PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608743}
6,5 1 397
ocen
6,5 10 1 1397
Two Worlds II
powrót do forum gry Two Worlds II

Mam kilka pytań.

użytkownik usunięty

Proszę Państwa, chciałbym się dowiedzieć, czy rozgrywka rzeczywiście jest nieliniowa? Czy można dokonywać dowolnych przestępstw, kradzieży, zabijania kogo się żywnie podoba, czy mamy jasno określone z kim wolno walczyć, a z kim się po prostu nie da?

To stary post, ale odpowiem, może komuś się przyda.
Teoretycznie jest nieliniowa. Spora część mapy jest otwarta i można łazić gdzie się chce, ALE... nie chcę mówić "wiele", ale część miejsc (budynków, lochów... ) jest zamknięta i nie wejdziemy jeśli nie będziemy mieli questa. A zatem nie zabijemy tego kto tam siedzi.
Od razu zaznaczę, że z tym nie ma problemu. Questów jest od groma, co ważne nie są monotonne. Więc jeżeli tylko ktoś te questy weźmie (Questy można brać z tablicy, bądź od ludzi) to bez problemu dostanie się do większości pomieszczeń.
Do większości, bo bywają miejsca do których dostęp jest zależny od naszych postępów, od naszych wyborów.
Do absolutnej większości pomieszczeń dostajemy się poprzez włam. Kupujemy wytrychy i poprzez mini-gierkę włamujemy się do pomieszczeń, czy też do skrzynek. Jeżeli ktoś nas przy tym zauważy, to bohater przestaje się włamywać, a ludzie poprzez krzywe patrzenie, albo poprzez teksty dają nam reprymendę. Wtedy rośnie nasza "niesława" i jeśli ją przekroczymy, to zlatują się strażnicy (system jest trochę ułomny, bo trudno jest osiągnąć limit), albo jeśli włamiemy się do zamieszkałego pomieszczenia domownicy nas okrzyczą, by po chwili wezwać straże.
Strażników da się pokonać, nawet na dość wczesnym etapie gry, nie mówię, że na "wczesnym". ale nie trzeba bardzo długo rozwijać postaci, by pokonać strażników. Później jest już tylko łatwiej i w pewnym momencie można zaatakować przechodnia, (który i tak nie zginie) wybić strażników w mieście, zebrać oręż, poczekać aż niesława spadnie, by potem sprzedać lub przerobić na materiał tarcze, miecze, czy inne "śmieci". Innymi słowy, nie ma tu więzienia, jeśli strażnik cię dopadnie, to albo cię zabije, albo ty jego. No chyba, że uciekniesz, ale z tego co zaobserwowałem, to po powrocie będą dalej cię atakować, czyli nie zapominają :P
Bohaterów, czy generalnie npc-ów nie da się zabić. Ale, serio, nie brakuje momentów, by zamiast miłego rozegrania rozmowy, zakończyć to śmiercią npc-a (bohatera).
Ponieważ questów jest masa, to generalnie zwiedzi się całą mapę i wiele nas nie ominie - jeżeli nie będziemy zwiedzać. Oczywiście są miejsca, lochy, które można odkrywać bez questów i być wolnym w eksploracji. Tym samym odkrywając prawie wszystko.
Kradzież istnieje, ale jest wyjątkowo mało przydatna, ludzie po prostu niewiele mają. Trochę złota, jakiś owoc, takie tam. Właściwie "nie opłaca" się kraść, bo czas tylko tracimy, a wiele nie zyskujemy. A w przypadku nieudanej kradzieży, trzeba będzie się użerać ze strażnikami. W całej grze tylko parę razy okradłem ludzi, bardziej dla testu-zabawy, aniżeli tego co mają. Lepiej iść się włamać do jakiegoś domostwa i tam ich obrobić.
W Obliviona grałem, krótko, ale Two Worlds 2 jednak trochę się różni od tej gry.

Two Worlds 2, oferowała bardzo dobrą grafikę już w 2010, więc nawet dzisiaj nie odstrasza. W przeciwieństwie do Obliviona. Choć pamiętam jak wszyscy, włącznie ze mną, podniecali się super grafiką Obliviona.
Jak mówię, Obliviona nie przeszedłem, jakoś nie czułem takiej potrzeby.
Za to Two Worlds 2 skończyłem, grając jako rycerz, gra mi się podobała tak może na 6. Albo 6.5.
Jest całkiem niezła, ma trochę śmiesznych momentów, do tego cieszą polskie smaczki przemycone do gry.
Niestety ma kilka denerwujących niedoskonałości, i stąd ta 6.

Aha, dodam jeszcze, że grę kupiłem w sklepie - fizyczną edycję, a nie cyfrową, za 5zł. Tak, za 5zł. Przy takiej cenie, nie mogę mieć teraz pretensji do tej gry. W każdym razie, przy takiej cenie, Polak który spiraci tę polską grę, powinien się wstydzić.

matix87

Dobry opis. Dwójka przede mną, pierwsza część była niezła (czyli na szóstkę) i spodziewam się, że dwójka będzie coś koło tego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones