pamietam ze na poczatku lat 90 lecial w ferie (chyba zimowe bo cos mi sie kojarzy ze przed tym serialem leciala jakas nauka jazdy na nartach dla najmlodszych) na ktoryms TVP
to byl jakis taki straszny (wtedy dla mnie) serial chyba dzialo sie to hba w wakacje w USA jakies dzieciaki mieszkaly domu nad jeziorem a w innym ?nawiedzonym? domu z piwnicy jakies bagniste potwory czy cos takiego
chcialbym sie dowiedziec obejrzec i posmiac co kiedys mnie straszylo

QTianMan

No niestety ale z potworem i bagnami to kojarza mi sie tylko "Przygody wesolego diabla" (czy cos takiego) ;)

martek82

Mi się to kojarzy ze scenami, kiedy w takich podziemnych tunelach (pod domem?) jakieś stwory udawały ludzi, a same zamieniały się w jakieś niby-krzaki, lekko oślizłe. coś w tym stylu. koniec 80' lub początek 90' w TVP. Kojarzy ktoś??

martek82

mnie też

użytkownik usunięty
QTianMan

hey!!! wiem wiem sama to ogladałm, tytuł to "powrótna gore czarownic" i " ucieczka z gory czarownic"
pozdrawiam

Dziękuję , 30 lat szukałem tego filmu i teraz dzięki tobie mogę go zobaczyć ze swoją córką.

Charset

pomył to była "Tajemnica wygasłych wulkanów" !! To nie był sen :D

Charset

Matko, szukałam tego latami, dziękuję! Trauma na całe życie :)

użytkownik usunięty
QTianMan

CHŁOPIEC Z ANDROMEDY... Hmmm to zabawne ale mytez wlasnie wczoraj dochodzilismy co to moze byc :-))) Zbierali czesci jakiegos statku czy czegos takiego i jedna byla podobna do metalowej rozy o to chodzi ??

QTianMan

A to nie był czasem "przybysz z andromedy" albo łowca? napewno w tytule była andromeda. zaczynał się tak: że pokazany był pryzmat (probuje odświeżyć pamiec sprzed 12 lat - moze wieej) i w ten pryzmat naparzano laserami:) Fabuła: statek jakiegs humanoidy wylądował w domu (piwnicy) jakiegs chlopca, ktory zaopiekował sie tym łysym, bladym - o ile pamiec mnie nie myli - kosmitą. tego kosmite poszukiewal inny (łowca jak wydedukowałem)miał głowę jak piłka do rugby, i oddychał -sapał jak lord Vader. A w potylice miał wbite cos takiego jak zawór od rór kanalizacyjnych:) Z tego co pamietam to pokazywali ujęcia z oczu tego potwora. Jak były z nim sceny to pamietam ze srałem po gaciach:) Napewno była jakas scena na mokradłach czy bagnach. Tez szukam tego serialu...

budziaszek

budziaszek przemysław?

budziaszek

O rany, ileż ja się namęczyłam żeby sobie przypomnieć ten serial. Jedyne co pamiętałam to "metalową gwiazdę", która tu się okazała być różą, a mnie musiała wtedy dosyć mocno przerażać. No i ten pryzmat! I pamiętam scenę z niebieskim przybyszem, któremu dziecko tłumaczyło, że wody na Ziemi jest pod dostatkiem i odkręciło kran. Woda na metalowych palcach (pazurach) przybysza i jego zadumanie - bezcenne ;-)

mes

hej jaki jest tytuł tego filmu z metalową gwiazdą ?

lukaszmol

Dzieci Syriusza https://www.filmweb.pl/serial/Dzieci+Syriusza-1984-387754

Koszmary senne przez długi czas :)

budziaszek

tak, wszystko się zgadza, masz dobrą pamięć, ja również srałem po gaciach...

baldandevil

To był fajny miniserial. Chyba w kwietniu/maju ktoś wrzucił VHSRipa do sieci, bo tak to latami szukałem i nic nie było ...oprócz 1 zdezelowanej kasety VHS w Australii.

QTianMan

Niewolnica Isaura,Latający Czestmir,Miasteczko Twin Peaks,Arabella,

beliaal

Arabela i Alf!!

QTianMan

Według mnie to chodzi w 100% o "Tajemnice wygasłych wulkanów" - jak to leciało byłem brzdącem i po tym serialu nie mogłem spać :)

JohnnY_81

Tak jest, mnie też wpadło do łba, że to to. Pachniało kapustą, łaziły jakieś ufoki, bagna... http://www.filmweb.pl/serial/Tajemnica+wygas%C5%82ych+wulkan%C3%B3w-1982-226938

olo_kolo

Latami tego szukałam :)))

JohnnY_81

Dziękuję, Dziękuję, Dziękuję szukałem tego 28 lat , miałem podobnie - jakby był to sen ...

QTianMan

pełna chata i JAG <-- tak z takich seriali co dawno oglądałam i teraz mi się przypomniały:D

QTianMan

To ten film http://www.imdb.com/title/tt0101503/

baldandevil

od baaardzo niedawna jestem uczestnikiem Filmwebu, ale -jak twierdzą znajomimam fenomenalną pamięć do twarzy, aktorów i filmów, w połowie tematu przypomniała mi się "mosiężna stokrotka" i tytuł "dzieci syriusza?"

bobbik

Jaki to był serial, wiecie może? Pamiętam niewiele, bo byłam wtedy jeszcze dzieckiem. Być może jest to jeden z seriali o których już pisano na tym forum, ale nie mogę dopasować tytułu do filmu. Pamiętam tylko,że tam była dwójka dzieci, które w jakiś sposób dostały się gdzieś tunelem. Na końcu w komorze stała chyba jakaś duża kula na kształt ziemi , jedno z nich za nią weszło i zniknęło. Drugie zaczęło uciekać przed jakimiś potworami i zaczęło zjeżdżać tunelem a te potwory za nim ( i chyba miało jakiś przedmiot w rękach ). Jeszcze pamiętam (chyba, że mi się seriale mieszają bo to było dawno),że z jeziora wynieśli jakieś dziecko na jakimś czarnym, dużym przedmiocie . Potem jeszcze jakiegoś staruszka, który stał jak gdyby nad jakimś kraterem i się pytał jakichś dzieci, które były w dole czy wiedzą gdzie są. I ostatnią rzecz jaką zapamiętałam to było to, że jakaś osoba spadła w dół przepaści (wąwozu).

koa222

zobacz czy to nie to
http://video.google.pl/videosearch?q=under+the+mountain
"Tajemnica wygaslych wulkanow" to jest ten serial o ktory pytalem, dzieki :) tez bohaterem jest dziewczyna i chlopak i maja po polowce jakiegos jajka :P ktore swieci w jakis momentach

QTianMan

taak, o to chodziło, aż dziwne, że jeszcze takie rzeczy pamiętałam z tą kulą i tunelem :) Zawsze mi te urywki chodziły po głowie jak sobie jakiś stary serial przypominałam.

QTianMan

Dzieki za link do tego serialu. Jako dziecko ogladalam go z rozdziawiona buzia :-) i nie ukrywam, ze balam sie potwornie. Pozdrawiam wszystkich z pokolenia tego typu filmow.

QTianMan

Dziękuję internecie, szukałem tego nie wiem ile lat. Teraz wpadłem na Wasz wątek. To jest najwspanialszy i zarazem najbardziej posrany i przerażający serial mojego dzieciństwa. Dwójka dzieciaków na wakacjach, upiorni sąsiedzi, przybysze z kosmosu, i klimat Australii lat osiemdziesiątych. Wspaniale!!!

drab2000

Australijczycy potrafili kręcić takie seriale.
Niby dla dzieci, ale nastrój grozy był jak w horrorze ;)
Podobnie w serialu " Dzieci Syriusza"...

Montago

Teraz się zorientowałem, że oglądałem też "Dzieci Syriusza" i tam była ta gwiazda czy kwiat na dachu domku. Bałem się tego serialu i uwielbiałem go. Myślałem, że "Tajemnice Wygasłych wulkanów" i "Dzieci Syriusza" to jeden serial, ale obejrzałem teraz 4 odcinki "tajemnic" i nadal nie ma tej gwiazdy. Wracam na to forum i zorientowałem się, że był też ten drugi serial. Jest też na YT, będę oglądał. Wszystko się wydaje takie inne, niż jak byłem dzieckiem, takie takie i kiepskie, ale i tak oglądam :)

drab2000

Lata robią swoje, i choć efektów które mogły się zestarzeć zbyt dużo nie było, to jednak sam styl produkcji jest jednak przestarzały... Ale z drugiej strony w tym tkwi urok dawnych seriali, są "inne", nie mówiąc o efekcie naszego sentymentalizmu ;)
Gdy oceniałem setki dawnych seriali, dawałem noty na pewno za wysokie w stosunku do ich wartości, ale nie ją oceniałem, nie obecnie widzianą stronę techniczną, a właśnie "magię" jaką roztaczały wtedy, kilkadziesiąt lat temu ;)

Na dachu to był wiatrowskaz z fragmentu statku, ale kształtu nie pamiętam, jakiś trójkąt, strzała, coś takiego...

koa222

Hmm... czyzby chodzilo o "Maszyne zmian"? ;P "Przygodowy serial dla młodych widzów. Grupka dzieci ze swym opiekunem Filipem przyjeżdża do sanatorium dla alergików. W starym pianinie odkrywają schody do ukrytego pokoju, w którym stoi tajemnicza aparatura. To Maszyna Zmian. Cokolwiek bądź ktokolwiek się w niej znajdzie, zmienia w coś zupełnie innego. Roli królika doświadczalnego w intrygującym eksperymencie podejmuje się opiekun dzieci. Wchodzi do Maszyny. Po chwili z urządzenia wybiega prawdziwy królik." www.filmpolski.pl

bobbik

Cholera, teraz się zorientowałem, że to dwa różne seriale: "Dzieci Syriusza" z metalowym kwiatem na dachu i "Tajemnica wygasłych wulkanów", szukałem tego od lat i myślałem , ze to jeden serial. Internet to jednak wspaniała rzecz.

drab2000

Tak, dwa, ale miały podobny klimat, a i czas emisji spowodował że w pamięci zlewają się w jedno.


Nooo, w końcu po coś Internet wymyślili, może właśnie abyśmy mogli tytuły wyszukiwać :D

baldandevil

O dzięki. Też tego szukałem. W filmie tym były Wulkany, pełniące funkcję dział przeciw statkom kosmicznym, a pilnował tego działa strażnik. Tytułowy chłopiec z Andromedy przelatywał właśnie koło ziemi kiedy ich statki zostały trafione na Ziemi istniał klucz, który został rozbity (kształtu piramidki) na koniec odcinka dziewczyna pomagająca alienowi włożyła ten klucz do strażnika (jakby w jego brzuch) i ten się stopił, a chłopiec (który bodaj został ciężko ranny w między czasie) dzięki temu, że został zaniesiony do jego statku gdzie panowała lodówa,zregenerował się i mógł bezpiecznie odlecieć w dalszą podróż, ze swoimi ziomkami, którzy właśnie, drugą falą, przelatywali koło Ziemi.
Też nie znałem tytułu nigdzie nie ma tego na youtube, aby sobie odświeżyć, mam to gdzieś częściowo na kasetach VHS, jeżeli się jeszcze uchowały, będę musiał poszperać, może znajdę. Chętnie bym to kupił na DVDkach.

piomrex

kurcze, też mi chodzi po głowie serial, ale niestety chyba nie ma go na torrentach itp:/

QTianMan

"Czy boisz się ciemności?"- po niektórych odcinkach się bałam ;p
"Pełna chata"..

QTianMan

podbijam temat, tylko mnie interesuje tytuł bodajże serialu, w którym grupka dzieci szukała pewnej lalki (kazał im to duch dziewczynki) i w finale tego filmu okazało się, że w tej lalce schowane były jakieś diamenty. Bardzo prosze o pomoc :(

Gvalchca

Nie jesteś sam :) ja tez szukam tego filmu i jak dotąd bezskutecznie. Pamiętam że w tym filmie był jakiś wątek ze studnią w której to odnaleziono ciało dziewczynki. Pozdrawiam i czekam na info

avereath

Czy to nie byl jeden z filmow z cyklu " Walt Disney przedstawia?"

mysiaasia

Tak dokładnie z tego cyklu. Oglądałem go w sobotę. Pozdrawiam

użytkownik usunięty
avereath

Poszukuje tego filmu tak samo z nostalgii jak Ty. Gdybyś dowiedział się czegoś wiecej odezwij sie do mnie na prv. Chodzi mi o serial emitowany w pasmie Walt Disney Przedstawia. Duch dziewczynki,studnia lalka i stodoła za domem, ktora pewnej nocy rozjasnila ciemnosci. Tyle ja pamietam;)
Pozdrawiam
Michal

Gvalchca

ten serial o który pytasz to prawdopodobnie CHILD OF GLASS, też pamiętam, a po przeczytaniu tego jestem prawie pewny http://en.wikipedia.org/wiki/Child_of_Glass

QTianMan

Miasteczko Twin Peaks, Opowieści z krypty.

QTianMan

Witajcie,
od bardzo dawna poszukuję tytułu filmu, z którego niewiele pamiętam, ale nie daje mi on spokoju. Prawdopodobnie był emitowany w TVP1 w sobotę rano (seria Walt Disney Przedstawia) mniej więcej w 1987 - 1993 roku. Była tam taka scena, jak mały (pewnie około 6-ciu - 10-ciu lat) chłopiec jest ścigany przez dokuczających mu starszych chłopaków (może to był jakiś młodzieżowy gang, ale nie jestem pewien) i chowa się przed nimi wchodząc do jakiegoś dużego kontenera. W tym kontenerze coś się dzieje z tym chłopcem - nabywa mocy. Zaraz potem wychodzi z tego kontenera i (charakterystyczna scena) plując w jakieś metalowe, okrągłe puszki wielkości kosza na śmieci czy właśnie kosze na śmieci, przewraca je na tych złych chłopaków, którzy czekali już na niego pod kontenerem, a wtedy oni uciekają. Mogło mi się przez lata trochę pomieszać, ale na pewno chłopiec plując przewracał kosze na śmieci (?) w samoobronie.
Bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu tytułu tego filmu.
Pozdrawiam.

Matmann

Matmann

Miasteczko Twin Peaks oczywiście - trauma z dzieciństwa. Myślę, że wiele ludzi mojego pokolenia zna ten serial, jeśli nie wszyscy. Taka prośba - czy mogłby mi ktoś podać tytuł i wykonawcę głównego motywu muzycznego?

rosenrocik

Do rosenrocik,
'Twin Peaks Theme' to tytuł muzycznego motywu przewodniego z serialu 'Twin Peaks'. Autorem tej kompozycji, jak i wszystkich pozostałych na ścieżce dźwiękowej jest Angelo Badalamenti.
Pozdrawiam serdecznie.

Matmann

rosenrocik

P.S.: Jeśli się nie mylę, to 'Twin Peaks Theme' jest instrumentalnym utworem, a 'Falling' Julee Cruise, też z tej samej ścieżki dźwiękowej, jest tą samą kompozycją wzbogaconą linią wokalną. Pozdrawiam.

Matmann

Matmann

Dziękuję, o tę kompozycję właśnie mi chodziło. Czasami puszczają ją w radio, zawsze wtedy czuję gesią skórkę. Ślicznie dziękuję :) Pozdrawiam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones