PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608437}
8,3 10 185
ocen
8,3 10 1 10185
The Elder Scrolls III: Morrowind
powrót do forum gry The Elder Scrolls III: Morrowind

Skywind

ocenił(a) grę na 10

https://www.youtube.com/watch?v=CpUMteCdO8M

Nawet tak świetne gry jak Morrowind się starzeją, niestety. Dlatego dobrze jest je czasem... Odświeżyć. Oto Morrowind w Skyrimowej formie.

Ten mod zapowiada się fantastycznie. Na razie w ogóle nie czytam żadnych informacji na jego temat, żeby sobie nie spoilerować i nie psuć przyjemności z odkrywania Morrowind po raz kolejny - obejrzałem jak dotąd może ze dwa filmy i przeczytałem kilka tematów na ich stronie - mi to wystarczy. Już pomijając to, że jaram się bardzo postępami ich prac, to intryguje mnie kwestia dziennika (czy pozostanie taki jak w Skyrim czy powrócimy do wersji Morrowind?) oraz voice actingu i czy autorzy naprawdę temu sprostają. Opcji dialogowych w Morrowind było całe mnóstwo i naprawdę świetnie byłoby otrzymać dobrze odwaloną robotę pod tym względem. Jeśli tutaj voice acting się uda, to wyjdzie na to, że gracze tworząc modyfikacje są w stanie tworzyć o wiele ciekawsze pozycje niż te mainstreamowe.

A tak abstrahując to wydaje mi się, że właśnie to w modyfikacjach do gier tkwi przyszłość. Wielkie firmy z tej branży jak EA, UBI Soft czy ktokolwiek mogą wypuszczać chłam w rodzaju Watch_Dogs, Assassin's Creed czy NFS i zarabiać na nich pieniądze (masy nietrudno zadowolić), ale wszystko to, co najlepsze w grach komputerowych akurat gracze są w stanie dać sami od siebie, bo robią to z pasji. Wystarczy dać im na to możliwości i za to wielki plus dla Bethesdy, której tak swoją drogą mam troszkę za złe uproszczenie TESa w Skyrimie na co wskazują:
1.) zabicie pierwszego smoka już raptem po dwóch godzinach gry,
2.) możliwość zostania mistrzem Towarzyszy i Gildii Magów po chyba pięciu questach,
3.) brak dziennika znanego z poprzednich części,
4.) zmniejszenie ilości elementów pancerza
5.) mniejsza ilość broni, zbroi i artefaktów w ogóle (Morrowind pod tym względem był niesamowicie bogaty i niezależny od questów wykonywanych dla daedr)
6.) brak możliwości handlu wymiennego (aczkolwiek biorąc pod uwagę szybkie zarobki może być to plus)

Pomijając jednak pierwsze trzy punkty, to do Skyrima da się podejść i da się tą grą nacieszyć. Połączenie piękna świata Morrowind i jego bogactw wraz z silnikiem Skyrima da sukces. Ja będę grał.

użytkownik usunięty
Sportwell

Szacunek za pracę dla twórców, jednak od silnika Skyrima trzymam się już z daleka. Na zwiastunach było fajnie, ale teraz, powoduje u mnie mdłości. Po prostu mi nie przypadł. Spodziewałem się całkowicie nowego silnika, a jednak nie.

Morrowinda jak dla mnie to nie trzeba odświeżać. Taki jaki jest, jest cudowny, a jeżeli na prawdę komuś grafika przeszkadza, to można pobrać tekstury, modele, wszystko :) Jak grałem w DLC Dragonborn do Skyrima - nie czułem klimatu Morrowind i Solstheim.

Zauważyłem, że zmieniając grafikę oraz silnik gry, ta traci w moich oczach klimat. Po prostu nie wyobrażam sobie większości klasyków z nowoczesną grafiką. Wystarczy spojrzeć co postęp graficzny uczynił serii Gothic.

Ale to tylko moje fanaberie - tobie życzę powodzenia w Skywind :)

ocenił(a) grę na 9
Sportwell

Wg mnie lepszym projektem jest Morrowind Overhaul 3.0, który po prostu upiększa oraz usprawnia Morrowinda. Skywind to Morrowind na silniku Skyrima, a to niekoniecznie oznacza sukces. Nie wiadomo jak rozwiążą system dialogów, który w oryginale był dość charakterystyczny czy rozwój postaci (umiejętności i atrybutów w TES III było więcej niż w Skyrimie). W oryginalnym Morrowindzie mieliśmy świetny patent: brak znaczników zadań. Postacie zlecające nam questa po prostu opisywały drogę do jaskini na przykład. Trzeba było czytać dialogi i orientować się w świecie, znalezienie miejscówki dawało o wiele większą satysfakcję.

ocenił(a) grę na 10
sebogothic

Skyrim zapewnia pewne cechy, których w Morrowindzie mi brakowało i połączenie obu tych gier byłoby dla mnie czymś zajebistym. Co do dialogów: każda postać ma inny głos. Na oficjalnej stronie Skywind pracują nad tym. System zadań znany z Morrowinda? Bardzo mi na nim zależy; system, według którego w dzienniku znajdował się dokładny opis tego jak dotrzeć do celu mógłby pojawić się w Skywind, bo znaczniki na mapie znane ze Skyrima są zbyt wielkim ułatwieniem. Niby normalnym jest, że gdy pokazujesz komuś mapę, to on potrafi Ci wskazać, w którym konkretnie miejscu znajduje się Twój cel, ale rozwiązanie z Morrowinda dawało efekty jak:
- bardzo duże poczucie satysfakcji, gdy docierałeś na wskazane miejsce,
- przymus obserwowania otoczenia i sugerowania się drogowskazami,
- znacząco wydłużało rozgrywkę,
- wymuszało na graczu zaangażowanie w to, co faktycznie dzieje się na świecie, zamiast bezmyślnie kasować kolejnych przeciwników,
- pozwalało o wiele lepiej poznać mapę.

Nie mogę mieć jednak pewności, czy taki system będzie mieć miejsce. Miejmy nadzieję, że tak.

ocenił(a) grę na 10
Sportwell

Skywind jest o tyle fajny, że będzie połączeniem najlepszych cech obu gier i wymaże mam nadzieję, negatywy i bolączki Morrowinda. Nie będzie więc trwającej kilka minut walki ze szczurem, podczas, której nikt nikogo nie mógł trafić albo opisów miejsc typu "Na wschód od Suran, idź drogą do wielkiego drzewa z grubym pniem, potem skręć na południe trzymając się usypiska. Niedaleko znajdziesz wielki omszały głaz, obok, którego znajduje się jaskinia". A po godzinie szukania, okazywało się, że ta jaskinia to jednak na zachód była :-)

ocenił(a) grę na 10
Sportwell

Wszystko fajnie, ale odświeżanie graficzne gier na innych silnikach ma jedną wielką wadę,
że to są inne gry.

Przykładem są dla mnie:
1) Resident evil 1996 i Resident evil 2002 (ostatnio wydane też na Pc po wielu latach)
W podobny sposób mają odświeżyć też Resident evil 2 1998 choć ten graficznie dużo lepszy niż oryginalna 1.
2) Tomb raider 1996 i Tomb raider Anniversary 2007

W nowszych klonach wszystko jest uproszczone i te gry są inne też pod względem świata/wnętrzy.
Wolałbym tą samą grę w lepszej grafice, ale kopia 1 do 1 we wszystkim.

To samo będzie z modami Skywind (odświeżony Morrowind) i Skyblivion (odświeżony Oblivion),
które powstają na silniku Skyrim. Zgaduję, że te mody będą bardziej jak dodatki Skyrim z
jego mechanika, ograniczeniami, systemem walki niż prawdziwy Morrowind i Oblivion w lepszej oprawie.

Wielu chciało swego czasu mieć odświeżonego Gothica 1 i Gothica 2+Noc kruka na
enginie na którym powstawał Gothic 3 i Riseny 1-3, ale to już nie byłyby te klimatyczne Gothici.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones