PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=615795}

Amnesia: Mroczny obłęd

Amnesia: The Dark Descent
8,0 4 720
ocen
8,0 10 1 4720
Amnesia: Mroczny obłęd
powrót do forum gry Amnesia: Mroczny obłęd

Dla mnie gra była dosyć trudna, połowa zagadek ogarnąłem dzięki solucji. Nigdy nie grałem w gry strategiczne i w nie wiele przygodówek, może dlatego jakoś nie mam rozwiniętej umiejętności rozwiązywania zagadek. Nie znam też właściwości dziewiętnastowiecznych "gadżetów" przez co czasami nie mogłem dopasować ich do konkretnego przeznaczenia. Mimo wszystko gra mnie wciągnęła. Mroczny zamek z XIX wieku to fenomenalny pomysł na lokacje horroru. I tak też zamek jest mroczny, sporo ciekawych lokacji, no i możliwość podnoszenia wielu przedmiotów, obracania nimi - piękna sprawa. Dodatkowo w tle fenomenalna muzyka - to jedna z najlepszych rzeczy w tej odsłonie. Jeżeli chodzi o strach to płynie on głównie z mrocznego klimatu, ciągłego dyskomfortu, potwory i różne jump scenki na początku mnie ruszały, później do potworów się już przyzwyczaiłem, wiedziałem jak je wykiwać i już mnie tak nie przerażały. Chociaż przyznaje też, że nie miałem zbyt dobrych warunków do zagrania w tą grę aby się odizolować od świata, a to jest priorytetowy czynnik do grania w horrory. Był to mój pierwszy większy horror i ogólnie bardzo mi się spodobał. Tak więc podsumowując (na +) - fabuła, muzyka, klimat, lokacja (fajny pomył z zamkiem z XIX wieku), możliwości (podnoszenie, obracanie, rzucanie większości przedmiotów, łączenie ich ze sobą), strach (nie wydygałem się jakoś nie możliwe ale być może to wina złych warunków), no i jedyny minus dla mnie to zagadki. Połowę ogarnąłem, czasami z trudem, ale drugą połowę już nie - z nerwów wyłączałem grę i zaglądałem do solucji. Jestem przyzwyczajony do gier typu idź do przodu, zastrzel, czasami skręć prawo, a jak musisz w lewo to gra ci podpowie. Dlatego ciężko mi się przechodziło. Może by mi się udało tą połowę jakoś ogarnąć ale jestem raczej nie cierpliwy, idę na łatwiznę i pod koniec bardziej zależało mi na poznaniu końcówki niż na odgadywaniu. Dlatego kiepsko mi to wyszło, ale cieszę się, że w to zagrałem i doszedłem do końca. Fantastyczne. (Pozdrawiam Przemcia z Recenzje Horrorów, bo to na jego kanale poznałem tą grę i jeszcze wiele innych i ogólnie uwielbiam jego let's play'e z customów :) )

ElGladiator

Pomimo tego, że bardziej cenię sobie Amnesie, to jednak Penumbra była trudniejsza.

ocenił(a) grę na 9
AlfredKondom

A ja zamierzałem to nabyć. Skoro miałem taki "ubaw" z Amnesią to może lepiej się wstrzymam ;P

ocenił(a) grę na 9
ElGladiator

Popieram

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones