PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608743}
6,5 1 397
ocen
6,5 10 1 1397
Two Worlds II
powrót do forum gry Two Worlds II

Worldmerge mod.

ocenił(a) grę na 6

Niezła gra. Nic specjalnie innowacyjnego, ale produkcja jest dopracowana, stąd przyjemnie spędziłem przy niej czas. Największy minus TW2 to poziom trudności, który po osiągnięciu 15lvl znacząco spada i walki przestają stwarzać problem.
Ten problem ( i nie tylko) rozwiązuje worldmerge.
Wspaniały mod, który rozszerza oryginalną kampanią o dodatek Piratów z Latającej Fortecy oraz kampanię multiplayer. Rozgrywka jest znacząco wydłużona, prawie dwukrotnie. Ponadto mod dodaje wiele mniejszych usprawnień:
- 3 alternatywne poziomy trudności (master jest naprawdę wymagający)
- RESPAWN POTWORÓW (koniec problemów z kasą i przede wszystkim z częściami do ulepszeń)
- zmiana zachowania wrogów i nowe umiejętności (regeneracja, brak stunlock'ów, szybszy atak)
- więcej gniazd na kryształy
- więcej barwników
- rozszerzono/zmieniono działanie niektórych umiejętności, np.: skradanie daje szansę na unik ciosu, dzięki kradzieży zdobywa się więcej łupów ze skrzyń i trupów, a metalurgia działa na pierścienie i amulety
- arcane twin - druga wersja każdej broni pozwalająca czarować (zamiast różdżki) i walczyć jednocześnie (choć wymaga to pewnej wprawy)
- mnóstwo minibossów z własnymi drużynami w różnych rejonach świata.

To w dużym skrócie lista głównych zmian. Mod jest wykonany bardzo dobrze i nie spotkałem się jakimiś specjalnymi błędami, choć o kilku uwagach trzeba wspomnieć.
- są dwie karty modyfikatorów obszarowych. jedna standardowa "area effect - carrier" i druga "area affect" ta ma zasięg 100m i sugeruję jej nie używać w ogóle, ponieważ w moim przypadku zabiłem niechcący połowę kluczowych npc'ów w grze. 100m zasięgu czaru w porównaniu do 10m to jest różnica :)
- jest trochę nowych kwestii dialogowych (nieugłosowionych) po angielsku i nie wiem czy działają z polską wersją (ja grałem w angielską). ktoś może zweryfikować czy działa z pl?
- autor moda napisał również kilka uwag na forum , których przestrzeganie zaleca i jeśli ktoś chce się cieszyć płynną niezbugowaną rozgrywką ja również zalecam stosowanie się do nich.

Tyle ode mnie. Oryginalną grę z potff oceniam na 6/10. Z modem 8/10, może więcej. Można osiągnąć bez problemu poziom 65+ i wyspecjalizować się w dowolnej klasie, lub przy odrobinie planowania i kryształów umiejętności zrobić wspaniałą hybrydę maga/wojownika.
Worldmerge to solidny kawał dobrej roboty, polecam wszystkim, którzy lubią wrócić do TW2

ocenił(a) grę na 7
Droo

Niektóre zmiany są ciekawe, chociaż akurat nie lubię respawnu potworów czy przeciwników w grach, no chyba, że nie jest zbyt częsty i nie irytuje. Akurat brakowało mi w TW2 większej ilości barwników, te co były, były jakieś nieciekawe i wyblakłe. Wolałbym takie soczyste kolory. Oryginalne płaszcze czy zbroje takie posiadały, ale zakupić takiego czarnego, czy czerwonego barwnika już nie było można. Skoro mod rozszerza TW2 o dodatek to nie podpada to trochę pod piractwo? :P
Ja tam oryginalną podstawkę oraz dodatek przeszedłem i też mi się grało bardzo dobrze. Łącznie spędziłem przy nich 60 godzin (45 godzin TW2, dodatek 15 godzin) niezłej zabawy plus 55 godzin w multi. Wychodzi więc ponad 100 godzin gry, co jak dla mnie jest rewelacyjnym wynikiem. Nie spodziewałem się, że tyle czasu spędzę przy tej grze. Akurat brak wspomnianych wyżej elementów mi jakoś nie przeszkadzał, poza tym Two Worldsy to dla mnie gry na raz, więc wątpię czy wrócę, choćby dla tego moda.

ocenił(a) grę na 6
sebogothic

Mod jest konfigurowalny przy instalacji i można ustawić kilka rzeczy, w tym odradzanie potworów, poziom trudności itp . Ja nie narzekam, bo psoludzie to niezłe źródło części do ulepszeń, a przy tym zwykle mięso armatnie.
Są trzy rodzaje barwników - normalne, jaskrawe i metaliczne, także wybór jest naprawdę spory (samych odcieni jest ok 5 na kolor)
Co do zarzutów o piractwo :) Mod nie ma zawartości PotFF, trzeba mieć oryginał. WM tylko integruje pliki w jedną grę - wyspa pojawia się na mapie, tak samo jak kontynent z kampanią multiplayer.

Przeszedłem oryginalną kampanię i zabrałem się WM, ale z uwagi na tę dziwnę kartę Area 100m wyciąłem w pień sporo kluczowych NPCów i dałem sobie spokój. Planuję niedługo wrócić, po uprzednim zapoznaniu się z instrukcją korzystania z moda. Wszystkim, którzy też chcą grać w WM to zalecam, żeby nie było nieprzyjemności w trakcie rozgrywki.

ocenił(a) grę na 7
Droo

"Mod nie ma zawartości PotFF, trzeba mieć oryginał."
Aaa, no to najwyraźniej źle zrozumiałem twój pierwszy wpis. :P

"Są trzy rodzaje barwników - normalne, jaskrawe i metaliczne, także wybór jest naprawdę spory (samych odcieni jest ok 5 na kolor)"
Szkoda, że w podstawce tego zabrakło i były jedynie taki mdłe kolorystycznie i matowe typu: róż, granat, szary.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones