Epoka lodowcowa (2002)
Chris Wedge
Ray Romano
John Leguizamo

A wszystko za sprawą...

"Epoka lodowcowa" jest filmem od lat pięciu do stu pięciu. Jeśli dobrze się bawiłeś, oglądając "Shreka", a jesteś już znudzony kinem typowo sensacyjnym, nie możesz przegapić tej niesamowitej podróży. Historia opowiedziana została w przezabawny, dowcipny, pogodny sposób. Otóż pewnego dnia, w jakże dziwny sposób topnieją lody i każdy, kto ma, choć trochę oleju w głowie rusza na południe. Jednak mamut Manny chodzi zawsze swoimi ścieżkami, zawsze sam i zasadniczo jest mu to na rękę, do czasu, gdy przyklei się do niego pewien leniwiec nad leniwce, a na imię mu Sid. Ta dziwna para nie ma racji bytu, choć Sid nie ustaje w wysiłkach, aby przypodobać się mamutowi, a trzeba przyznać, że robi to z wielką finezją. I kiedy wreszcie, choć trochę przełamują lody, których wokół całe mnóstwo, dołącza do nich tygrys Diego. Jego tajemnicza misja jest szansą dla niego na powrót do stada z honorem, jednak wcześniej musi za wszelką cenę przejąć pewnego małego chłopca, którym opiekuje się już dwóch wujków, dwóch dziwnych towarzyszy. Ci trzej kompani wyruszają na wyprawę, która być może pozwoli dogonić ludzi, aby mały, wesoły człowieczek dołączył do swoich, aby stał się jednym z nich. Jednak oprócz lodu i chłodu jest jeszcze wielki sprawdzian charakterów, zachowań, tego, co każdy z nich zamierza, a co tak naprawdę chciałby zrobić. Film w polskiej wersji językowej, a dzięki temu, że głosów użyczyli trójce naszych bohaterów wyjątkowi aktorzy, każda z postaci zyskała wyjątkowy charakter. Mamut Manny, zasadniczy i prostolinijny, Wojciech Malajkat, zwariowany, szalony, jednym słowem crazy leniwiec Sid, Cezary Pazura, a także przebiegły, zły i podstępny tygrys Diego, Piotr Fronczewski. A wszystko to za sprawę jednego, małego żołędzia... Oczywiście tylko epoka lodowcowa!
Niedawno przypomniałam sobie "Epokę lodowcową" i po raz kolejny uderzyła mnie niesamowitość tego filmu.... czytaj więcej