PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=642590}
9,1 26 524
oceny
9,1 10 1 26524
The Last of Us
powrót do forum gry The Last of Us

Panie i Panowie, fani ND, THE LAST OF US 2 zapowiedziane!

Poniżej link do filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=lCrDtACfI8M

Z tej okazji chciałbym założyć temat o waszych przypuszczeniach na temat fabuły kontynuacji.
Proszę, napiszcie jak według was może być dalej w historii tej gry i co wyłapaliście
z zwiastunu. Na kim według was Ellie chce się zemścić? Czyżby wioska z końca gry została zaatakowana?

ocenił(a) grę na 10
maniak18

Ciężko cokolwiek powiedzieć po tak lakonicznej zapowiedzi, można być jedynie pewnym, że Naughty Dog wypuści coś absolutnie wyjątkowego. Ze swojej strony liczę na to, że w drugiej części Ellie będzie odgrywać większą rolę w gameplayu, idealny moim zdaniem byłby system znany z GTA V, w którym mogliśmy przełączać się między postaciami, dzięki czemu poznawaliśmy historię z różnych perspektyw. Mile widziana byłaby także większa interakcja z otoczeniem, a także ulepszenie craftingu co nieco kulało w pierwszej odsłonie. Premiera prawdopodobnie pod koniec 2017 lub w 2018, więc pozostaje uzbrojonie się w cierpliwość i czekanie na dalsze informacje ze strony dewelopera.

ocenił(a) grę na 10
kopulator2000

Znalazłem nowe info z sekretnego panelu dla dziennikarzy i twórców:

"Po głównej gali zorganizowano panel, na którym twórcy podzielili się kilkoma dodatkowymi konkretami. Dowiedzieliśmy się, że tym razem główną bohaterką będzie Ellie i to nią pokierujemy przez większość kampanii.

Ponadto autorzy zdradzili, że akcja gry rozpocznie się pięć lat po wydarzeniach z pierwszej części, co oznacza, że Ellie będzie miała dziewiętnaście lat. Tym razem scenariusz obracać się będzie wokół zemsty i nienawiści."

maniak18

Ja myślę że w drugiej części Joel nie żyje. Powiedzmy że Ellie i Joel żyją w tej 'wiosce' jego brata przez te kilka lat. Ale przez te lata świetliki cały czas poszukiwały Ellie aż w końcu znajdują ich schronienie zabijając Joela. Wtedy to Ellie poprzysięga zemstę. Myślę że w tym filimiku Joel to tylko wyobrażenie Ellie. Joela pyta się Ellie czy naprawdę chce przez to przechodzić - Joel nie mówi 'my' tylko 'ty' - w osobie pojedynczej. Zwrócmy też uwagę że Ellie jest jakby w kryjówce świetlików co by się zgadzało z tym że to właśnie na nich chce się zemścić. A dlaczego ci zabili Joela? Prawdopodobnie dlatego że on zabił Marlene - ich przywódczyni w pierwszej części.

ocenił(a) grę na 10
cadadia

Z tego co mówił twórca gry na sekretnym panelu to powraca cała dwójka bohaterów i raczej na początku jest Joel. Tym bardziej że słychac głos Troy Bakera, i on sam był na tych targach. Nie wiem skąd pomysł że to się dzieje w kryjówce świetlików, to jest na 99% dom Ellie w końcowej osadzie, gdyż ona gra na gitarze którą otrzymała od Joela (w sekretnym zakończeniu na przedstawieniu). Ale wydaje mi się że uśmiercą Joela w 2 części :(

maniak18

Chyba masz rację że jest to dom w którym Joel odnalazł Elli w pierwszej częsci. Ale wciąż myślę że Joel to tylko wyobrażenie Ellie, będący tylko w jej głowie.... Albo zabili Joela i dlatego szuka zemsty albo zabili jego brata i osoby które była w osadzie. Jeśli się mylę tym lepiej, wolałbym żeby Joel żył. Nie mogę się doczekać kontynuacji, to jedna z moich ulubionych gier.

ocenił(a) grę na 10
cadadia

Też uważam, że Joel zginie. I wcale się nie zdziwię, gdy to będzie finalna sekwencja drugiej części. Tym bardziej, że The Last of Us chociaż niosące ze sobą potworny ładunek emocjonalny był dość przewidywalny fabularnie.

Niemniej czekam się na premierę niesamowicie.

maniak18

Byłem bardzo ciekawy tego pokoju, sprawdziłem to i wiem że to nie jest ten pokój z osady. Pomijając całkowicie inne wnętrze, pokój z pierwszej części był dużo większy, okna inne i wejście do pokoju (drzwi) powinny być na przeciw Ellie, a tutaj Joel wchodzi od boku. Podtrzymuję zdanie że to prawdopodobnie jedna z kryjówek świetlików.

ocenił(a) grę na 10
cadadia

A możesz powiedzieć skąd wiesz jak wygląda pokój Ellie? Teoretycznie powinien być to chyba ten z menu, choć faktycznie inne jest okno. Wydaje mi się że powinien ten trailer rozgrywać w osadzie gdyż Ellie gra na gitarze od Joela, a raczej nikt nie brał by na wyprawę gdzie kolwiek takiej dużej gitary ze sobą. Chyba że w innej miejscowości ją znalazła?

Ja też myślę że Joel może zginąć w 2 części, dlatego od początku nie chciałem kontynuacji bo nie wiem jak emocjonalnie wytrzymam taką scenę :D Ale liczę że ND zaskoczy i nie będą to żadne wizje Joela w głowie Ellie jak niektórzy sądzą, nie pasują mi takie motywy w tej grze. Najbardziej jednak obawiam się skłócenia Ellie i Joela po tym jak ją okłamał, choć teoretycznie mogą ten watek pominąć, gdyż minęło 4-5 lat i chyba Ellie mu wybaczyła przez ten czas, albo jako dorosła lepiej to pojmuje.

cadadia

Wszyscy mówią o tym iż Joel umiera a mi się wydaję iż:
a) pokój w którym Ellie gra na gitarze to po prostu jej/ich kryjówką. Joel spotka ją po tym jak uciekła od niego, dowiedziawszy się iż oszukał ją na końcu pierwszej części gry lub wspomnienia,
b) drgawki mogą oznaczać przypływ adrenaliny albo postępującą chorobę dziewczyny - co tłumaczyła by również brutalność obchodzenia się z ofiarami,
c) koszula którą ma na sobie Ellie jest do złudzenia podobna do tej którą nosiła Riley w dodatku The Left Behind, czyli znów możemy mieć do czynienia z wspomnieniami,
d) piosenka a wlasciwie tekst jest podobny do tego z Psamu 23, który często cytowany jest na pogrzebach, czyli znów wspomnienie. Może żałoba po Riley.
e) Joel stąpa po ziemi jak każdy normalny człowiek, co widać na trailerze po ruchu trawy i zapadajacego się pod nim gruntu.
f) rana na szyi Ellie może być kolejnym ugryzieniem, którego nabawiła się w walce z zainfekowanymi. Ślady na drzewie z początku trailera to jak nic ślady po ostrzu siekiery.

ocenił(a) grę na 10
borsuk001

Zastanawiałem się właśnie nad śladami na drzewie, z początku myślałem, że to po kulach, tak jakby ktoś się krył i wychylał za drzewo i doszło do strzelaniny, ale chyba na siekierę bardziej to wygląda. Albo jakiś nowy zainfekowany gatunek :)

Zgadzam się z tobą ale nie do wypowiedzi A. Ellie raczej nie uciekła od Joela bo na sekretnym zakończeniu dziejącym się w po przedstawieniu zorganizowanym dla fanów Ellie mieszka w osadzie z Joelem a dzieje się to 2 tygodnie po końcu gry. Fakt że to nie jest ujęte w grze, jednak sam twórca to wymyślił, tam też Ellie otrzymała od Joela gitarę.

borsuk001

Ja od dawna mówiłem że Joel umrze. Jak tylko ukonczyłem pierwszą częśc gry powiedziałem że jeśli będą robić drugą to on zginie. Ale jego śmierć w sumie tłumaczyłaby dlaczego teraz to Ellie jest głównym bohaterem gry.

Mam nadzieję że się mylę, co prawda nie lubię go tak jak Ellie ale nie chciałbym jego śmierci.

Dalej... Kryjówka tak, ale nie Elli ani Joela tylko świetlików. Moim zdaniem Ellie ich wytropiła i zrobiła w niej małą rześ zabijając wszystkich.
Tak na marginesie jakiś czast temu widziałem wywiad z jednym z przedstawicieli Naughty Dog zapytany o ostatnią scenę z pierwszej części ten odpowiedział że Elli wiedziała że Joel ją okłamał. Postaram się poszukać ten wywiad, chociaż kto chce na pewno sam go znajdzie.

Dalej.. Co do tego że trzęsła jej się ręka, no cóż, właśnie zabiła kilka osób jak to sam powiedziałeś adrenalina... Wątpię żeby miało z tym coś wspólnego jej stan.

Co do koszulki, faktycznie bardzo podobna do tej jaką nosiła Riley. Być może zwyczajnie jest podobna, a może to taki 'smaczek' ze strony twórców jak konsola Play 3 slim którą możemy zobaczyć w pokoju (obok lampy nocnej).

Co do piosenki to nie, nie jest podobna do tej co to się na pogrzebach mówi. Gdy jej słucham zauważam jak wielką chęć zemsty Elli w sobie ma. Jak powiedziałem, być może dlatego że świetliki dotarli do osady i zabili tam ludzi lub nawet brata Joela? A może to ma coś wspólnego z jej matką? Być może dowiedziała się że to świetliki zabili jej matkę..

Też mi się wydaje że ta rana na szyi to ugryzienie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones