiczowate i serial dobrze się go ogląda. Pierwszy minus to dziury i przeskoki czasowe w fabule ( w szczególności pod koniec 1 sezonu). Mogli to rozwiązać wyraźnie zaznaczając na początku każdego odcinka, że jest to zapis z dziennika z konkretnego dnia. Wprawdzie pojawiała się narracja wyjaśniajcąca ogólną sytuację, ale mogli to teoszczkę lepiej zrobić. Delikatnie przesadzili z brakiem dyscypliny wśród uczestników wyprawy, w szczególności dawały po tyłku dzieciaki. I ostatni gigantyczny minus dla producentów, że nie dali kasy na kontynuację serialu.
Po tylu latach od premiery raczej nie ma sensu robić kontynuacji, za to serial w pełni zasługuje na remake.

annawanna

mam takie pytanko. Gdzie mogę ściagnać ten serial z lektorem?proszę o odopowiedź, bornos82@hotmail.com

ocenił(a) serial na 9
annawanna

Też niedawno przypomniałem sobie tn serial i o dziwo zasada "nigdy nie spotykaj bohaterów z dzieciństwa" wcale się w tym przypadku nie sprawdziła. Po latach Earth 2 nadal mnie pochłonęła, siła tego serialu to skupienie się na relacjach międzyludzkich przez co wyeliminowano w znacznej mierze efekt "odrzucania" od obrazu przez przeterminowane pod względem jakości efekty specjalne. Duża w tym zasługa zastosowanieaw wielu miejscach klasycznej animatroniki - nie wiem czy twórcy nie miali wtedy kasy na super (ówcześnie) animacje komputerowe czy był to świadomy zabieg, najważniejsze że dało to świetny rezultat.

Co do braku drugiego sezonu to z jednej strony żałuję że nie powstał, bo faktycznie niektóre wątki naprawdę błagają o zakończenie (np. co wymyśliliby autorzy żeby Devon dalej występowała? :P), a z drugiej strony trochę się cieszę. Kiedy Earth 2 leciało u nas po raz pierwszy nie było jeszcze internetu i w sumie to myślałem wtedy że brak drugiego sezonu jest po prostu związany z tym... że nie planowali go kręcić. Że zamysłem twórców było pozostawienie wielu wątków otwartych, aby widz mógł sam je sobie wedle swojego gustu pozakończać. Przez lata wspominałem Earth 2 i chyba właśnie ten brak dalszego ciągu sprawił że ma on tak miłe miejsce w mej pamięci. Kto wie, czy kręcenie dalej nie rozwodniłoby serialu - wszak to przypadłość wielu. A tak, właśnie nie posiadając określonego, czarno/białego zakończenia ma w sobie jakąś nutkę tajemnicy i właśnie to uważam też świadczy o jego wyjątkowości.

Jestem przekopnany że za kolejne 15 lat znowu go obejrzę i nadal będzie mnie zachwycał.

ocenił(a) serial na 10
annawanna

nienawidzę NBC bo skasowali ten serial i jeszcze mi dokopali kasując the Event - http://www.filmweb.pl/serial/The+Event+Zdarzenie-2010-556415 - też świetny serial

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones