PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607463}

Dragon Age: Początek - Przebudzenie

Dragon Age: Origins - Awakening
8,0 4 272
oceny
8,0 10 1 4272
Dragon Age: Początek Przebudzenie
powrót do forum gry Dragon Age: Początek - Przebudzenie

Dobry dodatek!

ocenił(a) grę na 7

Naprawde udany dodatek do znakomitej gry.Długi i ciekawy.Polecam 10/10

ocenił(a) grę na 9
jarek147

Jest za krótki ale fajny. Jednak podstawka jest lepsza 9/10

ocenił(a) grę na 8
jarek147

Gdyby był dłuższy o jakieś 5 godzin intensywnej rozgrywki (czyli jeszcze jakiś dodatkowy main quest) a poziom trudności był zdecydowanie wyższy (przynajmniej na poziomie "Początku" a najlepiej dlc "Golemy z Amgarraku") ten dodatek zyskałby wiele. Mimo to i tak jest bardzo dobry 8/10.

ocenił(a) grę na 7
jarek147

Długi? Dobry? Wolne żarty. Marna, krótka, zbyt prosta kontynuacja - niestety pozbawiona lub okrojona z niemal wszystkiego co nadawało "podstawce" tego "czegoś". Najbardziej szkoda było mi towarzyszy - w "Początku" niemal każdy to oryginalna postać z krwi i kości, a tutaj co? Wszystko tak po łebkach odwalone w tej kwestii. Z podstawki został tylko jeden - najbardziej przewidywalny i do bólu schematyczny (jako krasnolud) Ogren. Rozumiem, że fabularnie nie można było tego inaczej rozwiązać - Alistar i Morrigan zwyczajnie nie mogli się pojawić jako towarzysze, a nasze wcześniejsze wybory mogły spowodować, że np. pojawienie się Zevrana, czy Stena było tym bardziej niemożliwe. Nowi towarzysze, mimo całej sympatii dla nieporadnego Andersa, czy uznania dla innych udanych pomysłów typu Nathaniel - syn Howe'a - niestety zwyczajnie potraktowani są po macoszemu przez twórców. Szkoda, bo właśnie to ten element - towarzysze: ich dialogi, sprzeczki, dowcipy, tworzył wrażenie, że bierzemy udział w rzeczywistej historii, sprawiając że Dragon Age bardziej przypominać mógł interaktywną książkę, czy film z elementami walki, niż kolejnego RPGa. Tutaj mamy porządnego RPGa, ale tylko porządnego.

ocenił(a) grę na 4
Devin

beznadziejny dodatek - lotrzykiem solowalem wszystko nie mowiac o hitach po 1k - na poczatku myslalem ze to jakis bug... zdecydowanie sie zawiodlem.... pomimo swietnej podstawki... no ale za to pocieszam sie teraz doskonala 2 :D

ocenił(a) grę na 10
akrome

j jak wam moi drodzy malo i czujecie nie dosyt to sciagnijcie sobie dodatkowe kampanie. Polecam bardzo GORĄCO :))

jarek147

Powiem to tak nie nazwał bym tego dodatku ani porażką ani udanym czemu ponieważ okaleczył coś co było dla mnie wielkim atutem początku czyli relacji z towarzyszami.Jedynie Anders był jako takim ciekawym towarzyszem ,Oghrena przerobili na totalnego moczymordę strzelającego focha na 3/4 dostępnych dialogów (nieraz musiałem wczytywać grę po 10 razy by nie strzelił mi focha).Spodobało mi natomiast bardziej mroczny klimat i ten wybór moralny pod koniec były tylko 2 wyjścia albo poświęcasz przyjaciół albo lud i tym razem bez 3 opcji.

ocenił(a) grę na 6
jarek147

Moim zdaniem ten dodatek jest jeszcze gorszy od podstawy. Pod kątem fabularnym w ogóle totalna beznadzieja. Trudność też nijaka, przeszłam całą grę na koszmarze bez zadnych problemów. Postacie poza Nathanielem są nijakie i żałosne. Większość, jeśli nie wszystkie zadania poboczne polegają na idź tam i tam, zabij tego i tamtego albo przynieś to i tamto. Jedynie zadania bezpośrednio związane z fabułą wydają się być jakkolwiek sensowne. DA sie reklamowało jako duchowy następca BG, ale jedyne co lepsze jest w DA to grafika. Cała reszta co najwyżej średnia.

ocenił(a) grę na 8
TakaJedna93

Czym różni się "przynieś, podaj, zabij, pogadaj" z BG z "przynieś, podaj, zabij, pogadaj" z DA? Nie oszukujmy się, w tego typu grach jedyną wartość ma wątek główny, czasami jakieś drugoplanowe, a te zupełnie poboczne -wiadomo: "przynieś, podaj, zabij, pogadaj". BG to legenda, ale nie przesadzajmy z tą idealizacją. DA może Ci się nie podobać, ale piętnując questy poboczne bądź konsekwentna, bo one się mentalnie niczym nie różnią.

ocenił(a) grę na 9
jarek147

Przechodzę po raz kolejny całą grę z dodatkiem i szczerze mogę stwierdzić, że sam DLC Przebudzenie bije na głowę CAŁĄ grę Dragon Age 2.
Oby Inkwizycja miała więcej wspólnego z jedynką niż dwójką jeśli chodzi o fabułę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones