PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611927}
7,3 14 344
oceny
7,3 10 1 14344
League of Legends
powrót do forum gry League of Legends

Marzy mi się film pełnometrażowy na podstawie League of Legends. Chociaż gra nie ma może zbyt porywającej fabuły, to jest w niej za to sporo świetnych postaci z kilkoma niezłymi historiami. Mam kilka koncepcji, jak taka ekranizacja mógłby wyglądać.

1. Typowe high fantasy. To najprostsza i najbardziej oczywista możliwość. Urządzić wielką bitwę między dwiema armiami, napakować efektami specjalnymi, wrzucić jak najwięcej czempionów z gry i wpompować tyle patosu, ile się da. Przyznam, że nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania. Jest najbardziej leniwe i mało oryginalne, zwłaszcza że byłby to po prostu kolejny "Warcraft: Początek". Mimo wszystko, jako fan, pewnie i tak bym na to poszedł.

2. Fantasy/komedia. To moim zdaniem najlepsza rzecz, jaka mogłaby się przytrafić temu filmowi. Sama gra jest dość zabawna i nie traktuje siebie zbyt poważnie, więc zrobienie filmu w stylu "Strażników Galaktyki" czy nawet "Deadpoola" byłoby w moim mniemaniu idealnym wyjściem. Oczywiście nie twierdzę, że film powinien mieć kategorię R. W końcu League of Legends to gra dozwolona od lat 12.

3. Pomniejsza przygoda kręcąca się wokół jednej lub dwóch postaci. Film zrobiony bez epickiego rozmachu i mniej napuszony. Wziąć paru bohaterów i skupić się na nich oraz na fabule, a nie na wciskaniu, czego popadnie, żeby było widowiskowo. Z takiej ekranizacji również byłbym w pełni zadowolony.

Pozostaje jeszcze kwestia, czy powinna ona być aktorska czy animowana. Osobiście jestem za tą drugą opcją. Riot Games już pokazało w cinematic trailerach, na co ich stać. W takim wypadku nie byłoby też problemu z doborem aktorów, a ważne jest, żeby postacie były podobne do ich portretów w grze. No i można by zachować oryginalne głosy bohaterów. Poza tym wydaje mi się, że yordle dziwnie by wyglądały w filmie aktorskim.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones