PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35375}

Zmiennicy

7,5 39 783
oceny
7,5 10 1 39783
7,7 6
ocen krytyków
Zmiennicy
powrót do forum serialu Zmiennicy
swoj_ze_swaja

"Safari : bez dwóch zdań :D

ocenił(a) serial na 10
advisory

Pzdr!:)

ocenił(a) serial na 8
advisory

Nie "Safari" a "Obywatel Monte Christo". Moim zdaniem to najlepszy odcinek "Zmienników" o zabarwieniu politycznym. Najlepszy komediowy zaś to "Typowo damsko-męska logika" (albo jakoś tak). Natomiast "Safari" to odcinek, w którym Jan Englert pędzi do Krakowa na przedstawienie teatralne. Oczywiście taksówką z numerem 1313. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 8
raffaello_od_ferrero

No i zapomniał bym dodać słynny motyw muzyczny z "Obywatela..." mianowicie: "Kwestia czasu". Kto ma w głowie choćby ze dwie szare komórki, zrozumie kontekst. Bareja - MISTRZ !!!

ocenił(a) serial na 7
swoj_ze_swaja

Także "Safari".

ocenił(a) serial na 7
Tajemniczy211

odcinek 8-fartowny dzień, odcinek 14-pocałuj mnie Kasiu-w obu tych odcinkach jest taka fajna melodyjka-w 8 jak Krashan i Kuśmider gonią Jacka i w 14 jak Kasia ucieka przed Krashanem....

ocenił(a) serial na 10
swoj_ze_swaja

To w logice damsko-męskiej akcje z Mroczkowskim??
Dla mnie jeden z lepszych odcinków.
Inny to jak Kobuszewskiego w mieszkaniu zamurowali i dalsze akcje z tym związane

ocenił(a) serial na 10
slawek80_2

Tak! I tekst " dziecko mi na złodzieja wychowałaś"!!!, a dzieciak nic nie winny handlował tylko przez balkon

swoj_ze_swaja

A mówiłem, że tu mieszka św. Mikołaj

swoj_ze_swaja

Mój ulubiony to chyba odc. 4, o tym jak klientowi Jacka pomyliły się piętra.

ocenił(a) serial na 10
marry222

O.pamiętam! Kurde, jak się zastanowić, to nie łatwo wybrać ten naj, bo cholera cały fajny był ten serial:)

użytkownik usunięty
swoj_ze_swaja

Zawsze lubiłem odcinek z Oborniakiem i Krzykiem Ciszy, szczególnie kiedy Janek w nocy straszy "Mariana" w taksówce a potem gdy idzie za nim na kościele pojawia się jego ogromny cień :) Ale fakt, odcinek, w którym główną rolę gra Zdzich Mroczkowski jest mega, O Boże, o Bożena, Skoczylas i mina Rewińskiego, gdy zdesperowany siedząc na oknie, spogląda do tyłu na Jacka, wygląda jak mój pies, kiedy coś przeskrobie :)

ocenił(a) serial na 10

Ta mina bezcenna!!!

ocenił(a) serial na 8

No jego mina to mistrzostwo do dzisuaj mam ta scene w glowie

swoj_ze_swaja

Kolejna kpina Barei z reżysera Bohdana Poręby (m.in. "Hubal"), współzałożyciela " Zjednoczenia Patriotycznego „Grunwald”", alter ego Poręby pojawia się też w Alternatywach i Misiu.

ocenił(a) serial na 10
ocenił(a) serial na 10
antyliberpal

Bareja w ogóle lubił walić w swoje środowisko zawodowe - pełne bufonów i narcyzów.

ocenił(a) serial na 10
swoj_ze_swaja

wszystkie są zajebiste

ocenił(a) serial na 10
maciej2801

Też prawda:)

ocenił(a) serial na 9
maciej2801

Racja, ciężko wybrać jakiś konkretny ;)
Ja to oceniam (lubię) jako całość.
Jeden z najlepszych seriali. :D
Uwielbiam, nawet nie wiem ile razy go widziałem.
Dlatego podobał mi się też film z tamtego okresu „Co to konia obchodzi", podobna absurdalna rzeczywistość, muzyka.
Niestety, do genialnych "Zmienników'' mu jednak trochę brakuje.
http://www.filmweb.pl/film/Co+to+konia+obchodzi-1987-4620

swoj_ze_swaja

,,Krzyk ciszy " - Jan Oborniak :)

ocenił(a) serial na 10
izis16

Ogólnie facet miał dobry pomysł na promocję...:)

izis16

zdecydowanie "Krzyk ciszy" i ogólnie poezja Oborniaka :)

marcelo80

To proza raczej była: "Sracz był oddalony od wyra, szło się w deszczu. Gówniane to były czasy" “Olgierd z niekłamaną zawiścią patrzył w lustro, które odbijało jego niezbyt kształtną postać.”

swoj_ze_swaja

A czy zauważył ktoś z Was, ze w tym odcinku (nr12). Pan Kobuszewski przed włamaniem się do mieszkania Winnickiego zakleja gumą do żucia wizjer mieszkania z wizytówką "S.Bareja" ?:D

ocenił(a) serial na 10
antyliberpal

Musiałbym "rzucić" okiem na tę scenę:)

ocenił(a) serial na 10
swoj_ze_swaja

Ten odcinek również jest moim ulubionym.

ocenił(a) serial na 10
swoj_ze_swaja

a ja kocham ten moment jak pijany gostek jedzie na wsce w strone janek (wawa) i wpada do rowu xD

ocenił(a) serial na 9
krzynu

"Do roboty" HAHAHA

ocenił(a) serial na 10
krzynu

W ogóle te postacie są tam dobrane genialnie

swoj_ze_swaja

Odkąd obejrzałem pierwszy raz, czyli od 1988 roku (a miałem 9 lat) - niezmiennie "Safari". To nie tak udany serial jak "Alternatywy 4", ale ma takie coś, że zabrałbym go na bezludną wyspę.

ocenił(a) serial na 10
rallycan

Fakt, Zmienników mogę oglądać na okrągło, to świetny, nieśmiertelny serial, a Alternatywy - galaktyczny!:)

ocenił(a) serial na 10
rallycan

Ten odcinek się pamięta - bo miał specyficzną konstrukcję, no i ze względu na Englerta, który kradnie show.

ocenił(a) serial na 10
exley

Pozdrawiam!

ocenił(a) serial na 9
swoj_ze_swaja

Stary, trafiłeś w sedno! "Obywatel Monte Christo" THE BEST!!! :)))

ocenił(a) serial na 10
amar666

Dzienx! Pozdrówko!

ocenił(a) serial na 10
swoj_ze_swaja

Dobry odcinek (w dodatku świetnie doprawiony muzycznie utworem Gintrowskiego), zresztą jak każdy, w którym Wielki Bareja jedzie po swoim własnym środowisku zawodowym :).
Ale prawda jest taka, że najlepszy trudno wybrać, w każdym odcinku i w każdej produkcji Stasia polewa jest co chwilę, a cytatami można by pokrywać ściany budynków - starczyłoby na całą W-wę :)

ocenił(a) serial na 10
jan_niezbedny0

No taka prawda, sama prawda, mistrzostwo i tyle!

swoj_ze_swaja

Zdecydowanie "Safari"

użytkownik usunięty
swoj_ze_swaja

Ten oraz odcinki z Janem Oborniakiem i Krzykiem Ciszy. "Z nieba mi pan spadł! Do piekiełka na krwawy befsztyk!" - mistrzostwo.

ocenił(a) serial na 10

Krzyk ciszy, już samo przypomnienie tytułu i odcinka wywołuje uśmiech...:)

ocenił(a) serial na 9
swoj_ze_swaja

Dla mnie Obywatel Monte Christo i Safari

swoj_ze_swaja

Kraszan i miodek z kokainą!

ocenił(a) serial na 8
swoj_ze_swaja

Z Kobuszewskim, kiedy robił włam na mieszkanie i negocjował z jakimś chłopcem, żeby zdobyć pożywienie.

ocenił(a) serial na 10
swoj_ze_swaja

Safari, Krzyk ciszy i Obywatel Monte Christo ;)

ocenił(a) serial na 10
WileTheBest

Dodalbym logikę damsko męska mistrzostwo świata, jak Siara gra nawalonego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones