Piła II (2005)

Saw II

plakat - Piła II (2005)

opisy filmu

(9)
  • Okoliczności makabrycznego morderstwa, które bada detektyw Eric Mathews (Donnie Wahlberg) świadczą o jednym - psychopatyczny morderca "Jigsaw" powrócił. Niewinne ofiary zamknięte w jednej celi ponownie będą zmuszone do wzięcia udziału w śmiertelnej grze. Od ich decyzji zależeć będzie, kto z uwięzionych przeżyje, a kto umrze. Dla tych, którzy ocaleją, nic już nie będzie takie, jak przedtem.

  • Sequel słynnego już filmu "Piła", w którym chaotyczny i sadystyczny seryjny morderca uprowadza krnąbrnych ludzi i zmusza ich, aby grali w przerażającą grę, w której stawką jest ich życie. Pozostawieni sam na sam z niemożliwymi do podjęcia decyzjami, każda z ofiar musi wybrać czy chce walczyć i wygrać swoje życie na nowo, czy umrzeć.

  • Podczas badania krwawych pozostałości po morderstwie detektyw Eric Matthews (Donnie Wahlberg) przeczuwa, że jest to robota seryjnego zabójcy. Jigsaw (Tobin Bell), bo o nim mowa, znowu wraca do swojej chorej zabawy. Tym razem zamyka osiem nieznających się osób w jednym pokoju i zmusza ich do zagrania w grę, której stawką będzie ich życie.

  • Detektyw Eric Matthews (Donnie Wahlberg) bada okoliczności makabrycznego morderstwa. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że stoi za nim Jigsaw (Tobin Bell). Niewinne osoby, zamknięte w jednej celi, zostają zmuszone do wzięcia udziału w śmiertelnej grze i zmierzyć się z okrutnymi pomysłami mordercy. Każda, nawet najmniej znacząca decyzja podjęta przez zakładników, ma śmiertelne konsekwencje dla nich samych i dla współwięźniów.

  • Pan Piła lubi porywać ludzi i zmuszać do udziału w chorych grach, których stawką jest przetrwanie. Ofiary szaleńca muszą udowodnić, że naprawdę zależy im na życiu. Oby ocalić skórę, muszą ryzykować, robić okropne rzeczy, czasem poświęcić tę czy ową kończynę albo kogoś zabić. Po kolejnym wyrafinowanym morderstwie, policja odnajduje kryjówkę Piły oraz jego samego. Ale aresztowanie to tylko część diabolicznego planu maniaka. Morderca jest ciężko chory na raka. Umiera, ale przed śmiercią chce dać innym lekcję życia. Tym razem nauczkę dostanie osiem osób zamkniętych przez Piłę w opuszczonym domu. Z budynku nie ma ucieczki, a wszędzie czyhają śmiertelne pułapki. Przez wentylatory sączy się trujący gaz, który powoli zabija uczestników chorej gry. Uwięzieni mają dwie godziny na wypełnienie postawionych im przez Piłę zadań, odkrycie tajemnych wskazówek i odnalezienie odtrutek, które zneutralizują działanie trucizny. Po upływie wyznaczonego czasu wszyscy będą martwi. Zegar tyka także w zajętej przez policję kryjówce Piły, ponieważ wśród porwanych przez mordercę ludzi jest syn policjanta prowadzącego śledztwo. Detektyw bezsilnie obserwuje na zamontowanych przez szaleńca monitorach, jak jego dziecko i inni nieszczęśnicy desperacko usiłują wydostać się z matni.

  • Grupa osób zostaje zamknięta w budynku, który może stać się ich grobowcem. Z pozoru nic ich nie łączy, lecz z czasem okazuje się, że wszyscy mieli kłopoty z prawem. Również detektyw Eric Matthews (Donnie Wahlberg), który próbuje złapać Jigsawa (Tobin Bell), zostaje wplątany w nową grę. Musi uratować ludzi w budynku, a także swojego syna, którym trafił w ręce Pana Zagadki.

  • Badający okoliczności makabrycznego morderstwa detektyw Eric Matthews (Donnie Wahlberg) jest pewny, że genialny morderca Jigsaw (Tobin Bell) wrócił. Tymczasem ośmioro kolejnych nieznajomych rozpoczyna walkę o życie w śmiertelnej grze. To do nich należy decyzja kto z nich przeżyje, a kto umrze. Do tej nieprzewidywalnej rozgrywki dołącza także detektyw Matthews.

  • Następna część rewelacyjnego filmu grozy. Tym razem Jigsaw zamyka osiem osób w rozpadającym się domu i zmusza ich do walki o swoje życie. Wśród nich jest syn detektywa, który pracuje nad sprawą tego psychopatycznego i sadystycznego mordercy. Eric musi się spieszyć. Życie jego syna i pozostałych ludzi jest w jego rękach.

  • Kontynuacja wstrząsającego horroru "Piła", która już w pierwszy weekend zarobiła w USA o 80% więcej niż pierwsza część filmu! Podobny sukces od dawna nie spotkał żadnej kontynuacji filmowego przeboju. Wyjątkowe jest również to, że krytycy znacznie lepiej ocenili drugą część "Piły". Okoliczności makabrycznego morderstwa, które bada detektyw Eric Matthews świadczą o jednym: genialny morderca "Jigsaw" powrócił. Pojmanie psychopaty jest jednak częścią jego makabrycznego planu. Osiem kolejnych ofiar już walczy o życie w śmiertelnej grze. Od ich decyzji zależeć będzie, kto z uwięzionych przeżyje, a kto umrze. Dla tych, którzy ocaleją, nic już nie będzie takie, jak przedtem. Również detektyw Matthews będzie musiał dołączyć do wyjątkowo okrutnej, nieprzewidywalnej śmiertelnej rozgrywki.