The Exorcist III

plakat - Egzorcysta III (1990)

opisy filmu

(5)
  • To trzecia część cyklu o demonicznym opętaniu. W kościele znaleziono zamordowanego chłopca. Ciało było ukrzyżowane i pozbawione głowy. Wkrótce pojawiają się następne ofiary. Ślady prowadzą do człowieka, którego prawdopodobnie opętał demon.

  • Kontynuacja słynnego horroru z 1972 roku, który zdobył uznanie krytyków i okazał się przebojem kasowym. Porucznik Kinderman prowadzi śledztwo w sprawie okrutnego morderstwa. Wkrótce okazuje się, że policjant ma do czynienia z bezwzględnym seryjnym mordercą. Schwytanie zabójcy nie będzie jednak sprawą łatwą, gdyż wszystkie dowody wskazują na to, że sprawcą jest psychopata, który piętnaście lat wcześniej został stracony na krześle elektrycznym.

  • Porucznik William Kinderman prowadzi śledztwo w sprawie seryjnego zabójcy. Wszystkie dowody wskazują na to, że sprawcą jest James Venamun - psychopata, który piętnaście lat temu został stracony na krześle elektrycznym. Kinderman podejrzewa, że duch szaleńca opętał jednego z pacjentów szpitala psychiatrycznego. Prosi o pomoc egzorcystę, księdza Paula Morninga.

  • Minęło 15 lat od czasu, jak ojciec Karras oddał życie ratując małą Regan ze szponów szatana. Jego dawny przyjaciel, por. Kinderman, prowadzi śledztwo w sprawie serii tajemniczych zbrodni. Wszystko wskazuje, że ich sprawcą jest morderca, którego starcono wiele lat wcześniej.

    [opis dystrybutora do wydania DVD]

  • Porucznik William Kinderman (George C. Scott), prowadzi śledztwo w sprawie seryjnego mordercy. Ku jego zaskoczeniu dowody wskazują na to, że sprawcą jest psychopata, który 15 lat temu został stracony. Policjant podejrzewa, że jego duch nawiedza pacjenta szpitala psychiatrycznego. Wzywa na miejsce egzorcystę, księdza Paula Morninga (Nicol Williamson).

opinie i nagrody
multimedia
pozostałe