PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608442}

Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii

Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia
9,2 38 301
ocen
9,2 10 1 38301
Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii
powrót do forum gry Heroes of Might and Magic III: Odrodzenie Erathii

Jak dla mnie, fakt, iż ta gra znajduje się na 1 miejscu jest co najmniej, lekką przesadą. Miałem okazję by spędzić przy niej trochę czasu, aby sprawdzić czy rzeczywiście jest taka wspaniała i jakoś mnie nie zachwyciła szczególnie. Może dlatego, że nigdy nie byłem fanem turówek? Ale ta jakoś nie wyróżnia się niczym szczególnym.

Wydaje mi się, że gra ma pozycję dzięki starym fanom, którzy się na niej wychowali. Rozumiem, sentymenty, ale niestety - standardy, oczekiwania, wymagania co do gier, ciągle się zmieniają z biegiem czasu. Może ktoś powie ''Kiedyś to się robiło gry!'', ktoś wykpi The Last of Us, nazwie GTA V odgrzewanym kotletem (po części mogę się zgodzić nawet) itd, itd.
Ano, może faktycznie kiedyś się robiło dobre gry, tylko że dziś, jak wspomniałem wyżej, mamy już inne standardy. Obecnie czego innego wymaga się od gier. I nie jest to żaden powód, by zaniżać noty innym grom - polecam tematy w The Last of Us (i żeby nie było - nie jestem maniakiem rankingów na FW, temat zakładam, bo trochę mnie zbulwersowały noty w top 3)


Sam osobiście mam sentymenty do pewnej gry - Armies of Exigo. Wg mnie świetny RTS, ma ciekawą fabułę, postacie, spędziłem przy nim mnóstwo godzin i ciągle do niego wracam. Niestety gra nie miała wielkiego rozmachu w kampaniach reklamowych itp, dlatego nie trafiła do świadomości wielu graczy i przeszła raczej bez większego echa. Jednak dla mnie gra naprawdę świetna jeden z lepszych RTS-ów w jakie grałem. Ale czy chciałbym go na 1 miejscu, chociażby w rankingu FW? Raczej nie. Dlaczego? Mamy 2014 rok i do tej pory wyszło naprawdę wiele innych świetnych gier.
Również multi w pierwszym COD mnie wciągnęło. Do tej pory często gram.


Nie rozumiem tego celowego zaniżania ocen jednym grom, przez fanów drugiej. Zwłaszcza jak się nie zagrało... Gra ma 21 400 głosów i ocenę 9,194. TloU ok. 4,5 razy mniej głosów i ocenę 9.159. Myślę, że gdyby skasować wszystkie jedynki wystawione obu grom (chyba nikt nie ma wątpliwości w jakim celu są one wystawiane), to ta druga byłaby wyżej. Osobiście nie zgadzam się z tak wysoką notą Heroesów. Bulwersuje mnie też fanbojostwo, (od jakiegoś czasu obserwuję interesujące balansowanie HMM: Cień Śmierci po 2 i 3 miejscu wraz z TLoU) zakładanie multikont tylko po to, żeby czyjaś ulubiona gra została na podium, a inna spadła jak najniżej. Żeby było jasne - nie mówię tylko o fanach Herosów.

Teraz gry są inne, mają za zadanie przedstawić możliwie jak najbardziej realistyczne wrażenia z rozgrywki - stąd nacisk na grafikę. Niejednej udaje się połączyć to z dobrą fabułą, ciekawymi postaciami, rozwiązaniami technologicznymi itd. Oczywiście nie wszystkim, sporo współczesnych gier to crapy. Ale czy -naście lat temu takich nie było?
I wtedy i teraz, spośród grona słabych gier wyłaniały i wyłaniają się niezłe perełki godne uwagi - a nie zasługujące na kpiny, bo ''Kiedyś to były gry''.

Liczę na w miarę sensowne odpowiedzi.

ocenił(a) grę na 10
karo0o

Strasznie się rozpisałeś. Ja odpowiem krótko.
Gra jak sama nazwa wskazuje ma być grywalna, a nie ładna. Co do tego że H3 jest grywalny raczej nikt nie zaprzeczy, bo masa ludzi 15lat po premierze nadal w nią gra i pewnie za 15 lat dalej będą to robić.
Co do manipulowania głosami to jest to idiotyzm, ale nic na to nie poradzimy. w rankingu filmowym, też wiele raz manipulowano :/

karo0o

Trochę mnie irytuje zarzucanie z góry, że oceny padają ze względu na sentyment. Skąd wiesz? U mnie na przykład tak nie jest, a nie potrafię ocenić tej gry niżej niż na 10. Jest cholernie grywalna. Potrafi mnie wciągnąć na kilka umykających w nieprawdopodobnym tempie godzin.

Nie musisz poruszać tematu zaniżania ocen na siłę, gdyż jest to bezcelowe. Nie zwalczysz tego. Ale powiem Ci, że Heroes III jest większą ofiarą zaniżana na siłę oceny przez fanów GTA V i The Last Of Us - namierzyłem na forum takiego wsiowego głupka.The Last Of Us nie byłaby wyżej. Ilość głosów oddanych na Heroes III jest większa, The Last of Us mniejsza, a oceny są mniej więcej równe - to oznacza, że Heroes oberwało o wiele bardziej jeśli chodzi o jedynki.

Mówisz o standardach, a to właśnie stare gry ustanowiły standardy, których oczekuję od tych nowych. Czy jest lepsza action-adventure od Legend of Zelda? Do dzisiaj jakiekolwiek konkurencje nie przebiły tej serii, a jak teraz widzę to mogą zrobić to tylko jej kontynuacje. Morrowind nadal króluje w swojej serii, a Deus Ex może konkurować tylko z Buntem Ludzkości, jeśli chodzi o najlepszy FPS z elementami RPG. Dobrze zauważyłeś - sporo współczesnych gier to crapy, ale perełka się potrafi trafić, nie myśl, że kocham tylko "starocie".

Teraz są gry inne, ale w rankingu wszech czasów nie można zapominać o starych. Te nowe nigdy nie wygryzą całkowicie klasyków, dzięki którym obecne nie wyglądałyby tak, jak wyglądają - także te starsze jak były, tak zawsze będą. Cieszy mnie, że właśnie gra widnieje na pierwszym miejscu. Takie miejsce powinno być ukoronowaniem całego rankingu. Właśnie to pokazuje, że nie można zapomnieć o grach wiecznie żywych i że nigdy nie będą zapomniane.

Zrozumiałby frustrację, gdyby 3/4 rankingu stanowiły by starsze gry, ale jak widzisz, wszystko jest ładnie wymieszane.


ocenił(a) grę na 10
karo0o

Odpowiedziałbym, ale niestety cały twój post pokazuje jedno.
Jesteś fanboyem czy to tlou czy gta który nie potrafi zrozumieć, ze nie jego gra jest pierwsza.

Dealric

Szczerze mówiąc, nieco ponad miesiąc temu zajrzałem po raz pierwszy na ranking gier. Byłem mocno zdziwiony pozycją nie tylko Herosów, The Last of Us, GTA V (choć tu akurat czułem że będzie wysoko) oraz innych gier w topce.

karo0o

Chyba tysięczny temat o tym samym.
Jakbyś miał trochę oleju w głowie to nie przejmowałbyś się tym , że jakaś gra zajmuje takie a nie inne miejsce. Dla wielu ludzi HoM nie jest najlepszą grą , ale nie płaczą po forach , że przegania ich ulubiony tytuł.

ocenił(a) grę na 10
karo0o

the last of us gra ze świetną fabułą ale niestety nie dorówna nigdy H3 GTA dobra gierka także fabuła ciekawa tyle że zapomniałeś o jednym w tych grach się tylko napierdzielasz karabinami i pięściami natomiast w H3 każdy ruch na wyższych poziomach może się skończyć zwycięstwem lub porażką i właśnie dlatego ta gra ma taki urok ponieważ trzeba dużo się namyśleć nad swoich wyborem ruchu

karo0o

Poczytaj sobie tłuku, a może zrozumiesz dlaczego twoja JEDNA ocena nie liczy się jako średnia WSZYSTKICH ocen...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Średnia_arytmetyczna

ocenił(a) grę na 10
karo0o

a i jeszcze jedna sprawa wiesz do roku 2000 grafika nie była jakaś świetna także gier z taką grafiką jak dziś nie było i za tamtych czasów heroes było jedną z naprawdę najlepszych gier mam też dużo znajomych którzy wychowali dzieci na heroes i także uważają tę o to grę za najlepszą

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones