PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611120}
8,4 15 344
oceny
8,4 10 1 15344
Batman: Arkham City
powrót do forum gry Batman: Arkham City

Moim zdaniem bylo to genialne zakonczenie. Rocksteday zrobilo niesamowicie odwazny
krok. Czytal ktos moze komiks "The Killing Joke ?". Tam Batman pyta wlasnie Jokera "jak
dlugo bedziemy to jeszcze robic ? Czy po prostu tak dlugo az sie pozabijamy ?". Swietny
kontrast. Mark Hamill sam powiedzial juz przy Arkham Assylum, ze to jest jego ostatni
raz. Na Arkham City jeszcze go cudem namowili. Hamill powiedzial "dobra ! Ale to jest
moj ostatni ostatni raz. Robie to dlatego, poniewaz scenariusz jest dobry i reszta znowu
powrocila do studia nagraniowego". Mysle, ze Rockstedy zrobilo to nie tylko dlatego,
zeby pokazac, ze ma jaja i ze ta gra jest na powaznie tylko tez dlatego, bo po prostu 3 raz
przeciwko Jokerowi to by byl lekko odgrzewany kotlet. A tego Rockstedy i nie chce, no i
my tez ;). BATMAN:" You wanna know something funny ? I would have given you the cure
anyway" JOKER(dying): hahaha....ha...Thats funny. haha... (DEAD). Batman wynosi zwlok
i Jokera z Arkham City. Wkurzony i rozczarowany Batman, ktory w sumie stracil swojego
"przyjaciela" rzuca go na radiowoz. Gordon zaczyna krzyczec "WHAT HAPPEND IN
THERE ?! WHAT HAPPEND IN THERE ?!". Mroczny Rycerz ignoruje wszystko i idzie w
strone wschodu slonca. No piekne zakonczenie ! :). Mozliwe, ze wskrzesza tego jokera
na 3 odcinek ;) pozyjemy zobaczymy. Ale jakby to mialo byc zakonczenie Jokera to ja
jestem mega zadowolony :)

P.S. Piosenka "Only You" byla tez swietnym kontrastem do tych wydarzen :)

back2bizkit

Fajnie by było .. no bo Batman bez Jokera to tak trochę nie Batman .. (przynajmniej dla mnie) .. poza tym Harley jest teraz w ciąży i głupio by było żeby się Jokera syn/czórka wychowywał bez ojca xD

CZacza

nie lubie tych domyslow z ta harley quinn w ciazy. mysle, ze to jest po prostu taki easter egg, zeby o nim bylo glosno i sie o nim dyskutowalo. Moim zdaniem ona nie jest w ciazy i tyle ;) I tak by to duzo nie zmienilo, poniewaz nim ten syn jokera urossnie to Batman juz dawno bedzie na emerytuarze albo (jak widac po tej czesc na co stac scenarzystow) moze nawet juz nie zyc. I nie mysle, zeby w tej serii bawili sie pokoleniami jak to bylo w serii mgs ;) to by bylo raczej niemozliwe ;) Pozdrawiam ! :))

back2bizkit

Nie no racja z tym dzieckiem że samo w sobie dużo znaczenia mieć nie będzie ale test ciążowy plus kołysanka śpiewana przez harley pod koniec napisów jak się gra po raz drugi ..coś w tym może być ... xD

ocenił(a) grę na 9
CZacza

Niestety, w "Zemście Harley Quinn" okaże się, że testy ciążowe się pomyliły. A w "Arkham World" mogłoby być Jokerątko. :'-(

ocenił(a) grę na 10
back2bizkit

Najbardziej spodobała mi się ta "klamra Poetycka"> Gra zaczyna się zbliżeniem na obraz Kaina i Abla gdzie jeden brat niesie drugiego martwego, a kończy się gdy Batman niesie Jokera. Cudo, gra naprawdę zbliżyła się do ideału moim skromnym zdaniem :)

back2bizkit

Ja tam bo batmanie ac ( szczególnie po zakończeniu) specjalnie obejrzałem : batmana forever ( słaby) , powrót batmana ( spoko), mroczny rycerz ( spoko ,ale joker i batman jako postacie byli lepiej wykreowani w produkcjach studia rocksteady ) .
Gra to dla mnie arcydzieło i jest dla mnie wręcz idealna , na ten czas odłożyłem batka ac do półki na najbardziej honorowym miejscu i nie planuje go przechodzić kolejny raz chce aby " czar trwał "( To przez gears'y 3 za 1 razem byłem zachwycony , za 2 też ale później przeszłem jeszcze 3 razy w coopie i teraz mnie się już trochę znudził )

back2bizkit

A powiedzcie mi co z dodatkami? Przy 1cz gry zupełnie mi to umknęło, skończyłam grę, odinstalowałam i tyle. Przy Arkham City, każda nowa informacja pozwalająca na powrót do gry nakręca mnie. Lada dzień wychodzi dodatek "Zemsta Harley Quinn" a ja dalej nie wiem czy gracze PC będą mogli uraczyć dodatkowych 2godzin grania. Pozdrawiam

ocenił(a) grę na 9
back2bizkit

Rocksteady musiało tak zakończyć grę, ponieważ Mark Hamilll zrezygnował z dubbingowania Jokera, ale i tak było bardzo odważne.

Pawek_13

Hamill tak samo mowil po zakonczeniu prac nad pierwsza czescia ;))

back2bizkit

I tak samo mówił przy Arkham Knight, czy The Killing Joke... Jakoś ciężko jest mi niestety uwierzyć w te jego "odejścia".

Swoją drogą - widzę, że koment z 2012 roku, to dopowiem tyle, że akurat w tym samym roku Mark Hamill podłożył pod Jokera głos w serialu Robot Chicken. Więc już wtedy można było wątpić, że to jego ostatni raz. :P

ocenił(a) grę na 10
back2bizkit

Smutno że Joker umarł był postacią która dodawała Humoru do tej Gry :D

ocenił(a) grę na 10
Barges

Umarł Joker, niech narodzi się Jokerątko. Niech umrze Batman i narodzi się batman junior i powstanie gra: Batman Junior: Arkham World.

ocenił(a) grę na 10
back2bizkit

Ciekawostka - Ras al Ghul przeżył. Kiedy wracasz pod bramę po skończonym głównym wątku i stajesz na mostku naprzeciwko bramy to widać iż ciała już nie ma nabitego na bramę. Używając tej specjalnej wizji batmana i patrząc w dół widać Rasa trzymającego miecz, a pod bramą jest wbity jeszcze jeden.

A własciwie ludzie przejmują się śmiercią Jokera. Chciałbym przypomniec iż w filmie Batman z 1989 roku Joker też ginie na końcu.

ocenił(a) grę na 10
marcusfenix345

Może i tak, ale Batman bez Jokera to niestety jak żołnierz bez karabinu...
Mógłby go jeszcze Bane ewentualnie zastąpić bo też jest jego trudnym przeciwnikiem...

ocenił(a) grę na 10
marcusfenix345

Wow... a chcialem obejrzec ten film... dzieki tobie moge sobie darowac... thanks a lot.

ocenił(a) grę na 10
dawid1420

Napisałem tylko że jest jego trudnym przeciwnikiem, czy powiedziałem coś na teman filmu - nie. A poza tym w temacie pisze spoilery nawet jeżeli bym coś napisał...

ocenił(a) grę na 10
pedro98

Przeciez nie do ciebie sie zwracałem.

użytkownik usunięty
back2bizkit

Zgadzam się, świetne zakończenie! Ale czemu w tej części nie było Killer Croca :(?

ocenił(a) grę na 8

był ale tylko epizodycznie w podziemiach w tedy kiedy batman musiał iść do rasa by pobrać jego krew .

końcówka mnie zmiażdżyła

mrPARADOKS

To akurat dzieje się po walce z Ra's Al Ghulem.

ocenił(a) grę na 9
back2bizkit

Racja, zakończenie zaskakujące i klimatyczne. Mam jednak nadzieję, że Joker jakoś wróci (chociaż w retrospekcjach), jak dla mnie Hamilla mógłby zastąpić Troy Baker bo choć Mark był świetny to kreacja Bakera bardziej mi się spodobała. Jego Joker jest znacznie mroczniejszy i zadaje się być dużo bardziej szalony. Może to kwestia świetnego wyglądu? Tak czy owak coś o Jokerze musi być w Arkham Knight.

ocenił(a) grę na 9
back2bizkit

gra świetna :D nie rozumiem tylko czemu Joker nie zażył tego lekarstwa, które ukradła dla niego Harley?

_Alex_96

Chciał się z Batmanem pobawić ;)

ocenił(a) grę na 9
LordVader345

po zażyciu leku też mogłoby wciąż być dwóch Jokerów ;P

_Alex_96

Tak, ale ątlię ży Clayface długo w to się bawił. Chyba że pieniądze, ale nawet idiota przez tak długi czas by mu to SiE znudziło. A może nie?

back2bizkit

Wybacz, ale nie zakończenie jest niesamowicie głupie. No bo... czemu w sumie Joker zaatakował Batmana i to akurat w rękę w której trzymał lekarstwo? Bał się, że nie da mu go? Serio? Każdy, ale to absolutnie KAŻDY wiedział, że Batman dałby mu to lekarstwo. Ja to wiedziałem, ty to wiedziałeś, każdy kto ma choć blade pojęcie o relacji Batmana i Jokera to wiedział, nawet randomowe zbiry w "Zemsty Harley Quinn" to wiedzieli. A Joker, który zna Batmana od lat tego nie wiedział? Serio? To po prostu głupie i napisane tylko po to by zaszokować gracza śmiercią Jokera.

ocenił(a) grę na 10
GdenerationX

Zakończenie było doskonałe i zostawia pole do interpretacji. Pierwsza opcja jest taka, że Joker chciał umrzeć i zrobił to celowo, by Batman żył z poczuciem winy, że zawiódł. Druga jest taka, że Batman chciał go zabić, ale nie bezpośrednio, dlatego udawał, że stracił czujność i czekał na atak Jokera. W ten sposób klaun sam sobie jest winien i doprowadził do stłuczenia fiolki.

ocenił(a) grę na 8
back2bizkit

Zakończenie mocne, ale całościowo bardziej podobało mi się bardziej skondensowane Asylum. W Arkham City fabuła jest trochę rozmyta i byłem mocno zaskoczony kiedy zobaczyłem napisy, bo myślałem, że śmierć Jokera to jeszcze nie wszystko i czeka nas coś jeszcze.

ocenił(a) grę na 10
back2bizkit

OJJ I TO JAK GENIALNE ALBO NIE NIE GENIALNE WYBITNE I SZOKUJĄCE.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones