PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=299113}
7,4 790 291
ocen
7,4 10 1 790291
6,7 44
oceny krytyków
Avatar
powrót do forum filmu Avatar

Czy wie ktoś jak film został oceniony w ''Filmie'' i telewizyjnym ''Kinomaniaku''?

użytkownik usunięty

Odświeżam temat, bo nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi na moje pytanie.

ocenił(a) film na 8

Czyli na skalę Filmwebu:
Kinomaniak: 8,9
Film: 8,3

ocenił(a) film na 10

w Kinomaniaku :

4.47/5 (295 głosów)

użytkownik usunięty
Magris

Miałem na myśli kinomaniaka z TV4 :)

ocenił(a) film na 8

w "Filmie" na 5 :) zjechali tylko za to, że Cameron traktuje cywilizację ziemską jako "nieuchronne zło",a naturę Na'Vi jako "czyste dobro", czy coś w tym stylu

ocenił(a) film na 8
Sepia_

oczywiście 5/6 ;)

użytkownik usunięty
Sepia_

Dzięki za info. Dobrze wiedzieć ze Film ni zniżył się do plotkarskiego poziomu niektórych gazet recenzujących film.

ocenił(a) film na 8

Najniższa opinia krytyka jaką widziałem to 50/100 (konkretniej takie 2)
Na Metacritic jest wysoka średnia 84/100

ocenił(a) film na 9
Sepia_

Film dał 5/6 króóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóótkie

ocenił(a) film na 7
diaza99

Artur Pietras w swoim programie "Kinomaniak", ocenił "Avatara" na 8,5. Powiedział tak: "Mimo tych wszystkich naiwności, nie chciałem wyjść z tego świata, nie chciałem wyjść ze swojego avatara".

ocenił(a) film na 10
osjan33

banaś dał 5


myślę że mogłaby być i 6
np. od ciapary

użytkownik usunięty
osjan33

Taka opinia liczy się dla mnie bardziej niż tych przemądrzałych userów, którzy idąc na rozrywkowy film oczekiwali głębokkich psychologicznych dialogów itp.
Facet zna się na rzeczy, jego zdanie pokrywa się z moim i poważam goscia.

ocenił(a) film na 6

Tylko zauważ, że żaden z tych krytyków nie uważa Avatara za wielkie objawienie i rewolucję w historii kina. Żaden z nich też nie dałby mu 10/10.

Poza tym niedawno fani Avatara strasznie burzyli się na krytyków, że oceniają nie tak jak powinni bo wypowiadali się nie przychylnie Avkowi.


"Facet zna się na rzeczy, jego zdanie pokrywa się z moim i poważam goscia."
Tzn. ty jak i inni fani poważają tych, którzy mają podobne zdanie ^^.


użytkownik usunięty
Gavron

Nie chodzi o dawanie 10/10 lecz obiektywne ocenianie filmu. Wg mnie nie zasługuje na niższą ocenę niż 6/10.

Krytycy nigdy nie patrzą na fanów. Pamietam jak jechali pierwszą część trylogii nowej SW i nikt nie bał się fanów.

Poważałem go na długo przed powstaniem Avatara. Ta ocena utwierdziła mnie że facet ma zdrowe podejscie do filmów i nie ejst snobem jak wielu.

ocenił(a) film na 6

"Wg mnie nie zasługuje na niższą ocenę niż 6/10."
Miło mi słyszeć, że przynajmniej tu się zgadzamy - sam waham się między 6/10 a 7/10.

użytkownik usunięty
Gavron

Z tym racja. Myślałęm ze jesteś jednym z tych którzy wystawiają 1/10 czyniac ten film większym gniotem od produkcji z Seagalem lub Norrisem.

Gavron

Polecam zobaczyć link poniżej:
http://esensja.pl/film/tetrycy/index.html?typ=tytul&tytul=Avatar#DA3624

Zdecydowana przewaga 10.

ocenił(a) film na 6
osjan33

uwielbiam faceta :D prowadzi ten program rewelacyjnie...

ocenił(a) film na 10

Bawi mnie jedno kiedyś trafiłam na Kinomaniaka i oceniali tam Zmierzch , film dostał 8 i coś więc myśel że Avatar zasługuje na więcej.

ocenił(a) film na 7
Passionaria

Uwazam ,ze Pietras z kinomaniaka bardzo dobrze ocenia filmy i fajnie ze spodobal mu sie Avatar.

ocenił(a) film na 6
Passionaria

Albo na odwrót - skoro nawet Zmierzch dostał 8...

użytkownik usunięty
Gavron

Zmierch nie dostał takiej wysokiej noty w Kinomaniaku. Albo chodzi o innego kinomaniaka albo to bład.

ocenił(a) film na 7
Gavron

8,5 to przecież rozsądna ocena. Nie zdziwię się jeśli więcej takich będzie.

użytkownik usunięty
PolChicken

IMDB 8,7/10
Kinomaniak 8,5/10
Film 5/6
Filmweb 8,3/10
Onet 3/5

Tak wiec ocena filmweba zbliża sie do tej z onetu, który ostatnimi czasy staje się coraz bliższy pudelkowi.

Obiektywnie nie można dać temu filmowi oceny poniżej oczekiwań.

ocenił(a) film na 6

Tylko porównując średnią ocen z fw, należy wziąć pod uwagę jakie oceny mają inne filmy.

Np. To że w Kinomaniaku Avatar dostał 8,5 nie oznacza, że stosunkowo jest gorzej oceniony na fw. Trza by to było porównać np. z oceną Gladiatora - jaka u nas, jaka u "nich".

Na IMDB najlepsze filmy o ile się nie mylę mają średnią powyżej 9.

użytkownik usunięty
Gavron

Porównuję właśnie tak. U kinomaniaka ocena 8.5 to u nas chyba jakieś 9.7 musiałoby być. Facet naprawdę ostro ocenia filmy.

Na IMDB ludzie lżej podchodzą do filmów i oceniają gatunkowo, za całokształt, stąd wyższe średnie niż u nas.

ocenił(a) film na 6

Widziałem tylko jeden odcinek tego programu (z Parnassusem - dostał 7), ale trudno mi uwierzyć, żeby nie wystawił on żadnemu filmowi 9.5, albo 10.
;)

ocenił(a) film na 8

Na onecie jest 3,95 czyli raczej 4/5 :)

ocenił(a) film na 7
Passionaria

Kinomaniak nie ocenił "Zmierzchu" na 8, tylko na 7

ocenił(a) film na 6
osjan33

No to wciąż nie można tu mówić o surowej ocenie....

użytkownik usunięty
Gavron

Facet ocenia obiektywnie. Może dał Zmierzchowi tak wysoką notę jako filmowi w tym gatunku. Ja akurat go nie trawię, ale nie będe pisał że to badziwie bo jest kultem nastolatek. Adresowany do pewnej kategorii wiekowej i moze w takiej kategorii zasługuje na 7/10.

ocenił(a) film na 6

Dla nastolatek to pewnie nawet na 9/10 zasługuje. Z tego co piszesz gość jednak liczy się z opinia innych (fanów) przy swojej ocenie, albo sam jest nastolatką.

Ciekawe do jakiej kategorii zaliczył Avatar, bo jeśli jako "film dla nastolatków/dzieci" to i ja dałbym mu 9, a nie 8,5.

Ide spać, nie oczekuj szybkiej odp.

użytkownik usunięty
Gavron

Nie chodzi mi do kogo jest film adresowany i się z tą grupą utożsamiac lecz do jakiego gatunku należy. Zmierzch po prostu jest takim gatunkiem, który jest adresowany dla nastolatków. Wątpie by znaleźć osoby powyżej 25 roku życia zachwycone Zmierzchem, których byłoby proporcjonalnie do zachwyconych Avatarem

ocenił(a) film na 7

Co ma kategoria wiekowa do kategorii filmowej? ;) WALL.E jest tego najlepszym przykładem ;)

użytkownik usunięty
PolChicken

Taki film jak Avatar adresoany nie jest do konkretnej grupy wiekowej, ale Zmierzch ewidentnie jest dlaa młodzieży.

ocenił(a) film na 7

Nie do końca masz racje. Target to nie tylko przedział wiekowy.

użytkownik usunięty
PolChicken

Nie to mam na myśli. Chodzi mi o to ze fabuła, akcja i całokształt Zmierzchu jest kręcony pod kątem nastolatków, a z kolei Avatar jest bardziej uniwersalny, podoba się/ jest nie lubiany bez względu na wiek.

ocenił(a) film na 7

Racja, ale nie ma to wpływu na obiektywną ocenę tego filmu. Przynajmniej mieć nie powinno.

PolChicken

Oglądam co tydzień "Kinomaniaka" i mogę podać kilka przykładów filmów i ich oceny dla porównania:
Mroczny Rycerz - 7,5/10
Obywatel Milk - 9/10
Ciekawy Przypadek B. B. - 6,5/10
Slumdog - 8/10
Watchmen. Strażnicy - 6,5/10
Lektor - 8,5/10
Zapaśnik - 8,5/10
Star Trek - 7/10
Terminator. Ocalenie - 5,5/10
Transformers 2 - 4,5/10
District 9 - 8,5/10
2012 - 4/10
Biała wstążka - 8/10

Na 10 ocenił tylko "Ziemie Obiecaną" i "Łowcę Androidów".

Najniższe oceny dał:
Ciacho - 1/10
Project Monster - 0/10 (ale nie jestem pewien)
Cztery gwiazdki - 3/10
Che. Rewolucja - 3/10
Metro strachu - 4/10
Paranormal Activity - 3,5/10

To tylko wybrane oceny nie będę przecież wszystkiego wypisywać.

ocenił(a) film na 7
wojtek40i4

Dodam, że ocenę 9/10 otrzymały jeszcze filmy: "Chłopiec z latawcem" oraz "Niczego nie żałuję - Edith Piaf". Co do najniższych ocen, to mniej niż zero miał film "Motel".

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 6
wojtek40i4

Znacząco z filmów które widziałem nie zgadzam się tylko z Watchmenami (dla mnie 8,5 chociażby dlatego że czytałem komiks), Project Monster - był całkiem niezły,(dla fanów Avatara pewnie nawet rewolucyjny bo w końcu jako pierwszy był kręcony w pełni z ręki) i właśnie Avatara.

Avatar moim zdaniem zasłużył max na 8.

A i Kinomaniak, którego wielu z was darzy szacunkiem też uważa Łowcę Androidów za lepszy film (szczególnie w kategorii sf) niż Av.

ocenił(a) film na 3
Gavron

Dlatego tez lowce androidow musze wreszcie zobaczyc :)

Dla mnie Watchmen to zdecydowanie 10 - film pochlanal mnie do reszty , ma niesamowity klimat i jest po
prostu genialny ;)


Avatar ma u mnie 8 - za efekty, za kilka scen ktore mnie ujely (1 pokazany lot na ikarze...) i za innowacyjnosc
(techniczna:D)

Jednak ja nie odczulam zalu po wyjsciu zkina, moze jestem dziwna, ale pod koniec filmu wrecz czekalam na
napisy koncowe..

ocenił(a) film na 6
aPosing

"Jednak ja nie odczulam zalu po wyjsciu zkina, moze jestem dziwna, ale pod koniec filmu wrecz czekalam na
napisy koncowe..."
Wtedy jesteśmy dziwni oboje.

ocenił(a) film na 9
Gavron

na imdb:

Rank Rating Title Votes
1. 9.1 The Shawshank Redemption (1994) 469,114
2. 9.1 The Godfather (1972) 379,879
3. 9.0 The Godfather: Part II (1974) 223,710
4. 8.9 Il buono, il brutto, il cattivo. (1966) 141,843
5. 8.9 Pulp Fiction (1994) 381,998
6. 8.8 Schindler's List (1993) 252,982
7. 8.8 12 Angry Men (1957) 103,854
8. 8.8 One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975) 194,841
9. 8.8 The Dark Knight (2008) 417,583
10. 8.8 Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980) 257,449

ocenił(a) film na 9
Tanceflam

avatar 37 miejsce (8.5) i 143,195votes

za krótki <br/>

ocenił(a) film na 7
Tanceflam

Film będący arcydziełem to nie tylko efekty specjalne, ale również fabuła. W "Avatarze" to drugie wyraźnie szwankuje, dlatego na 1 miejsce nie ma szans.

użytkownik usunięty
osjan33

Przytoczone wyżej oceny tego redaktora pokazują raczej, że gość ocenia filmy, oględnie mówiąc, dość dziwnie:/ Żaden autorytet, nie wiem po co przejmować się jego opinią na temat czegokolwiek.

ocenił(a) film na 7

Zgadzam się z Gavronem, "Avatar" zasługuje maksymalnie na 8 i taką właśnie ocenę mu wystawiłem. Prawdę mówiąc, szkoda, bo gdyby do efektów doszła oryginalna, ciekawa i mądra fabuła, to mogłoby być naprawdę arcydzieło, tak jak chciałoby wielu filmwebów... A tak...

ocenił(a) film na 3
osjan33

Hmm co ciekawe cameron zapowiedzial TRYLOGIE AVATARA - tylko po co? ;D kontynuacje czego chce robic?
Bo jesli 2 czesc ma byc na takim poziomie fabularnym jak 1 to taniej wyjdzie obejrzec na dvd pierwsza czesc z
okularami 3d na nosie :) byc moze madrzej.

GAWRON: a jednak nie jestem sama, jak dobrze to slyszec:D!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones