PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106279}

Naruto

7,9 31 439
ocen
7,9 10 1 31439
Naruto
powrót do forum serialu Naruto

Ja chyba pozwę Jetix do sądu, za nadawanie takich "bajek"... Gdzież to dzieciom puszczać, oni pogłupieli już całkiem? Z resztą, co się dziwić...? Oni od zawsze puszczają tzw. "bajki dla dorosłych", nie koniecznie produkcji japońskiej... Ale żeby dać to jako kanał dla dzieci?!
SKANDAL!!!

Może i coś takiego było, ale na pewno nie w owym kontekście!
poza tym, są to klasyczne bajki Disneya, na których wychował się każdy! A to są jakieś japońskie gówna bez fabuły!

użytkownik usunięty
Phoebe123

Nie ale był motyw zatrucia pozniej następuje opis wyglądu martwej
Śnieżki.Złą Królewna dokładnie opisuje myśliwemu że rozpruć Śnieżce
flaki.No i co ty na to?

użytkownik usunięty
Kruuk

Sorry ale po prostu lubię wymyślać własne ksywki :)
Garfield nie jest chyba obrazliwy czy cuś

użytkownik usunięty
Phoebe123

Pomijając już to że wypowiadasz się na temat o którym nie masz pojęcia
to nie podajesz żadnych argumentów Phoebe.No bo co to za argument że "to
japońskie gówno" co usilnie powtarzasz.I tak,uważam że jesteś
ksenofobką.
Ps-Mi też coś się wali bo posty nie pojawiają się tam gdzie trzeba.

Phoebe123

"Minimalna wiedza o anime"---> Zdanie jest bardzo "gramatyczne", ale mniejsza z tym... Wiesz czemu tak jest? Bo wolę normalne bajki, a nie jakieś małpy w kocich maskach...

Pikol

To chodzi o to, że to niczego dobrego nie uczy! Dzieci naoglądają się takowych rzeczy w telewizji, a potem w szkole codziennie wizyty u psychologa i dopuszczający z zachowania...

użytkownik usunięty
Phoebe123

Jakim kontekście.Złą królewna chciała zabić Śnieżka .Postąpiła tak jak
niektóre postacie w Naruto więc nie rozumiem o co ci chodzi.Rodzice Jaśa
i Małgosi chcieli się ich pozbyć.Też bardzo brutalne.Podobnie jak w
Naruto.Wydaje mi się że nadal nie rozumiesz.I co to za argument że to
nie ma fabuły.Bo mi się wydaje że jednak jest.To że ty nie potrafiłaś
nic tam dostrzec to już twój problem.

Nie, nie przeszło mi nawet przez myśli, by coś takiego napisać...
O co znowu chodzi, jakie argumenty? W każdym poście je podaję, więc nie wiem...

użytkownik usunięty
Phoebe123

Phoebe i jak ja mam z tobą pisać skoro nie podajesz żadnych
argumentów?Skąd ty wytrzasnełaś te informacje o tym że ci co oglądają
Anime nie wyrastają na porządnych ludzi?Masz jakieś dowody?
I co do tego mają skośne oczy?Czy ktoś z skośnymi oczami nie może zrobić
dobrej bajki?

użytkownik usunięty
Phoebe123

Też nie uważam że Naruto jest czymś wybitnym ale spełnia swoją role jako
shounen tak jak np.American pie spełnia się jako durna komedia dla
nastolatków.
Phoebe jednak wypowiedziała kilka zdań które w moich oczach stawiają ją
jako kobietę z ksenofobią i klapkami na oczach.Widzi drzewo a nie widzi
całego lasu jak powiedział by to mnich z Vagabonda.
Swoje zdanie nie popiera żadnymi argumentami a potrafi jedynie kąsać i
jak osioł upierać się przy swoim zdaniu.Nawet jeśli nie ma racji nie
przyzna się do tego i woli obrażać inną kulturę i narodowość.Oczywiście
teraz tez nie poda żadnych argumentów a jedynie zmieni temat albo
przyczepi się do jakiegoś mojego słowa i napisze ze ją obrażam.A
najpewniej znowu napiszę jakąś bzdurę nie popartą żadnymi argumentami.

użytkownik usunięty

Miało być że nie jest czymś wybitnym :)

ocenił(a) serial na 6

Za coś takiego? Coś ty :)

Po za tym czy zauważyliście, że te posty są jakieś "pomieszane"?

ocenił(a) serial na 7
Phoebe123

Jesteś poprostu ignorantką. i na tym powinienem zakończyć moją dyskusje z tobą, dopóki nie obejżysz lub przeczytasz tej serii.

Tak, są walki, są brutalne walki, w takim a nie innym świecie jest osadzona ta Seria, tak sobie autor wymyślił, są wojny, w naszym świecie też są wojny, seria pokazuje jakim bezsensem są wojny, bo zniszczenie np. jakiejś wioski będzie wiązało sie z tym, że ktoś będzie chciał wioske pomścić, i to będzie takie kółko. pokazuje tak naprawde wiele rzeczy, głupot, które występują w naszym obecnym świecie. pokazuje także, że intelekt wygrywa z siłą, że możesz byc cholernie silny, ale można na ciebie znaleźć haka, i przegrasz.

ocenił(a) serial na 8
Phoebe123

Chciałem ci dać spokój, ale jak widzę twoje lamentowania to mnie piorun trafia.Nie mów za każdego, kto oglądał to oglądał.Te "japońskie gówna" mają fabułę i to ciekawszą od tych z Disneya.A w podstawówce zadają do czytania "Krzyżaków", w których jest wojna,śmierć itd.Jest wielu ludzi, którzy w dzieciństwie oglądali zwykłe nikomu nie szkodzące bajki a wyrosło na chuliganów,morderców itd.Dlatego tak jest bo w tych bajkach nie ma ukazanego jak jest w prawdziwym życiu np:że życie nie jest łatwe,trzeba dokonywać czasami trudnych wyborów,są konflikty.A anime pokazuje, to że one są niepotrzebne, że warto mieć przyjaciół.Ja z kolei nie ukrywając wychowałem się na Predatorze,Rambo,Terminator i seriach anime a także bajkach typu Batman,Superman,Conan.I jakoś po tych latach dzieciństwa jestem zwykłym i normalnym człowiekiem.A widząc twe oceny filmów jakie zdarzyło ci się obejrzeć nie wiem co o tym myśleć.Wnioskuję,że jesteś skrajnie poważną osobą, którą nie łatwo jest zaskoczyć jakimiś filmami.Aha Terminator 3 to film zasługujący na ocenę 4/10 bo jest to niepotrzebna kontynuacja i ogólnie żałosny film.No to tyle.I wyrażam się w spokoju a nie nerwowo odpisywać riposty.Wrzuć na luz.

ocenił(a) serial na 8

zapraszam wszystkich na mój temat o bolszewikach na tej stronie którzy obrażają anime naruto tytuł tematu: "Bolszewicy są wszędzie" Pozdrawiam wszystkich fanów Naruto

ocenił(a) serial na 10
Phoebe123

hahahaha xD To puszczaj dzieciom swoim dokumentalne filmy to ich coś może nauczy. Za to np taki Tom and Jerry mial FEST fabułę xD ja w dzieciństwie oglądałam filmy typu Rambo i jakoś nie mam skrzywionej psychiki bo dziecko ma wychować rodzic a nie telewizja. A gównem to co najwyżej Ciebie karmili w dzieciństwie.

ocenił(a) serial na 10
Phoebe123

"A to są jakieś japońskie gówna bez fabuły!"

Tym to mnie rozbawiłaś, nawet nie wiesz jak bardzo jest tam rozwinięta fabuła. Oglądnij potem oceniaj i krytykuj...

ocenił(a) serial na 10
Phoebe123

"A to są jakieś japońskie gówna bez fabuły!"

Tym to mnie rozbawiłaś. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo jest tam rozwinięta fabuła a krytykujesz... Oglądnij potem krytykuj.

ocenił(a) serial na 10
Phoebe123

"A to są jakieś japońskie gówna bez fabuły!"

Tym to mnie rozbawiłaś. Akurat nie można zarzucić ze w anime nie ma rozwiniętej fabuły.
Oglądnij potem krytykuj.

ocenił(a) serial na 7
Phoebe123

Po pierwsze !! TO NIE SĄ BAJKI xD TO SĄ ANIME!! - trzymaj się tego :). A więc dalej - nie przekreślaj wszystkich anime , są lepsze i gorsze . Narut jest typowym zapychaczem czasu , fabuła jest ale rzeczywiście do najambitniejszych tytułów nie należy. Żeby się wypowiadać o anime , powinnaś chociaż parę tytułów obejrzeć bardziej ambitnych (i nawet nie mówię tu o ciągutach bo wątpie żebyś dała rady skoro z taką niechęcią podchodzisz do tematu) jest pare filmów które na pewno by ci się spodobały , bez jakiejkolwiek przemocy. Polecam ci serdecznie Wyniki wyszukiwania Spirited Away http://www.filmweb.pl/Spirited.Away , anime która dostała oscara. Wersję dubbingowaną możesz bez problemu obejrzeć z dzieckiem :). Następnym z kolei jest ruchomy zamek hauru (nadal z dzieckiem możesz). I księżniczkę monnooką (tutaj raczej sama jeżeli jesteś na sceny walk wyczulona , ale ogólnie produkcja jest bardzo magiczna).

hej :).

ocenił(a) serial na 7
Phoebe123

pozwać ? I owszem ! Za fatalnie zrobiony dubbing , tera naruto kojarzy się z tym gniotem (który z tego zrobił jetix) . A tak po za tym ;) na pewno to jest lepsze od bajek disneya które puszczają normalnie na przykład Hanna Montana ;) .

Phoebe123

To raczej wina rodziców i tego w jaki sposób wychowali swoje dziecko. Jeśli uważasz że coś jest dla dziecka nieodpowiednie, lub uważasz że jest na coś za małe - to nie pozwól mu tego oglądać.

A jeśli chodzi o brak fabuły w 'Naruto' to hmmm zadajmy sobie pytanie: jak serial bez fabuły może się ciągnąć przez ponad 200 odcinków, posiadać drugą równie obszerną serię oraz kilka filmów pełnometrażowych? A no tak i jeszcze rzesze fanów.
Swoją drogą jeśli się już czepiać to 'Pokemony' to jest bardzo zła i brutalna bajka, można nawet uznać iż uczy dzieci znęcania się nad zwierzętami zmuszając je do walk między sobą, w dodatku między gatunkowo.

Większość bajek uczy dzieci że ze złem należy walczyć, a dobro zwycięża. Fakt że dzieci przyjmują złe wzorce i chcą identyfikować się z czarnymi charakterami to nie wina bajek ale rodziców, którzy nie potrafią odpowiednio reagować na takie a nie inne dziecięce zachowania, a także rówieśników którzy takie a nie inne zachowania pokazują innym dzieciom.

Phoebe123

Ojj, teraz to chyba naprawdę ich pozwę... Z tego co wyczytałam w "przypisach" na wikipedii, iście mnie zatkało...!!!

ocenił(a) serial na 8
Phoebe123

Bez obrazy ale po twoich ocenach stwierdzam, żeś jest za bardzo skrzywdzona przez to że powstało coś takiego jak bajka a o anime już nie wspominając.Ale masz do tego pełne prawo aby myśleć co chcesz.Tylko po co zakładać kolejny temat o tym jakie to według innych to anime jest beznadziejne.

Satou_Kain

tu nie chodzi o to, że to jest beznadziejne, bo to jest już pojęcie względne, ale co to musi zawierać w oryginalnej, japońskiej wersji, to jest niepokojące!

ocenił(a) serial na 8
Phoebe123

Prawda w oryginalnej wersji zawiera niepokojące rzeczy.Ale każdy przy zdrowych zmysłach nie zwróci na to uwagi jeżeli potraktuje to jako rozrywkę.Wiadomo taki dzieciak co ogląda bajki jakie zwykle lecą na jetixie to w ogóle nie zrozumie rzeczy zawartych w tym serialu.Moim zdaniem lepsze to niż te typowo wręcz głupie bajki co puszczają na tym kanale.

Satou_Kain

"każdy o zdrowych zmysłach"? osoba starsza może pooglądać takowe rzeczy dla rozrywki, jeśli w nich gustuje(mnie osobiście się to nie podoba), ale jetix oglądają takie kurdupelki dziesięcioletnie...
nie sądzę, by było to lepsze, ponieważ "nauto" bez wątpienia należy do takich "bajek"...

ocenił(a) serial na 8
Phoebe123

No to masz problem.Bo ja raczej nic z tym nie zrobię.To napisz ten pozew, a pewnie by zaszła taka akcja ,że tłumaczyli by się ,że jest to popularne,ocenzurowali jak mogli,ale z góry wiadomo, że chodzi o kasę.Ale zastanawia mnie jedna rzecz skoro Naruto ma niepokojące rzeczy to jakie ma kreskówka Iron Man,Gdzie jest Nemo?,a co takiego ma Dzieciaki z klasy 402?

Satou_Kain

w sądzie by nie powiedzieli, że zmieniali niektóre sceny dla pieniędzy, ale wiadomo przecież...
"zastanawia mnie jedna rzecz: skoro Naruto ma niepokojące rzeczy to jakie ma kreskówka Iron Man,Gdzie jest Nemo?,a co takiego ma Dzieciaki z klasy 402?---> mogłabyś to bardziej uprościć?

ocenił(a) serial na 8
Phoebe123

Oczywiście "mógłbym".Chodzi mi to,że oglądałem twe oceny i zobaczyłem,że masz ocenionego bajkę Iron Mana na 1/10,Gdzie jest Nemo 3/10 więc doszłem do wniosku,że w tych bajkach też mogłaś zauważyć coś nieodpowiedniego dla dzieci.

ocenił(a) serial na 6
Phoebe123

Nie zapominajmy, że dzieci to TEŻ ludzie. Nie są bezmózgimi kretynami, które nie potrafią samodzielnie myśleć. One po prostu będą sądzić, że to fajna rozrywka. Poza tym od żadnej kreskówki, ani anime dziecko nie świruje i musiało by być emocjonalnie dnem, by ponieść się jakieś "bajeczce". Chociaż niestety były takie przypadki lecz film/serial jest niewinny, a winę ponosi psychika widza.

Poza tym Naruto jest przeznaczony w Japonii od 12 lat (Shippuuden: od 16 lat). W Polsce również, pomimo iż jet ocenzurowana. Japonia to nie Polska i panują tam inne obyczaje.

Rozumiem, że masz swój gust i zdanie, ale nie powinnaś uważać jedno "kopnięcie" za bardzo wielką przemoc.

Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 8
Kruuk

Zgadzam się z tobą.A tak poza tym anime według mnie pokazuje, że życie nie jest takie proste, trzeba podejmować decyzje, które będą miały wpływ na dalsze życie,pokazuje aby spełniać swe marzenia, nieważne jakie były by przeszkody dążyć do celu.A takie bajki na jetixie tego nie mają.

Satou_Kain

Droga Autorko,
nie będę Ci ubliżać czy coś, ale powiem tak: ty widzisz to, co chcesz zobaczyc. widzisz przemoc, bo to prawda- w pewnym stopniu jest to główny wątek anime, bo w końcu mówimy tu o ninja, ale spójrz na to z innej strony. "Naruto" pokazuje nam determinacje w walce o dojście do celu, pokazuje nam czym jest prawdziwa przyjaźń itp. To są główne wątki! Ty tego nie chcesz zauważyć, dlatego tak mówisz. Taka jest prawda i prosze nie zaprzeczaj.
Byłam podobnie do Ciebie nastawiona jeszcze rok temu. Ale jesli obejrzysz nie jednej, nie dwa, ale co najmniej dwadzieścia odcinków to zobaczysz to coś.
To tak jakbyś oceniała książkę po okładce.
"Naruto" pomimo tej całej przemocy niesie naprawdę ważne przesłania. I jesli tylko tworzysz an to oczy, to na pewno nic nie wyślesz do Jetixa.
zresztą, wersja Jetixowa jest ocenzurowana jak tylko można, bo przecież nie pokażą tylko 10 minut bez walki nie?

ocenił(a) serial na 8
paczek93

zgadzam się z większością ci którzy nie są za tym tytułem to młodzi bolszewicy i rasiści którym nic nie pasuje

Phoebe123

Jetix z tego co wiem to to ocenzurował. :/

użytkownik usunięty
Phoebe123

Po części cię rozumiem - Naruto zdecydowanie nie nadaje się dla dzieci (tak jak niemal wszystkie anime). Ale nie mów, że jest tam za dużo przemocy (może w wersji japońskiej co najwyżej), bo polska wersja jest ocenzurowana do granic możliwości (np. wycięta scena pocałunku Saske i Naruto - rotfl, pewnie Giertych maczał w tym palce), a strużka krwi wypływająca z ust naprawdę nie jest dla dzieciaków psychoje*na. I jak już poprzednicy pisali - Naruto to nie głupia bajeczka. To anime, a anime się ogląda inaczej niż bajki.

ocenił(a) serial na 7
Phoebe123

No do Jetixa to to nie pasuje, bo z tą cencurą to i tak kibel, i ogolnie tematyka niezbyt dla małolatów, ale jednak te anime/manga czegoś uczy, że wojny są niepotrzebne, ze pociągają za sobą tylko inne wojny, i inne takie gadania.

Pikol

To chodzi o to, że to niczego dobrego nie uczy! Dzieci naoglądają się takowych rzeczy w telewizji, a potem w szkole codziennie wizyty u psychologa i dopuszczający z zachowania...

użytkownik usunięty
Phoebe123

A skąd wiesz że to przez oglądanie bajek dzieci są agresywne?Masz na to
jakieś dowody?Jak już wcześniej Garfield wspomniał,dzieci mają swój
rozum i musiałyby obejrzeć coś naprawdę przerażającego by wpłyneło to na
ich psychikę.Wina leży w rodzicach i środowisku w którym są wychowane i
tylko o to chodzi.Nie zganiajcie na bajki czy Anime.
Zresztą Naruto nie jest wcale tak brutalny i niemoralny.Powiedz mi moja
droga co ty tam dokładnie takiego zobaczyłaś?Troche przemocy raczej
nikomu nie zaszkodzi.W starych bajkach też jest śmierć,zdrady oraz
krew.Choćby w Królewnie Śnieżce czy Jasiu i Małgosi a są to lektury
szkole!!Ubzdurałaś sobie coś.

ocenił(a) serial na 6

"już wcześniej Garfield"

Jam jest "Kruuk" :)

ocenił(a) serial na 8
Kruuk

kruk to jest choroba zwana japonofobią

ocenił(a) serial na 8
Phoebe123

Codziennie wizyty u psychologa i dopuszczający z zachowania?! Bardzo zabawne.
Proszę bardzo, 3 lata oglądam "Naruto" i "Naruto Shippuuden" a mam wzorowe zachowanie i dobrą średnią.
Samo anime, jest w porządku. Po prostu niektórzy nie potrafią odróżnić rzeczywistości od anime, filmów, czy gier.
Tak było, jest i będzie.

ocenił(a) serial na 8
salamipl

Dokładnie! I niby to wszystko nie ma fabuły i niczego nie uczy -.-" Uczy i to dużo! O przyjaźni, o nie poddawaniu się, o nie potrzebnych wojnach itd. I to ma psuć dzieci niby?! Też to oglądam od paru lat, i też mam wzorowe! Fakt, anime nie są bajkami dla dzieci, ale sorry, bez przesady!

ocenił(a) serial na 9
PhunkyPhunky

Ja też się z wami zgadzam... oglądałam Naruto w podstawówce i jakoś na koniec 6 klasy miałam wzorowe i druga średnią w szkole;/ Oglądałam to, bo po ciężkim dniu w szkole pomagało mi się odprężyć...Więc po prostu Phoebe odczep się, bo to jest chore...Dzieci mają swój rozum i potrafią treści zawarte w Anime interpretować...

ocenił(a) serial na 7
Phoebe123

Cholerny filmweb, nie zaakceptował mojego posta. ok powtórze sie.

Jesteś poprostu ignorantką. i na tym powinienem skończyć moją dyskusję z tobą, dopóki nie obejrzysz lub nie przeczytasz tej serii.

Tak, jest brutalnie, jest zabijanie, bo taki świat chciał stworzyć twórca, świat ninja i wojen( w naszym świecie też są wojny ). autor pokazuje, jakim bezsensem są wojny, bo np. jeśli zniszczysz jakąś wioske, to ktoś sie znajdzie kto będzie chciał tę wioskę pomścić, i tak w koło macieju. uczy także, że intelekt zazwyczaj wygrywa z siłą, nie ważne jak silny będziesz, jak ktoś znajdzie na ciebie haka, to leżysz. także jeżeli nie wiesz o czym mówisz, to sie łaskawie nie odzywaj.
fakt, że to jest anime raczej kierowane do nastolatków 14+ lat, którzy umieją wyciągnąć wnioski, ale że jest na Jetixie, to wiń Jetixa.

użytkownik usunięty
Pikol

Hej hej ale ignorancja chyba na serio nie ma to nic do znaczenia.Phoebe
po prostu uważa że Naruto nie nadaje się dla dzieci.No dla małych to
raczej nie ale Jetixową wersje to można w sumie od 8 lat wzwyż oglądać

Co w królewnie śnieżce było "brutalnego"? Nie zauważyłam, były tam wątki wzajemnego rzucania się nożami między bohaterami...

użytkownik usunięty
Phoebe123

Nie ale był motyw zatrucia pozniej następuje opis wyglądu martwej
Śnieżki.Złą Królewna dokładnie opisuje myśliwemu że rozpruć Śnieżce
flaki.No i co ty na to?

Może i coś takiego było, ale na pewno nie w owym kontekście!
poza tym, są to klasyczne bajki Disneya, na których wychował się każdy! A to są jakieś japońskie gówna bez fabuły!

użytkownik usunięty
Phoebe123

Jakim kontekście.Złą królewna chciała zabić Śnieżka .Postąpiła tak jak
niektóre postacie w Naruto więc nie rozumiem o co ci chodzi.Rodzice Jaśa
i Małgosi chcieli się ich pozbyć.Też bardzo brutalne.Podobnie jak w
Naruto.Wydaje mi się że nadal nie rozumiesz.I co to za argument że to
nie ma fabuły.Bo mi się wydaje że jednak jest.To że ty nie potrafiłaś
nic tam dostrzec to już twój problem.
ps-Do cholery dlaczego moje posty pojawiają się w jakiś dziwnych
miejscach?Póżniej muszę kopiować i przenośić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones