PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34251}
5,7 2 196
ocen
5,7 10 1 2196
6,2 4
oceny krytyków
Mordercze kuleczki
powrót do forum filmu Mordercze kuleczki

Phantasm

ocenił(a) film na 6

Krótka ocena całej serii o "Wielkoludzie"

Mordercze kuleczki (1979) - Jak już wszyscy trąbią na stronie tego filmu niema się co sugerować tytułem który wymyślił jakiś idiota. Film jest nietypowy, zagadkowy i tajemniczy. Mimo iż momentami podchodzi pod klimaty horrorów klasy B to samo aktorstwo i scenariusz to plus tej produkcji. Czegoś mi jednak brakowało w tym filmie, nie wywarł na mnie jakiegoś piorunującego wrażenia. 6/10

Mordercze kuleczki II (1988) - jest to zdecydowanie najlepsza część całej serii dużo lepsza od części pierwszej. Więcej akcji, mroczniejsza sceneria, klimacik typowy dla horrorów z lat 80. Troszkę niedoceniony ten film chyba przez to durne tłumaczenie tytułu a szkoda bo to kawał dobrego horroru. 8/10

Mordercze kuleczki III: Władca umarłych (1994) - kontynuacja poprzednich wydarzeń niestety nie wyszła już tak dobrze. Twórcy próbowali wprowadzić dużo humoru do tej części ale wyszło to nienajlepiej. Klimat też już nie ten sam. 5/10

Mordercze kuleczki IV: Zapomnienie (1998) - podobny klima co w trzeciej części, znowu troszkę niepotrzebnego humoru i głupich scen. Poznajemy za to trochę z historii "wielkoluda" 5/10


ocenił(a) film na 10
VRS

Uwielbiam wszystkie cztery części i czekam na następną. W tym przypadku nie potrafię podejść obiektywnie do tematu. Kultowy cykl czego dowodem są niezliczone "ukłony" kapel metalowych jak Marduk, Municipal Waste, Mortician...
Totalny mus dla ludzi z ogromna wyobraźnią i tak samo potężnym poczuciem humoru. Nie bać się, oglądać hehehhehe

VRS

Jestem raczej swieżo po seansie dwójki i mam dosyć mieszane uczucia odnośnie tego filmu. Z jednej strony bardzo dobrze dobrane scenerie, klimat w filmie przeraża, przytłaczając widza ponurym widokiem miast-widm. Z drugiej jednak film miejscami przeradza się w typowe kiczowate kino grozy, klasy b, a w szczególności w momencie ataku tzw. morderczych kulek (gromkie brawa dla tłumacza :)). Grę aktorską także nie nazwałbym najwyższych lotów, tyczy się to głównie trójki głównych bohaterów gdyż postacie tallmana czy też księdza były odegrane bardzo umiejętnie. Podsumowując Phantasm II to dobry horror który dosć dobrze zniósł próbe czasu i jestem w stanie go polecić każdemu miłośnikowi kina grozy.

7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones