Potrzebuję tytuły filmów w których była mowa o księżach i duchownych. Szczególnie jeśli ich rola była dla filmu kluczowa.
Mile widziane filmy w których pojawia się wątek miłosny, lub ksiądz ma problem z zachowaniem celibatu. :)
Wiem że to temat kontrowersyjny ale takie tytuły są mi na prawdę potrzebne. :) Z góry dziękuję :)
pozdrówka :*

Zielona

Nasuwają mi się tylko dwa tytuły: " Ptaki ciernistych krzewów" i
" Złamane śluby".
Filmy może nie z "najwyższej półki" , ale zawsze coś...
Pozdrawiam:)

ama

hehe Zatrutego pióra to Ci przedstawiać nie trzeba:)
były jeszcze "Stygmaty"
w Egzorcyście początku też był motyw z księdzem, zrzuceniem habtu, straceniem wiary i miłością
narazie tyle pamięta...

Zielona

Polecam "Grzeszną propozycję" z Kennethem Branagh'iem. http://www.filmweb.pl/Grzeszna,propozycja,%281999%29,o,filmie,Film,id=579 [www.filmweb.pl/Grzeszna ...]

Inny film jaki mi przychodzi do głowy to "Zatrute pióro" z Joaquinem Phoenix'em. Jest to lekko szokujący film. Ksiądz w sutannie uprawiający seks z trupem kobiety... Ostre. http://www.filmweb.pl/Zatrute,pi%F3ro,%282000%29,o,filmie,Film,id=1481 [www.filmweb.pl/Zatrute, ...]

Zielona

Hej:))
Przychodzi mi do głowy film "Zbrodnia ojca Amaro"...dosyc ciezki film, ale mysle ze warto zobaczyc. No i jest o mlodym wikarym. Pozdrowka!

Zielona

Mi sie jeszcze kojarzy "omen", i zdaje się że w sin city był motyw jakiegos zdegenerowanego biskupa

tagitsu

"Z archiwum X". Tam był jeden Duchovny. A poważnie: to w tej chwili przychodzi mi na myśl tylko "Pytanie do Boga" z Antonio Banderasem.

Zielona

"Uśpieni" !!!!!! jeśli nie oglądałeś, gorąco polecam!! nie ma tam wątku miłosnego z księdzem ani problemu z zachowaniem celibatu ale rola księdza była kluczowa :)

madzia_18

o tak pan De Niro jak zawsze świetny .............................. ..

Zielona

Jeszcze "Szkarłatna litera" z Garym Oldmanem (wątek miłosny jest) i komedia "Zakazany owoc" z Benem Stillerem i Edwardem Nortonem..

a swoją drogą ktoś tu napisał, "z trupem kobiety".. czytałas Chińczyk...:) myślę, że powinno być z Magdalenką (brzmi o wiele ładniej, a poza tym z miłości do pana JP...;P)

Zielona

Był jeszcze film "Prawdziwe wyznania" również z De Niro. Wątku miłosnego tam niepamiętam ale, jakieś problemy z duchowością też przeżywał i walił w kanał.

wujekhaker_2

"Brodziec"-bardzo dobry film o wierze i wątpliwościach księdza z Liz Taylor i Burtonem.

Marisa

thx :*
Zakazany owoc - wiedziałam. Swietna rola Nortonka.
Zatrute pióro - również widziałam. Ta scena rzeczywiście zapada w pamięć. Niezła. To w kinie było w ogóle? Bo znając naszych cenzorów dali by mu kategorię od lat 21 :P :D
Dzięki wielkie za wszystkie tytuły. :) Bardzo mi się przydadzą. :)
pozdrowionka - zapraszam na mój blog (np. na temacik o Joaquinie Phoenixie :))
ii... jak coś wam się jeszcze przypomni to wpisujcie!!!! :)

Zielona

"nie jesteśmy aniołami" - nie przyda sie pewnie ale o ksiezach bylo caly czas zieja")

Zielona

"Stygmaty", "Pożeracz Grzechów", "Zgromadzenie", "Egzorcysta", "Egzorcyzmy Emily Rose",
PoZdRAwIaM

Zielona

Znam "Aniołowie o brudnych twarzach" stary film z Cagneyem, gdzie Pat O'Brien gral księdza pomagającego nastolatkom, zresztą super! I 8 i 1/2 z Mastroiannim, ale tam księża sa przez chwilę. No i Imię róży z Connerym, ale tam większośc to zakonnicy. I "Omen" z Peckiem o dziecku diabła.

Zielona

"Pamiętnik wiejskiego proboszcza" Roberta Bressona wg powieści Bernanosa

mona_4

ale to raczej obraz cierpienia i świętości

mona_4

znalazłam jeszcze coś o lekko niewłaściwych zachowaniach u duchowieństwa
Priest - http://www.filmweb.pl/Film?id=30817 [www.filmweb.pl/Film?id= ...]
i jeszcze cos tym razem o zakonnicach ale zapowiada sie na niezły skandal Siostry Magdalenki- http://www.filmweb.pl/Reply?topic.id=375073&reply.id=751210 [www.filmweb.pl/Reply?to ...]

Zielona


Andrzej Luter, Ksiądz w polskim filmie, w: "Kino", nr 9/2001, s. 15-20, 58

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones