PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608595}
8,2 11 448
ocen
8,2 10 1 11448
BioShock
powrót do forum gry BioShock

Naprawdę nie rozumiem tych zachwytów nad Bioshockiem. Sam tytuł posiadam na steam od około 4 lat, z braku czegoś do ogrania postanowiłem go w końcu zobaczyć, szczególnie po tych wszystkich peanach na jego cześć. I tu muszę stwierdzić, że jest po prostu średnio. Początek jest bardzo fajny - miasto prezentuje się klimatyczne, my jesteśmy sami wśród rzeszy jego oszalałych i pozmienianych mieszkańców. I tylko tyle. Bo im dalej tym robi się powoli gorzej - walka jest po prostu średnia, w pewnym momencie następuje też zadanie, że latami tam i z powrotem, jakby autorom zabrakło pomysłów. Mimo posiadania coraz potężniejszych broni i plazmidów przeciwnicy stają się coraz trudniejsi do zabicia, mimo że często to ten sam rodzaj co z początku gry. Fabuła po prostu jest, nie jest zbyt porywająca. Nie wiem, może to wina tego, że wpierw przechodziłem Infinite (które jak dla mnie zasługuje na 8.5, nawet 9). Po prostu tej grze brak tego czegoś.

ocenił(a) grę na 6
marcusfenix345

Niestety popieram. Początek do pierwszej walki z tatuśkiem włącznie był bardzo dobry. Potem coś siada. Przez całą grę 5 rodzajów przeciwników na krzyż. Na początku był lekki klimat horroru, lecz szybko zniknął. Cały koncept świata jest ciekawy ale te ciekawość szybko zabija schematyczność i nieciekawa walka.

ocenił(a) grę na 3
marcusfenix345

Gra to uproszczona i okrojona z intelektu kalka System Shock 2. Oryginał jest 10x bardziej złożoną grą.

ocenił(a) grę na 9
marcusfenix345

Na pewno nie większy przeciętniak niż AC Syndicate który oceniasz na 9/10 :)

ocenił(a) grę na 5
Danio31b

Syndicate dał mi o wiele więcej radości pod każdym względem - mechaniki, fabuły, postaci. A mimo, że naczytałem się o nim nie najlepszych rzeczy. Natomiast tu było właśnie na odwrót, czytałem niemal epopeje o Bioshocku, a dostałem zwykłego wiersza napisanego przez pijanego Mietka pod budką z piwem.

ocenił(a) grę na 4
marcusfenix345

Zgadzam ie własnie siadlem do wersji remaster na ps4 i na początku było to intrygujące a teraz za mną już ponad połowa i nie wiem czy jest sens to wogole kończyć do dwójki nawet nie siadam.A tyle sie nasłuchałem jakie to arcydzieło ,moim zdaniem infinity było naprawde świetną grą z ciekawą fabułą i klimatem tu jest bardzo przeciętnie.

ocenił(a) grę na 5
WielkiVolare

Ja nie dałem rady i skasowałem. Nuda okropna.

ocenił(a) grę na 8
marcusfenix345

Dla mnie immersja działa bardzo korzystnie. W sensie spójność rozgrywki z fabułą. Dodatkowo potem hakowanie zyskuje na znaczeniu i jak się okazuję że nie niszczenie kamer jest korzystne. Na końcu nie musiałem strzelać i tylko nasyłałem drony albo tatuśków na "splicerów".

Gra nie ma dużo przeciwników, ale sposób ich eliminacji staje się różnorodny i, zależności pomiędzy nimi są ciekawe. Przy okazji gra stara udawać w miarę wiarygodną. Już sam fakt, że są w Rapture takie mutanty sprawia, że miasto jest technologicznie do przodu w porównaniu do reszty świata. BioShock 2 wprowadził jakieś duże orki i czułem, że coś się rozpadało. Sequel był fajny o ile momentami nie lepszy, ale te orki co chwilę mi przypominały, że to tylko gra.


W sprawie zależności to
Jest gracz i splicerzy. Pomiędzy tatuśkowie. Są jeszcze drony, ale je można nadsyłać na innych przeciwników.

Tatuśkowie są bardziej sprzymierzeńcami jak ich się zahipnotyzuje. Ale wciąż mogą być zagrożeniem i trzeba ich pokonać żeby uwolnić siostrzyczki.

Ciężko mi powiedzieć. Gra nie ma jakiś niesamowitych elementów składowych, ale to jak one się łączą w całość jest przyciągające. Poczucie przeżycia przygody, a nie gry.

Wolę Bioshock Infinite, ale tam grałem dla postaci i przerywników filmowych. Innym problem sequela była niepewność twórców czy chcieli zrobić grę o rewolucji czy o postaciach.

W bioshocku wszystko jest o świecie, a postacie są w tle i służą ukazaniu miasta. Rapture nie jest jakieś niesamowite, ale brzydota kontrastuje z pięknymi ideami jakie przyświecały.

Ps słyszałem, że rapture nie mogłoby istnieć ze względu na wysokie ciśnienie w wodzie. Wygląd miasta sprawia jednak, że wygląda to wiarygodnie.

ocenił(a) grę na 8
awatar10

"Pięknymi " według twórcy miasta, bo miasto było makabryczne nawet w teorii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones