HOT SHOTS: Bezpłciowy czy klimatyczny? – pierwszy zwiastun "The Last Jedi"

2017-04-20 17:34:48 +0200

Podsumowujemy tydzień w świecie kina. Sprawdźcie, czego nie można przegapić.

komentarze

pozostało 255 znaków
 • Memoleo
  Memoleo
  2017-04-20 17:52:36 +0200

  tak, zwiastun jest bezpłciowy, odgrzewany kotlet. są ciekawsze filmy planowane na ten rok

  44
  • dewille
   dewille
   2017-04-20 20:16:01 +0200

   jak na razie to Rogue One okazał się być lepszy, i nawet sporo od Przebudzenia Mocy, co chyba nie mnie jednego bardzo zaskoczyło.

   37
   • pumpalik
    pumpalik
    2017-04-20 18:03:17 +0200

    Jeśli nawet ma jakiś klimat to na pewno nie star warsowy. Inna galaktyka.

    23
   • xBartek1995x
    xBartek1995x
    2017-04-20 18:15:15 +0200

    Nie no ludzie ocenianie tego czy film będzie ciekawy, dobry, klimatyczny czy cokolwiek na podstawie zwiastuna to jest po prostu debilizm, bez obrazy ;p Poza tym jest pełny klimatu SW. Czuć moc, słychać moc i widać moc i chyba o to będzie chodzić w tym filmie. Pozdro

    16
    • VilyaQ
     VilyaQ
     2017-04-21 00:40:35 +0200

     Trailer zdecydowanie bezpłciowy, ale może to i lepiej. Zwiastuny "Przebudzenia Mocy" były świetne, a potem się okazało, że to marna i dosyć żenująca zrzynka z oryginalnej trylogii. Może teraz będzie na odwrót.

     21
     • Bilet95
      Bilet95
      2017-04-20 18:27:51 +0200

      Zobaczymy film, trailer bazuje na tym samym co trailer do 7 części, mało tego wydaje się jakby dużo było skopiowane od 5 części.

      8
     • marcc1
      marcc1
      2017-04-21 11:02:32 +0200

      bezpłciowy? od momentu, gdy Luke mówi "It's so much bigger", ten trailer staje się świetny a muzyka w nim rewelacyjna (to trzeba być jakimś fanbojem Hansa Zimmera, żeby tego nie docenić)

      10
     • shoplifter
      shoplifter
      2017-04-21 18:14:11 +0200

      Poziom bóldupienia i szitstormu na temat zwiastuje SW VII bawi mnie do rozpuku. 2 grupy "znawców" przekrzykują się nawzajem. Jedni na podstawie 2 minut urywków i wycinków stwierdzają, że film będzie gówniany i że zwiastun jest beztreściowy i nudny. Ludzie na litość Boską, toszto trailer, to nie powinno nic zdradzać ani spoilerować, czego wy się tam spodziewaliście? Jeszcze trochę i oscary zaczniemy przyznawać na podstawie trailerów, bez czekania na pełną wersję filmu. Paranoja.

      7
      • shoplifter
       shoplifter
       2017-04-21 18:19:48 +0200

       @shoplifter Druga grupa z kolei jedzie po Force Awakens, twierdząc, że to najgorsze co mogło się przytrafić temu universum - ok, o gustach się nie dyskutuje, ale gdzie byliście ludzie, jak Lucas własnoręcznie niszczył franczyzę swoimi nieudolnymi wyrobami filmopodobnymi podszywającymi się pod SW? Osobiście FA uważam za film bardzo udany, nie genialny, ale świetnie sprowadzający SW na właściwe tory. Na tle nowej trylogii Lucasa jest to wręcz arcydzieło. I nie rozumiem bóldupienia, że The Last Jedi na bank będzie jeszcze gorszy. Skąd to, jasna bladź, wiecie? Co do porównań FA z Rogue One - RO też był dobrym filmem, ale pod względem klimatu bardzo zboczył ze ścieżki SW, to kino ciut innego typu. Dziwi mnie ocenianie tego filmu aż o tyle wyżej od FA. W dodatku jak się spojrzy na takie forum jak to, możnaby pomyśleć, że SW FA zrobiło jakąś ogromną klapę, choć w rzeczywistości jest odwrotnie - zarówno pod względem finansowym jak i krytyki film się wybronił i jest wysoko oceniany. Kolejny dowód na poziom trollowatości wszelkich forów, w tym filmwebowego...

       10
      • Anabell_
       Anabell_
       2017-04-21 23:35:52 +0200

       @shoplifter jakbyś mi to z ust wyjął/ęła!

       2
      • SithFrog
       SithFrog
       2017-04-22 11:54:41 +0200

       @shoplifter To ja postaram się odpowiedzieć na poszczególne kwestie. Rogue One to kino innego typu - pełna zgoda. Ep 1-3 były gorsze od TFA - to nie podlega dyskusji, bo te twory filmopodobne są złe od A do Z. Atak klonów to nie jest najgorsze SW w historii. To jest top najgorszych filmów w historii w ogóle. Bóldupienie po jednym teaserze, że Last Jedi będzie słaby to jakieś zaczadzenie umysłowe - tu też się zgadzam. Sądzenie filmu po zwiastunie to głupota (chyba, że widzisz zwiastun w stylu Ghostbusters 2016 czy Gods of Egipt).

       1
      • shoplifter
       shoplifter
       2017-04-22 11:59:48 +0200

       @SithFrog haha przykład Gods of Egipt - strzał w 10 :D

      • SithFrog
       SithFrog
       2017-04-22 12:01:34 +0200

       @shoplifter NATOMIAST TFA jest porażką (w moim odczuciu, nie dyskutuję z liczbami), bo ma klimat starej trylogii, ale jest żałośnie i boleśnie wtórny. Mieli całą galaktykę, wszystkie możliwe kierunki, mogli zrobić COKOLWIEK, a zrobili Nową nadzieję 2.0, w każdym aspekcie gorszą od oryginału, z murzynem zamiast Jar Jara (taki sam comic relief), znów pustynia, znów droid z mapą/planami, znów zawadiacki pilot, znów gwiazda śmierci, znów zniszczona i tak w koło Macieju. Dla mnie to zbrodnia, bo mogąc zrobić wszystko, poszli po linii najmniejszego oporu. Ciekaw jestem ile w tym J. J. Abramsa, a ile smutnych panów w garniturach, którym badania powiedziały, że ludzie chcą jeszcze raz to samo. Nie chcą, ja nie chcę. Dlatego uważam (jak mało kto), że Kylo Ren to najlepsza postać TFA. Jedyna oryginalna i złożona. Bałem się, że pójdą w Vadera 2.0, a mamy gimbazujsza, który jest zapatrzony w legendę dziadka, chce być straszny i zły, a tli się w nim dobro i ciągnie go do jasnej strony (tego jeszcze nie było). Przy pozostałych to jest naprawdę świetny ruch. Bo co poza tym? Rey to Luke tylko jest przy okazji Mary Sue, bo niczego i nikogo nie potrzebuje, jest na starcie wszystkomającą Jedi, Poe to Han, Luke będzie nowym Obim, a BB-8 to R2 i w zasadzie tyle. Plus wtórność, ale groteskowa. Wyjście z hiperprzestrzeni w atmosferze planety, atak na jeszcze większą stacje bojową 7 czy 12 X-Wingami, i First Order, które przy Imperium wygląda jak groteskowa karykatura. Brak nowych pomysłów jest porażający. Dlatego RO się wielu podobał bardziej, bo dostali coś nowego, a nie odgrzanego, odmłodzonego kotleta.

      • Ryloth
       Ryloth
       2017-04-22 19:51:59 +0200

       @SithFrog Dlatego właśnie TFA to najgorszy epizod ze wszystkich ośmiu, najgorsze co się mogło przytrafić sadze, jak to ujął kolega wyżej ;)

      • SithFrog
       SithFrog
       2017-04-22 19:54:36 +0200

       @Ryloth Nie zgodzę się, bo TFA nadal ma początek, środek i koniec, klasyczną kompozycję i fabułę, która ma jako-taki sens. Epizody 1-3, a w szczególności 2 i 3 to są teledyski, luźno powiązane ze sobą sceny, do których Lucas napchał tyle CGI ile się dało, zapomniał natomiast o dialogach, sensownych postaciach i takich tam, mało ważnych pierdołach :)

      • shoplifter
       shoplifter
       2017-04-23 17:11:22 +0200

       @SithFrog Zgodzę się, że Kylo jest najoryginalniejszą postacią - nie rozumiem totalnie krytyki, bardzo mi się jego koncepcja podoba. Co do reszty. Owszem, nawiązań mniej lub bardziej bezpośrednich do Nowej Nadziei jest dużo, jednak w większości przypadków dla mnie nie były przeszkodą, zeby dobrze się bawić i cieszyć na nowo klimatem starych dobrych SW. Jedyne co mnie ciut zirytowało, ale dopiero bo drugim obejrzeniu i przemyśleniu, to fakt, że znowu chodziło o rozwalenie Gwiazdy Śmierci, tylko tym razem lepszej. Jednak reszta? Twoje zestawienie nowych i starych postaci do mnie nie przemawia - w szczególności Poe i Han oraz Finn i Jar Jar - nie widzę między nimi żadnych większych podobieństw. Poe to postać pełniąca zupełnie inną funkcję i wnosząca zupełnie innego typu wątek do wabuły, a Finn owszem, comiec relief, ale wyższych lotów, a przy tym postać bardzo istotna dla fabuły. Znów pustynia, znów droid - to tak jakby czepiać się, że kolejna Szklana Pułapka i znów policjant, znów biegają po mieście. Zgodzę się, że Force Awakens pod wieloma względami zostało pomyślane tak, żeby było "bezpiecznie", ale w przeciwieńśtwie do wielu głosów, uważam, że zrobili to ze względu na szacunek do oryginału, chęć odbudowania klimatu, przywrócenia jakości i zachęcenia do franczyzy zniechęconych prequelami fanów, a nie typowo dla kasy. Wystarczy prześledzić wywiady z Abramsem z ostatnich 10 lat żeby zobaczyć jak często i z jakim szacunkiem odnosił się do unversum SW. A że nie wszystko wyszło idealnie (wspomniana już wtórność gwiazdy śmierci i parę odgrzanych kotlecików) - to było do przewidzenia. Duża część hardcorowych fanów (w tym ja) jest z takiego powrotu SW bardzo zadowolona, ale wszystkim nigdy się nie dogodzi. Osobiście uważam, że The Lasst Jedi będzie papierkiem lakmusowym całej serii - jeśli znowu będą tak duże podobieństwa jak w FA większa gwiazda śmierci i pustynia - będę mocno rozczarowany i uznam część argumentów, które teraz odrzucam - że twórcy idą na łatwiznę kopiując starą trylogię. Jeśli jednak okaże się, że The Last Jedi odchodzi od wzorowania się na starej trylogii - na co liczę - i wprowadzając nowe elementy nie straci na jakości - wtedy po pierwsze się ucieszę, a po drugie jeszcze bardziej uwierzę w słuszność całego mojego powyższego wywodu :D

       2
      • SithFrog
       SithFrog
       2017-04-24 20:50:35 +0200

       @shoplifter Ja bawiłem się nieźle na premierze, ale im więcej czasu mija tym bardziej mnie boli jak dużo rzeczy zrobili jeszcze raz od nowa, mając cały kosmos (dosłownie i w przenośni) możliwości. Czym się różni Poe od Hana? Młodzi, wygadani, wyszczekani, czarujący piloci, tu rzuci żartem, tu popchnie fabułę, tam uratuje z opresji bohaterów. To samo Finn. Oczywiście, że jest zrobiony lepiej niż Jar Jar, bo gorzej się nie da, ale to kolejny odgrzewany kotlet. "Znów pustynia, znów droid - to tak jakby czepiać się, że kolejna Szklana Pułapka i znów policjant, znów biegają po mieście." - nie nie nie. To raczej tak jakbym Szklana pułapka 2,3 i 4 działy się w kolejnym budynku, na który napadli i który odcięli od świata terroryści. Poza tym nie porównywałbym otwartego świata z milionem miejsc, postaci i wątków (książki, komiksy, filmy, animacje) z serią, którą raczej trudno przenieść na zupełnie nowe tory, bo zmieniłaby gatunek filmu. Pisanie, że takie korpo jak Disney nie zrobiło czegoś dla kasy to skrajna naiwność. Dla mnie to nie szacunek do fanów, bo z szacunku do fanów nie robi się rimejku Nowej nadziei tylko nowy, dobry film w klimatach SW. Można to było pociągnąć w dowolna stronę, ot, choćby zekranizować coś na motywach tak chwalonej trylogii Thrawna Timothy Zahna, ale nie. Wyszło w Excelu, że ludzie lubią to, co już znają więc nie ma co ryzykować, że sprzeda się poniżej miliarda dolarów. Klimat i jakość można było przywrócić bez robienia jeszcze raz tego samego. Przykład? Mad Max Fury road, genialny, klimatyczny, prawdopodobnie lepszy niż każda z odsłon legendarnej trylogii. I na koniec jeszcze jedno: ewentualna wysoka/niska jakość The Last Jedi nie ma dla mnie wpływu na ocenę TFA, bo nie zmieni to ani wtórności wielu wątków, ani niezwyciężonej Rey, ani żartów czy ona ma chłopaka, ani idiotycznych scen z potworami-ośmiornicami, ani nowej gwiazdy śmierci itp. Nie zmieni też najważniejszego: wszystkie poprzednie SW były filmami o różnej jakości, ale broniły się jako produkcje samodzielne.

      • SithFrog
       SithFrog
       2017-04-24 20:51:18 +0200

       @shoplifter Jak słyszę, że mam nie krytykować czegoś w TFA, bo może wyjaśnią to później to mnie trzęsie. Nie tak się robi filmy. A w wywiadach to sobie J.J. może mówić cokolwiek, na koniec i tak decydują ludzie na korpo stanowiskach, a nie on :P Pozdrawiam!

     • KacperekBossx
      KacperekBossx
      2017-04-20 19:43:18 +0200

      Znam rodziców Rey. To leia i luke. Nie chcieli żeby świat dowiedział się o owocu ich kazirodczego związku i Rey zostawili

      9
      • mr_lazybones
       mr_lazybones
       2017-04-21 08:58:58 +0200

       Ten zwiastun to tak rozczarowujące gówno, że aż szkoda słów. Zero treści, a jeśli już gdzieś coś majaczy, to i tak są to kolejne autocytaty - zgodnie z najgorszymi przypuszczeniami, oczywiste nawiązania do 'Imperium Kontratakuje' i żeby było śmieszniej, nawiązania do FA vide zbliżenie na zniszczoną maskę. Szczerze liczyłem, że po FA które do bólu wyekploatowało oryginalną trylogię, wreszcie przyjdzie czas na coś świeżego i odrobinę nowych wartości, tymczasem po tym teaserze czuć na kilometr zarzynanie resztek motywów znanych z OT i... nic więcej. Gówno.

       7
      • MillerPl
       MillerPl
       2017-04-20 21:24:39 +0200

       Zdecydowanie trailer bez wyrazu. Dla mnie zlepek teaserów połączonych głosem Luke'a. Jeśli Last Jedi będzie w stylu TFA (co jest bardzo prawdopodobne) to będę rozczarowany. Na pewno nie jest najważniejszym filmem roku. Może kasowym, ale nic nowego i ciekawego nie wprowadzi.

       5
      • Mags
       Mags
       2017-04-21 19:39:33 +0200

       Świetnym i klimatyczny. Miałem ciarki na plecach więc jest dobrze. Już sama Ray jest zmysłowa, fantastyczna i zjawiskowa ;)

       4
      • rafiol
       rafiol
       2017-04-21 07:12:16 +0200

       Nie wiem, czy ostatnie słowa Luke'a powinno sie tlumaczyc "koncem Jedi". Mozna je interpretowac inaczej. Na tym chyba polegał zamysł twórców trailera - wieloznaczność, ujawnić jak najmniej przed premierą i mylić tropy.

       4
       • Shaggy777
        Shaggy777
        2017-04-21 16:13:48 +0200

        Ale Wy wszyscy narzekacie... Pieprzone malkontenty. Przez takich jak Wy Polska to taki smutny kraj. Szkoda słów.

        4
       • Voodoo_ChiId
        Voodoo_ChiId
        2017-04-21 17:02:19 +0200

        Gwiezdne wojny 8, szybcy i wsciekli 8, avengers 5... Setki prequeli i sequeli nie wnoszących nic nowego od pierwotnej części. Widz jest zalewany tym samym gównem tylko inaczej zapakowanym. Ehhh cofnąłbym się do czasów gdzie kino miało jakąś wartość.

        3
        • mac1991seth
         mac1991seth
         2017-04-21 23:53:08 +0200

         @Voodoo_ChiId Nie licząc F8, pod koniec filmiku masz podane chyba 6 tytułów niebędących prequelami i sequelami.

       • tomaszjozefowski2884
        tomaszjozefowski2884
        2017-04-21 13:49:55 +0200

        Walić nowe SW tylko stara trylogia!!!

        3
       • piotral_2
        piotral_2
        2017-04-20 18:55:17 +0200

        bardzo bezpłciowy jest ten zwiastun.

        4
       • Maciej_Sudol
        Maciej_Sudol
        2017-04-21 13:33:54 +0200

        chujowy program ten trailer jest zajebisty id

        2
       • ciosina
        ciosina
        2017-04-20 20:37:21 +0200

        Dla mnie wygląda identycznie jak pierwsza część co oznacza, że po prostu nakręcili film i przecięli go na pół co dla mnie jest oszustwem. Jeśli coś wychodzi dwa lata później to musi być widoczny postęp , coś nowego, czyli dokładnie to o czym mówił Lucas.

        2
        • fabianos2
         fabianos2
         2017-04-22 01:40:55 +0200

         Jestem tak wielkim fanem Star Wars, że z szacunku nawet nie pójdę na to do kina.

         1
        • WsCieklak
         WsCieklak
         2017-04-21 23:57:07 +0200

         Ktoś to jeszcze ogląda?

         1
        • kurdeciastko
         kurdeciastko
         2017-04-21 13:32:17 +0200

         Dlaczego nie ma już trailerów filmów które wychodzą do kin ? Zawsze były na końcu a teraz nie ma :C

         1
        • zatkaokakao
         zatkaokakao
         2017-04-21 07:06:01 +0200

         Zajawka jest z dooopy i to nie podlega dyskusji, gorzej że może i film być z dooopy a to już po Przebudzeniu mocy (totalnie słaby) będzie pogrzebem Gwiezdnych... Dobrze, że urodziłem się na tyle dawno by jeszcze w kinie zobaczyć 3 najlepsze części....

         1
        • Wulfstan
         Wulfstan
         2017-04-20 22:20:19 +0200

         Nie rozumiem gigantycznego sukcesu " 8 filmu o miłośnikach samochodów i rodzonego ogniska". Popularność i przychody pewnie porównywalne do 8 osłony innego cyklu.

         1
        • MasturBastion
         MasturBastion
         2017-04-20 21:13:25 +0200

         Ciekawe czy pomyli wibro z mieczem i odpali kiedy będzie się masować w miejscach intymnych.

         1
        • Dora132
         Dora132
         2017-04-24 19:30:41 +0200

         "Kapitan Phasma przeżyła" niekoniecznie. Bardziej prawdopodobne jest to że to retrospekcja.

        • k201244
         k201244
         2017-04-24 18:33:09 +0200

         PIerwszy UNCLE super fajny, więc niech kręcą. GoTG to jeden z lepszych Marvelów, więc ponownie, "łapka w górę dla im więcej, tym lepiej". To mówiłem ja: http://zureklukasz.com

        • Kazikowy
         Kazikowy
         2017-04-24 16:22:59 +0200

         Rogue One lepszy pod względem fabuły niż Przebudzenie Mocy ale postacie bardzo płytko nakreślone, zupełnie nie mogłem się z nimi zidentyfikować, nie widziałem głębi charakterów (praktycznie każda postać została potraktowana powierzchownie). Natomiast Przebudzenie mocy lepsze pod względem nakreślenia postaci właśnie, a fabuła gorsza.

        • van_der
         van_der
         2017-04-23 13:49:01 +0200

         "Dzieciak rządzi" był już dostępny w kinach w lany poniedziałek.

        • Max_63
         Max_63
         2017-04-23 11:43:43 +0200

         Kryptonim U.N.C.L.E. jak najbardziej spoko i mam nadzieję że będzie 2 część

        Zgłoś nadużycie

        Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: