elima

nie podano imienia i nazwiska

Wpis został dodany do obserwowanych

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Obserwujesz ten wpis

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Przestałeś obserwować wpis

Blog został dodany do obserwowanych

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Obserwujesz tego bloga

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Przestałeś obserwować bloga

Adaptacje książek - fajne filmy :)
| 22 zdjęcia | 18 komentarzy
Niektóre filmy są warte przeniesienia na srebrny ekran, w innych przypadkach lepiej żeby zostały w wersji papierowej 

Uwielbiam cztery adaptacje książek Nory Roberts: "Angels Fall", "Niebo Montany", "Pod księżycem Caroliny" i "Błękitny dym".
I już są 4 następne :) "Northern Lights", "Midnight Bayou", "High Noon" i "Tribute" :))
Przeczytałam "Niebo Montany" i muszę stwierdzić, że jest mnóstwo różnic (od mało znaczących np. imię psa czy nazwisko męża Lily, po istotne jak fakt, że Nate był kowbojem a nie szeryfem). Może dobrze się stało, że najpierw pooglądałam film, a dopiero później przeczytałam książkę, bo uważam, że jest to dobra adaptacja. Wyobraźnia Nory Roberts jest niezmierzona i myślę, że film zrobiłby się skomplikowany i może przydługawy, gdyby próbowano zmieścić wszystkie fakty. Jestem już także po lekturze "W samo południe (High Noon)" i "Ciemna strona księżyca" (Angels Fall) a w trakcie czytania "Nocy na bagnach Luizjany".  Na swoją kolejkę czeka "Zorza polarna", na kupno "Błękitny dym", "Hołd" i "Pod księżycem Caroliny" .

Całkiem przyjemnie ogląda się także ekranizację powieści młodzieżowych Ann Brashares o wędrujących spodniach. Muszę się jednak przyznać, że dopiero mam zamiar przeczytać serię. Niektórzy twierdzą, że streszczenie 4 książek w 2 filmach nie wyszło za dobrze. Jak przeczytam to się do tego odniosę...

Zainteresowana szumem jaki wzbudził film "Zmierzch" postanowiłam go oglądnąć :) Był super... Kupiłam całą serię i...
Pomimo dość opasłych tomów (4 tomów, a słyszałam, że Meyer zaczyna pisać 5) przeczytałam książki bardzo szybko - średnio 2 dni na książkę. Jest napisana w przystępnym języku dzięki czemu dobrze się czyta. Temat jest intrygujący, więc podczas czytania często zadawałam sobie pytania, co się jeszcze wydarzy. Ja POLECAM. Już dawno tak mnie książka nie wciągnęła jak saga "Zmierzch".

Całkiem przypadkiem trafiłam na ekranizacje powieści Federico Mocci. Pierwsza wersja - włoska, teraz powstaje wersja hiszpańska.


Udostępnij

komentarze

Jeżeli chodzi o adaptacje książek to najbardziej lubię Dumę i Uprzedzenie z 2005 roku, Szkołę Uczuć(w polskim przekładzie książka ma tytuł "Jesienna Miłość"), Władcę Pierścieni. Prawdą jest że niektórych powieści lepiej nie przenosić na ekrany. Żadnych z wymienionych przez ciebie filmów nie widziałam. A z Nory Roberts najbardziej lubię "Więzy krwi"(autorka zwykle pisze cykle powieści, ta książka jest jednak osobną historią, nie kontynuowaną- z tego co mi wiadomo).

Nie widziałam zbyt wiele ekranizacji Jane Austen w porównaniu z ich ilością. Jeżeli chodzi o Opactwo Northanger, jest to moja najmniej ulubiona książka tej autorki, więc filmu nie widziałam(tak jakoś wyszło). O D&U już pisałam- mój ulubiony film. Jeżeli chodzi o ten mini-serial, nie widziałam, ale całkiem przystojni aktorzy tam grają;) Rozważną i Romantyczną widziałam jedynie film(1995).

Stworzyć ekranizację, która zadowoli miłośników literackiego pierwowzoru danego tytułu jest rzeczą niesamowicie trudną. Niektorym ta sztuka się na szczęście udaje, tak jak chociażby Peterowi Jacksonowi ("Władca Pierścieni"), czy Milosowi Formanowi ("Lot nad kukułczym gniazdem"). Ogólnie jednak zazwyczaj jest dość kiepsko, może dlatego, że ostatnimi czasy producenci ekranizują co popadnie, w końcu wymyślić coś oryginalnego wcale nie jest tak łatwo. A od książek modniejsze stały się komiksy i gry...

I już się zabieram do lektury :) a właśnie chciałbym się Ciebie spytać natrafiłaś już na taką adaptację książki która przedstawiała bohaterkę lub jedną z literackich kobiet nie tak jak tego byś sobie życzyła? ^^ :) Pa ...

Obecnie panuje mania na "Zmierzch".
Mam zamiar zobaczyc cóz jest warta książka i film :) Moze faktycznie cos w tym jest...

"Duma i uprzedzenie" - przepiękny film, wczoraj miałam okazję go obejrzeć. Daję 9/10.
Pozdrawiam.

Zapraszam do mnie na konkurs filmowy;)

Mi się bardzo podobała ekranizacja "Duma i uprzedzenie" zachęciła mnie do przeczytania książki.
Teraz jest moda na "Zmierzch" jestem w trakcie czytania trzeciej części i przyznam, że książka wciąga, do obejrzenia filmu dopiero się zabieram. Fajnie prowadzisz bloga, dodam do ulubionych i od czasu do czasu zerknę tutaj ;))

Rzeczywiście, streszczenie 3 książek w 1 filmie - Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów 2 - nie wyszło tak dobrze. Napisz jak zobaczysz i przeczytasz, bo aż mnie świerzbią palce, żeby ci napisać co jest innego(chyba że mogę)! Pamiętnik jest całkiem dobrze odwzorowany, za to Szkoła Uczuć nie. W książce i filmie widać spore różnice (np. w książce bardziej zaakcentowano religię, inna przyszłość Logana), ale oba dzieła są świetne i niepowtarzalne.
Zapraszam do siebie na 2 nowe tematy: najprzystojniejsi aktorzy i najpiękniejsze aktorki
Pozdrawiam

Ja osobiście niezbyt lubię adaptacje filmowe. Często nie podoba mi się w jaki sposób reżyser zmienia fabułe.
Jednak czasem udaję im się stworzyć coś naprawdę fajnego.
Pozdrawiam i zapraszam.

nie oglądałam żadnego z tych filmów, ale może będą pokazane w TV to je obejrzę
Jak narazie to bardzo podoba mi się cała saga Zmierzch, saga o ludziach z lodu i duma i uprzedzenie.
Widziałam wcześniej , że ty też lubisz p &P w a więc zaprasam Cię na mojego bloga
www.ehleifirthdumaiuprzedzenie.blog.onet.pl

Jak co roku w ten wyjątkowy czas, każdy z nas śle życzenia... w których chce podzielić się tą chwilą szczęścia jaką są święta... więc także chciałbym życzyć Tobie wszystkiego tego co przynieść może nam nowy dzień, aby marzenia stały u progu każdych drzwi, a przy oknach lukrowe odbicia, aby troski zamieniły się w radości, a smutki w mokrą chusteczkę... aby do spełnienia tych życzeń było bliżej, musisz na początek uwierzyć ... wszystkiego naj naj życzy Sunny

Zapraszam do siebie na głosowanie o sukniach oscarowej nocy
Pozdrawiam
S.

Jak nietypowo. Obejrzałabym "Wichry wojny" i "W księżycową jasną noc".

a jak ci się podobał film "I wciąż ją kocham"? Bardzo chciałabym przeczytać książkę, żeby mieć porównanie, ale sam film był świetny.
pozdrawiam
S.

Jak dla mnie film był fajny i ciekawy, ale obawiam się że powieść byłaby mocno obyczajowa i momentami nudna. Chyba jednak po nią nie sięgnę.

Hej!
Polecam "Zaklętych w czasie" na podstawie książki "Żona podróżnika w czasie". Moim zdaniem udana adaptacja.
Pozdrawiam!

Zapraszam do siebie:)

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:

Wpis został dodany do obserwowanych

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Obserwujesz ten wpis

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Przestałeś obserwować wpis

Blog został dodany do obserwowanych

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Obserwujesz tego bloga

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Przestałeś obserwować bloga

dodaj komentarz