PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476578}
6,9 6 340
ocen
6,9 10 1 6340
Dla Ciebie i Ognia
powrót do forum filmu Dla Ciebie i Ognia

Pomysł niezły szkoda że cudzy. Zbyt wiele zapożyczeń, właściwie cały ten film to jedno wielkie zapożyczenie. Od "Adwokata Diabła" rożni się jedynie drewnianą grą aktorską, banalnymi a momentami wręcz żenującymi dialogami i niesmakiem który po sobie pozostawia. To przykre, skoro tak wygląda polskie kino niezależne nie ma już chyba ratunku dla rodzimej kinematografii.

ocenił(a) film na 9
powaga_blazna

To zrób lepszy.
Mi osobiście podobał się film. A co do "Adwokata Diabła", to pod koniec także i mnie się skojarzył, ale widać, że twórcy nie kryli się z tym faktem, bo na plakacie jest coś napisane na ten temat:)

powaga_blazna

Skąd takie uprzedzenia? Podejrzewam, że gdybyś obejrzał film z nałożonym
lektorem to dialogi (może nawet gra aktorów) przestałyby być drętwe;] Moim
zdaniem było dobrze. Film jest świetny.

ocenił(a) film na 2
Nordlys

"Skąd te uprzedzenia" ?
A jak myślisz? Skąd one się mogły wziąć?
Pojawiły się automatycznie po 10 minutach filmu i zostały aż do teraz.
Film jest jednym wielkim plagiatem do tego wykonanym na poziomie co najmniej mizernym i nie pomoże tu żaden jak to nazwałeś "nałożony lektor". Poza tym co to za dzieło w którym coś trzeba maskować? Według mnie idealny dla mało wymagającego widza i owszem taki widz, nie posiadający za bardzo porównania może się nim zachwycić.
Jedyny plus to charakter filmu, rzeczywiście takich filmów jest w Polsce mało ale to nie wystarczy nawet na ocenę 3.

ocenił(a) film na 9
powaga_blazna

Obejrzyjcie "Drabinę Jakubową" moim zdaniem masa analogii...
nie bede pisal jakich bo nie chce spoilerowac, obejrzyjcie sami.

ocenił(a) film na 8
limford3

ej, ja oglądałem, więc proszę zaspoileruj :)

Czy to są jakieś głębsze analogie, czy takie jakie można zauważyć również w "Obłędzie" (The Jacket) albo nawet "Vanilla Sky" (ewentualnie Abre los ojos)?
Ja to odbieram jako kalkę pomysłów na film - szczególnie "Obłęd" w stosunku do "Drabiny Jakubowa" (w obu gł. bohater był żołnierzem i to implikuje wszystkie następstwa). Z kolei zarówno w "Drabinie Jakubowa" jak i w "Vanilla Sky" pojawia się "brainfuckingowy" motyw sypiania z dwiema kobietami w "równoległych świadomościach".
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
limford3

Sluszna uwaga.

Szybki, refleksyjny flashback i odkupienie.
To tak w najwiekszym skrocie zeby nie spojlerowac ;>

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones