PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=615340}
6,4 1 514
ocen
6,4 10 1 1514
Two Worlds
powrót do forum gry Two Worlds

lepsza

ocenił(a) grę na 8

...według mnie gra jest o wile lepsza niż Wiedźmin który wyszedł w tym samym roku...

Owenyeates

Szczerze ? Chciałbym żebyś rozwinął temat. O tej grze nie wiem, nic, wiedźmina właśnie przeszedłem po raz 2 w życiu, i ciekawi mnie, pod jakim względem jest lepsza. Ze screenów widzę że grafika jest lepsza, ale z opisu brzmi jak najbardziej typowe RPG, z jakim można mieć do czynienia.

ocenił(a) grę na 8
LoczekCraft

np. otwarty świat...mnogość broni i zbroi...

ocenił(a) grę na 6
Owenyeates

Takie gry jak Oblivion czy Two worlds stawiały na ilość, ale były nijakie. Oblivion oczywiście miał wiele zalet i
był grą lepszą od Two Worlds, ale zarówno Ovlivion jak i Two Worlds w ważnych aspektach gier action rpg są
słabe czyli świat, klimat, fabuła, questy, dialogi, postacie, system walki, wysoki poziom trudności,
brak dubbingu polskiego, muzyka i dźwięk, żyjący świat, frakcje itd.
W większości tych rzeczy Two worlds mocno kuleje.
A fabuła, dialogi, postacie czy questy to były blisko dna.

Dla mnie głównie liczą się w Action rpg:
1) Ciekawy świat do zwiedzania. Ręcznie zaprojektowany, a nie na zasadzie kopiuj/wklej jak w Tesach.
Tu od zawsze królowała Piranha Bytes (Gothic 1-3, Risen 1-3, Elex) i jedynie Wiedźmin 3 miał równie ciekawy świat, gdzie chciało się zaglądać w każdy zakamarek. Skyrim poczynił postępy, ale nadal prócz jaskiń był nudny.

2) Klimat. Niesamowicie gęsty dark fantasy był w Gothic 1 i Gothic 2 Noc kruka. Zwłaszcza w jedynce.
Wiedźmin 1 i 3 także pod tym względem kapitalne.

3) Fabuła. Gothic 1, Wiedźmin 1 i 3 oczarowały pod tym względem. A Wiedźmin 3 to pierwsza gra action rpg z
tak ogromnym światem, która ma na wysokim poziomie fabułę, questy, dialogi, postacie.
Wcześniej przy Morrowind, Oblivion, Skyrim, Gothic 3, Two worlds 1 i 2 te aspekty były słabiutkie.

4) Questy. Zarówno główne jak i poboczne oraz frakcyjne. Porządnie były zrobione w
Gothic 1,2, Wiedźmin 1,2,3. W Morrowind, Oblivion czy Skyrim dobrze przygotowali te dla gildii.
W Risen 1 i Elex też podobają się.

5) Dialogi. Tu króluje Gothic 1, Gothic 2 NK, Wiedźmin 1-3.

6) Postacie. Znów Gothic 1-2 oraz Wiedźmin 1-3 zapadają w pamięć najbardziej.

7) System walki. Liczy się dla mnie by był satysfakcjonujący czyli trudniejszy i wymagający.
Nagradzał lepszych graczy, a karał słabszych. Miał możliwości wykorzystania słabości rywala i
na każdego był sposób, by była szansa pokonać dużo silniejszą postać lub potwora, gdy mamy jeszcze słabą postać. A także z każdą dodatkową umiejętnością nasza postać lepiej walczyła.
Bardzo podoba się mi ten system z Gothic 1, Gothic 2, Risen 1, Elex.
Dość dobre są też w Wiedźminach 1-3 oraz ewentualnie Skyrim.

8) Muzyka i udźwiękowienie. Bardzo podoba się mi w Gothic 1,2,3, Risen 1, Elex, Wiedźmin 1,2,3, Tesach.

9) Dubbing polski. Na kapitalnym poziomie jest w Gothic 1,2, Wiedźmin 1,2,3.
Świetnie zagrany i bez błędów. W przypadku Risen 2, Skyrim czy Gothic 3 nie ma błędów, ale wieje nudą.
Natomiast w Elex jest dość dobrze zagrany, ale z powodu winy raczej naszych tłumaczy jest dużo błędów.
Tekst nie zgadza się często z kwestiami mówionymi. Ponoć powodem tego jest, że były wersje niemiecka i angielska.

10) Poziom trudności. Im wyższy w tego typu grach tym lepiej, bo jest motywacją do
poznania całej mechaniki gry,
szukania wszystkiego, wyuczenia każdej umiejętności itd Im trudniej to także większa satysfakcja.
Nie trawię level scallingu w Tesach. Świetne pod względem trudności są Gothic 1 i Gothic 2 .
A zwłaszcza Gothic 2 Noc kruka. Nie ma wyboru trudności w nich co jest świetnym pomysłem.
Dark Soulsy też mnie lekko zaskoczyły. Natomiast Elex na najtrudniejszym poziomie wcale nie jest taki trudny jak
ludzie opisują. Po prostu ludzie nie potrafią grać, bo są przyzwyczajeni do łatwej papki.
Gothic 2 Noc kruka jest trudniejsza od Elex na najtrudniejszym poziomie trudności choćby z tego względu, że w
Elex można cały czas chodzić z towarzyszami. Można nauczyć się ulepszania broni i 3 razy mocno podciągnąć im statystyki. Można też szybko nauczyć się chemii i tworzyć duże i silne eliksiry elexu, by tworzyć dodatkowe atrybuty i punkty zdolności co sprawia, że mając kasę można na przykład na 15 poziomie stworzyć dzięki nim postać, którą bez tych eliksirów mielibyśmy dopiero na 30-35 poziomie.
Jeśli chodzi o trudność to bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły mody do Gothic 1 i 2 rozszerzające te gry.
Edycja Rozszerzona do Gothic 1 sprawia, że gra jest prawie tak trudna jak Gothic 2.
Returning Rebalance 2.1 do Gothic 2 Noc kruka mający 7 wyborów trudności sprawia, że gra na tych wyższych poziomach jest masakrycznie trudna i wymagająca kombinowania i myślenia. Nawet na tych średnich wyraźnie trudniejsza od G2 NK.
L'Hiver Edition do Gothic 2 NK nie rozszerza gry, ale poprawia mocno grafikę i zmienia Khorinis, a także
podnosi mocno poziom trudności np: likwiduje kamienne tablice z bonusami, podnosi statystyki potworom i wrogom, a nam obniża statystyki zbrój i broni.
Returning 2.0 do Gothic 2 Noc kruka mający 4 wybory trudności także mocno podnosi poziom trudności.




Moim zdaniem idealne w tych aspektach action rpg to Gothic, Gothic 2 Noc kruka, Wiedźmin 3, Elex.
A Wiedźmin 1 prócz świata, który nie był otwarty też miał na wysokim poziomie pozostałe wymienione podpunkty.

Obecnie idealna konfiguracja tych gier to:
Gothic 1 + Edycja Rozszerzona + Dx 11 + Texture Pack
Gothic 2 NK + Returning 2.0 (korzysta z Dx 11 i L'Hiver Edition)
Wiedźmin 1 Edycja Rozszerzona
Wiedźmin 3 wersja 1.31 + 2 dodatki + 48 DLC + mody graficzne (zwłaszcza HD Reworked Project 4.8)
Elex obecnie patch 1.02, ale bardzo wiele wymaga poprawy choćby literówki i grafika.
Być może będzie wydanie oficjalne, które mocno podrasuje grafę jak w przypadku Risen 3 EE, które było wydane rok po premierze Risen 3 i zawierało patch 6,6 gb poprawiający tekstury, efekty i zasięg widzenia.
Elex obecnie ma zbyt mały zasięg widzenia, słabe tekstury, kiepskie efekty jak lawa czy
wodę, która w wielu miejscach wyraźnie gorzej się prezentuje niż ta z
Half Life 2 2004, Crysis 2007, Far Cry 3 2012, Assassins creed IV 2013, Far Cry 4 2014, Risen 3 EE 2015,
Wiedźmin 3 2015, Rise of tomb raider 2016, Assassins creed Origins 2017.

ocenił(a) grę na 8
returner

...ciekawe...bardzo ciekawe ale czy grałeś w te gry o których piszesz?

ocenił(a) grę na 6
Owenyeates

Oczywiście, że grałem. Tylko niewidomy po tym co napisałem może pomyśleć, że nie grałem.
Znam te gry wszystkie bardzo dobrze.
Two worlds grałem w 2007. Ok 80 godzin.
Wiedźmin 1 3 razy. 2007, 2010, 2016.
Wiedźmin 1 jest prawie pod każdym względem lepszy od Two world.
Nawet wymienianie ich w jednym szeregu jest krzywdzące dla Wiedźmina 1.
Ty pisząc, że TW 1 jest lepszy od Wieśka 1 stawiasz się w pozycji laika dla którego nie ma
znaczenia, że Wiedźmin 1 ma dużo lepszy klimat, fabułę, questy, dialogi, postacie,
system walki, poziom trudności, świat, bohatera.
Właściwie trudno znaleźć cokolwiek imponującego w TW 1 :)
Otwarty świat ? Jazdę i walkę na koniu ? Ale jak niedopracowaną :)
Gra naśladująca Oblivion i Gothic 3 wydane rok wcześniej, ale jest jeszcze bardziej
drewniana od nich co zadaniem jest trudnym.
Czy znam jakikolwiek action rpg dark fantasy lub high fantasy z
tak drewnianymi postaciami i dialogami jak w TW 1 ?
Nie przypominam sobie :) Questy proste i na jedno kopyto. Znajdź i przynieś lub zabij :)
I to mamy porównywać do świetnych dialogów z Wiedźmina 1 z charakterem i
wyborów moralnych, które wpływają na rozgrywkę.

ocenił(a) grę na 6
returner

Gothic 1 - 4 razy
Gothic 1 + Mroczne tajemnice - 2 razy
Gothic 1 + Edycja Rozszerzona + Dx 11 - 2 razy
Gothic 2 - 1 raz
Gothic 2 + NK - 3 razy
Gothic 2 NK + Returning Rebalance 2.1 - 2 razy
Gothic 2 NK + L'Hiver Edition + Dx 11 - 1 raz
Gothic 2 NK + Returning 2.0 (korzysta z L'Hiver i Dx 11) - 1 raz
Gothic 3 - 1 raz
Gothic 3 + CP 1.71 - 1 raz
Gothic 3 + CP 1.75 + QP 4 + Cm 3.1 - 1 raz
Risen 1 - 2 razy
Risen 2 - 1 raz
Risen 3 Extendd Edition - 1 raz
Morowind + dodatki - 2 razy
Oblivion + dodatki - 2 razy
Skyrim + dodatki + mody - 1 raz
Wiedźmin 1 - 3 razy
Wiedźmin 2 - 1 raz
Wiedźmin 3 1.31 + 2 dodatki + 48 DLC + mody graficzne - 1 raz
Two Worlds 1 - 1 raz
Two Worlds 2 - 1 raz
Baldur's gate 1 - 2 razy
Baldur's gate 2 - 2 razy
Planescape Torment - 2 razy
Neverwinter nights 2 - 2 razy
Drakensang 1 - 1 raz
Drakensang 2 - 1 raz
Dragon age 1 - 1 raz
Dragon age 2 - 1 raz
Dragon age 3 - 1 raz
Pillars of Eternity - 1 raz
Torment: Tides of Numenera - 1 raz

Tak oceniam te gry pod względem całokształtu i tych najważniejszych aspektów o
jakich pisałem w poprzednim poście :
Gothic 1 - 10
Gothic 1 + Edycja Rozszerzona + Dx 11 - 10+
Gothic 2 - 9
Gothic 2 + NK - 9.5
Gothic 2 NK + L'Hiver Edition + Dx 11 - 9.5+
Gothic 2 NK + Returning Rebalance 2.1 - 10
Gothic 2 NK + Returning 2.0 (korzysta z L'Hiver i Dx 11) - 10!
Gothic 3 - 8 (naciągana ocena)
Gothic 3 + CP 1.75 + QP 4 + Cm 3.1 - 8,5
Risen 1 - 8.5
Risen 2 - 8.0
Risen 3 Extended Edition - 8.5
Morowind + dodatki - 9.0
Oblivion + dodatki - 8.0
Skyrim + dodatki + mody - 9.0
Wiedźmin 1 - 9.5
Wiedźmin 2 - 9
Wiedźmin 3 1.31 + 2 dodatki + 48 DLC + mody graficzne - 10!!!!!
Two Worlds 1 - 7
Two Worlds 2 - 7
Baldur's gate 1 - 10
Baldur's gate 2 - 10+
Planescape Torment - 10+
Neverwinter nights 2 - 9
Drakensang 1 - 8.5
Drakensang 2 - 8
Dragon age 1 - 9.5
Dragon age 2 - 7
Dragon age 3 - 8
Pillars of Eternity - 9.5
Torment: Tides of Numenera - 8.5

ocenił(a) grę na 8
returner

różnica miedzy nami polega na tym że ja używam w dyskusji zwrotów takich jak "moim zdaniem", "według mnie" czy "uważam, że" ciekawie zacząłeś ale tego u Ciebie zabrakło...pojawił się natomiast "laik", "niewidomy"...dyskusja z takimi osobami przypomina mi dyskusje przedszkolaków na temat czy kolor biały jest lepszy od czarnego...
bez odbioru...hej

Owenyeates

Two worlds było tak niedorobione że odinstalowałem nie wytrzymałem nerwowo tej gry.

To była masakra już lepiej 2 wyszła.

ocenił(a) grę na 6
Owenyeates

Ta gra jest niegrywalna, choćbym nie wiem ile expił i jaki miał sprzęt, to łucznicy nadal mają mnie na hita, lub dwa, masakra. To już pamiętam w Gothicu było ciężko z tymi strzelającymi, ale tam przynajmniej jak się rozwinęliśmy i założyliśmy porządną zbroję, to różnica w obrażeniach była widoczna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones