PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=615795}

Amnesia: Mroczny obłęd

Amnesia: The Dark Descent
8,0 4 720
ocen
8,0 10 1 4720
Amnesia: Mroczny obłęd
powrót do forum gry Amnesia: Mroczny obłęd

Rewelacyjny!!!

ocenił(a) grę na 10

Jest to mój pierwszy na poważnie (nie licząc Slendera) survival horror i muszę przyznać, że na żadnym
horrorze ogółem (licząc do tego książki, filmy itp.) się tak nie przeraziłem i żaden mnie tak nie trzymał w
napięciu jak Amnesia. Dla mnie najstraszniejsze sceny były gdzieś mniej więcej w połowie, gdy pierwszy raz
trzeba było uciekać przed potworem. Gra napawa cały czas strachem, ale za to daje wiele satysfakcji. Jedynie
mały niedosyt mam po za kończeniu, które sobie wyobrażałem nieco inaczej, jako bardziej szokujące,
przerażające czy zaskakujące. Może to dlatego, że nie jest do końca dla mnie zrozumiałe. I mam tak na
koniec pytanko: kim był tak na prawdę ten Aleksander i co w końcu się stało, że Daniel nagle, nic nie
pamiętając, obudził się w tym zamku?

ocenił(a) grę na 10
Matekes15

Aha, jeszcze jedno: nie wiem, czy coś przeoczyłem, ale chyba nie było scenki, która została pokazana na 11 zdjęciu.

Matekes15

(uwaga spoiler)

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale Daniel chyba wypił miksturę amnezji,aby zapomnieć o tym jak torturował i zabijał niewinnych ludzi w celu ratowania sie przed ,,Mrokiem". Kiedy dowiedział się, że te tortury,rytuały itp. nie ochronią go przed ,,Mrokiem" i że został wykorzystany przez Aleksandra, postanowil wypić miksturę i ,,stać się innym człowiekiem". Nie chciał pamiętać o swoich grzechach... o potworze jakim się stał.

Co do Aleksandra pamiętam tylko,że wykorzystywał Daniela do otwarcia jakiegoś portalu.

użytkownik usunięty
Matekes15

Chodzi o to, że Aleksander pochodzi z czegoś co można nazwać innym wymiarem. Chciał się dostać z powrotem, a kula (tak, chodzi o kulę którą Daniel znalazł w Algierii) mogła mu to zapewnić. Żeby nie było niedomówień istniało wiele kul, a nie tylko jedna. Na początku upatrzył za cel Agrippę lecz coś poszło nie tak i kula się rozpadła. Następna okazja pojawiła się ok 300 lat później (Aleksander żył o wiele dłużej niż człowiek). Wysłał do Daniela list z propozycją. Niestety, baron oszukał naszego protagonistę mówiąc, że wie jak się pozbyć cienia i wykorzystał go do otworzenia portalu. Daniel zorientował się o co tak naprawdę chodzi i wypił miksturę wywołującą amnezje. Nie chciał pamiętać jakim potworem się stał torturując tych wszystkich ludzi. Jednak chciał również zemścić się na Aleksandrze, dlatego zostawił sam sobie list. Wiedział, że jeśli tego nie zrobi to nie pozbędzie się cienia, a szanse wydostania się z zamku bez napotykania się na potwory są raczej nikłe. Mam nadzieję, że pomogłam :)

ocenił(a) grę na 10

Dzięki wielkie za wyjaśnienie;) Trochę to wszystko pogmatwane i chyba jeszcze raz zagram od początku w Amnesię, by lepiej wszystko zrozumieć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones