PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=754388}
7,2 1 363
oceny
7,2 10 1 1363
Batman The Telltale Series
powrót do forum gry Batman - The Telltale Series

Epizod 1

ocenił(a) grę na 9

Sytuacja PC'towego Batmana od Telltale przywodzi na myśl sytuacje z Batman - Arkham Knight, to solidna gra, która niestety zebrała w dniu premiery negatywne recenzje przez wzgląd na kiepską optymalizacje.
Osobiście nie miałem problemów z wydajnością, ale obserwuje na bieżąco recenzje na steam i innych portalach i odczucia są mieszane. Większość komplikacji rzekomo dotyczy laptopów.
Ale nie licząc tego - z czystym sumieniem uznaje pierwszy epizod ze rewelacyjny, świetnie oddaje klimat Gotham i oferuje interesujący wątek fabularny. Jest potencjał - zobaczymy jak będzie dalej, póki co zapowiada się bardzo dobrze.
Myślę ze dobrą decyzją ze strony telltale było skupienie się na samym Bruce Waynie - jest to coś czego brakuje mi w wielu komiksach i grach z serii ,,Arkham'' - Bruce zwykle w historiach jest w cieniu Mrocznego Rycerza, tu zaś Batman jest dopełnieniem wątku Bruce'a.
Podoba mi się, czekam na więcej :)

ocenił(a) grę na 8
Asvers

niestety powtarza się sytuacja z Arkham Knight , sytuacja optymalizacji nie dotyczy wyłącznie laptopów , nie jest nawet obsługiwany pad od Xboxa , nie wiem czemu wydaja produkt niegotowy , nadzieja jest ,że poprawią to w patchu

ocenił(a) grę na 9
Darado

Zastanawiam się jak to jest ze w zapowiedziach obiecano ze gra będzie technologicznie podrasowana względem poprzednich gier, a koniec końców zmian jest niewiele, a optymalizacja nie jest zadowalająca.
Problem Telltale polega na tym ze wydają gry co pół roku i nie mają czasu na dopracowanie ich od strony technicznej.
Między udanym pierwszym sezonem Walking Dead a poprzednimi grami minęło sporo czasu, dlatego wówczas dostaliśmy świetny jakościowo produkt. A później zalała nas fala produkcji które cały czas działały na tym samym silniku i oferowały niemal ten sam gameplay, dlatego w momencie kiedy wmówili sobie ze w Batmanie w końcu wzniosą silnik gry na wyższy poziom nie mieli nawet czasu żeby to dopracować.
Na ich miejscu skupiłbym się na maksymalnie trzech markach i solidnie je dopracowywał, a nie kupował licencje na potęgę i robił gry w tak krótkim odstępie czasowym. To w którymś momencie się na nich odbije, o ile nie odbiło się właśnie już - przy ciosie w postaci Life is Strange przy którym przygodówki Telltale technologicznie są sto lat do tyłu i niedopracowanym Batmanie.
Scenariuszowo jest całkiem solidnie bo i Telltale ma w swoich szeregach naprawdę świetnych scenarzystów, ale obstawiam ze gdyby dano im więcej czasu to byłoby jeszcze lepiej.

Asvers

Najgorsza jest liniowość w tej grze.. mam wrażenie, że oglądam serial gdzie co jakiś czas mogę wcisnąć guzik.

ocenił(a) grę na 9
Kruchy_serious

To akurat nie powinno być żadnym zaskoczeniem - gry telltale mają to do siebie ze decyzje nie zmieniają zbyt wiele i koniec końców fabuła toczy się tak samo, tylko linie dialogowe są delikatnie zmodyfikowane.
To po prostu interaktywny film, trudno nazwać ich produkcjami grami. W te tytuły najlepiej zagrać jeden raz, wtedy wrażenia są bardzo pozytywne i mamy jakieś złudne wrażenie ze sami doprowadziliśmy do takiego, a nie innego stanu rzeczy. - drugi warto sobie odpuścić.

Asvers

Tak wiem... ale łudziłem się że może dostaniemy coś nowego :)

Asvers

Od początku uważałem, że Batman świetnie poradzi sobie jako gra Telltale i nie zawiodłem się. Co więcej - fabuła wydaje się osadzona w rzeczywistości, kameralna i 'gangsterska', bez nadprzyrodzonych wątków, co uznaję za wielki plus - dobre odetchnięcie po Batman V Superman czy rozwałce w Arkham Knight'cie. Ciekawe nowe spojrzenie na Oswalda i Harveya - ciekawe, czy doczekamy się jakichś originów (choć wydaje mi się, że jedynym pewniakiem jest zapowiedziana przez Cobblepota wojna). Świetnie gameplayowe momenty z 'World Greatest Detective' - choć na dobrą sprawę to kalka tych z serii Arkham bez żadnych nowości, a dość szumnie to zapowiadali. Ciekawe, czy czekają nas wątki miłosne z Seliną lub Vicki - to może być ciekawe. I nie ma raczej żadnych wątpliwości, że Carmine Falcone to tylko pionek w planie jakiegoś większego złoczyńcy, mam nadzieję że nie znowu Jokera. 9/10, liczę że utrzymanie poziomu i regularność w wydawaniu kolejnych odcinków (Telltale ma z tym problemy).

użytkownik usunięty
Asvers

Najlepsza gra obok Wilka od Telltale. Tyle w temacie. Oczywiście pewnie na jednej części się skończy, bo wolą tworzyć kolejne smęty o zombie. Świetni Pingwin i Catwoman, a Dwie Twarze uważam za najlepiej wykreowanego w ogóle, wliczając w to wszystkie filmy i gry.

Optymalizacja chyba nie najlepsza, ja wiem, że laptop z 940m na pokładzie i i5 to nie jest mocarz, ale takiej grze wypadałoby mieć te 30 klatek, a jest nędza, qte gdzie trzeba celować myszką musiałem powtarzać kilka razy (i tak - grałem na GF a nie integrze). Inna sprawa, że ludzie grają na takim sprzęcie w dobrej wydajności, widzę na YT, ale ja osobiście z gogową wersją nie mogłem dojść do ładu.

Asvers

Podobnie uważam po 1 epizodzie, ale boli mnie jednak to że znów produkcja o gacku zbiera słabe oceny tylko dlatego że została zbyt wcześnie wydana!

ocenił(a) grę na 8
Asvers

na moim laptopie wszystko działa dobrze

ocenił(a) grę na 9
marcin_lendzion

Bez wątpienia, gra została już załatana.