PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=688673}
8,4 8 951
ocen
8,4 10 1 8951
The Wolf Among Us
powrót do forum gry The Wolf Among Us

Witam

Wczoraj ukończyłem ostatni epizod The Wolf Among Us, oczywiście zakończenia niestety nie
rozumiem :) Nie wiaodmo do końca czy Faith to tak naprawdę była Nerrisa używająca urody
maskującej czy też Nerissa to Faith.

Mam natomiast pytanie do samych wstążek. Rozumiem że prekursorem ich powstania była Vivian,
ale dlaczego dopiero po jej śmierci można było zdjąć wstążke bez żadnych konsekwencji?

Nie rozumiem również dlaczego w Pudding & Pie dziewczyny nie mogły po prostu odejść z pracy i
tyle, przecież miały wstażkę na sobie więc i tak nie mogłyby powiedzieć nikomu o potencjalnych
klientach, sądze że The Crooked Man puściłby je beż żadnego problemu.

No i na końcu - rozumiem że wstążki były po to aby klienci zostali anonimowi aczkolwiek jaką rolę
w tym wszystkim miał The Crooked Man? Jest przecież powiedziane że Pudding & Pie otworzyła
Vivan wraz z Georgim za ostatnie swoje oszczędności.

Pozdrawiam i byłbym wdzięczny gdyby ktoś wyjaśnił mi tak naprawdę skąd to się wszystko
zaczęło :)

ocenił(a) grę na 9
zyzu_88

1. Tak widać działał czar nałożony na wstążki, że tylko śmierć Vivian mogła zdjąć czar. Sama Vivian swojej wstążki też nie mogła zdjąć bez narażania życia, więc nie ma co się w tym doszukiwać czegoś ponad to co jest. W komiksie też są czary, które można zdjąć tylko w jeden określony sposób i nie da się tego ominąć. Taka magia i tyle.
2. Sprawa dyskusyjna, ale jak na moje to życie ze wstążką, którą ktoś może przez przypadek lub celowo rozwiązać nie jest czymś bezpiecznym. Śpisz sobie smacznie, a tu twój facet dla zabawy lub z ciekawości rozwiązuje wstążkę i zgon. Szkoda ryzykować. A uciec Georgiemu czy Crooked Manowi to nic dobrego. Żaden alfons nie puści tak łatwo swojej dziwki, a Crooked Man to człowiek interesu. Przykładowo Lily miała stałych klientów, więc jej nagłe zniknięcie równa się mniejszym zarobkom.
3. Crooked Man jak wspomniałem wcześniej to człowiek interesu i nie będzie tylko maczać palców w klubie ze striptizem czy tam prostytucją, tylko będzie się starać zgarnąć jak najwięcej zarówno kasy jak i kontroli nad Baśniowcami. Z tego co wiemy z gry to jego głównym asem w rękawie była możliwość sprzedawania glamourów po dużo mniejszej cenie niż życzą sobie wiedźmy z 13 Piętra, wykonujące glamoury tzw. legalne. Reklamować nielegalne glamoury można na wiele sposobów, a przez prostytutki i striptizerki to jeden z nich. Oprócz tego nieformalne kontrolowanie klubu wiąże się z tym, że czasem można mieć haka na kogoś ważnego. Przykładem jest Crane, który okradał Baśnigród i kasę przekazywał Crooked Manowi. No i najważniejsze, Crooked Man jest osoba do której możesz się zgłosić jeśli nie masz innej możliwości i Rząd Baśniogrodu nie chcę ci pomóc. Bestia i Piękna mieli problemy i Rząd ich olał, dlatego szukali nowej opcji. Piękna wylądowała w recepcji burdelu i biznes się kręci. Coraz więcej baśniowców zaczynało być zależnych od Crooked Mana i coraz mniej od Rządu. Reasumując klub Georgiego jest kolejną nitką na pajęczynie Crooked Mana, źródłem dochodu i kontroli.

ocenił(a) grę na 10
Skaza

Dzięki za odpowiedź.

Czyli mam rozumieć że pewnego pięknego dnia Crooked Man wpadł do Pudding & Pie i stwierdził "ok od dziś to jest mój biznes" ?:P Albo udzielił Georgiemu oraz Vivian pożyczki na otwarcie klubu? Jakoś to się wszystko musiało rozpocząć ;p

ocenił(a) grę na 9
zyzu_88

To już zależy od twojej wyobraźni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones