Rush Hour 3

plakat - Godziny szczytu 3 (2007)

pressbook

O FILMIE

W sercu Paryża kryje się śmiertelna tajemnica. Na drugim końcu świata, w Los Angeles, ambasador Han ma ją ujawnić. Ma bowiem w posiadaniu wstrząsające nowe dowody świadczące o wewnętrznym działaniu Triad ? najbardziej zbrodniczej organizacji mafijnej na świecie. Ambasador odkrył, czym jest Shy Shen, centralna postać w szerokim mafijnym światku, co zamierza ujawnić przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym, dopóki nie dosięga go kula zamachowca.
Triady dołożą bowiem wszelkich starań, by tajemnica pozostała nieodkryta, a nadzieja na ich powstrzymanie jest tylko jedna...

Latem tego roku detektyw Carter z policji w Los Angeles i chiński inspektor Lee powracają... tam, gdzie zupełnie nie pasują. W filmie Godziny szczytu 3 niezwykła para bohaterów ląduje w Mieście Świateł z zamiarem powstrzymania spisku przestępców i uratowania życia starej znajomej, którą jest już dorosła córka ambasadora Hana, Soo Yung.

Nie znają miasta, nie umieją mówić po francusku, nie wiedzą nawet dokładnie, czego szukają, ale los rzuci ich w każdy zakątek miasta ? od mroków paryskich kanałów po zapierające dech w piersiach wyżyny wieży Eiffla ? gdy będą próbowali prześcignąć najniebezpieczniejszych przestępców na świecie i uratować sytuację.
Przygotujcie się na najlepszą z Godzin.

Jackie Chan i Chris Tucker ponownie spotykają się z reżyserem Brettem Ratnerem, by nakręcić zupełnie nową przygodę w Paryżu, gdzie napotykają Triady, piękne kobiety, wściekłego taksówkarza i wścibskiego francuskiego inspektora ? a wszystko po to, by odkryć najważniejszą tajemnicę chińskiej mafii.

Do pary głównych bohaterów dołączy doborowa obsada światowych talentów, złożona między innymi z Hiroyuki Sanady w roli Kenjiego, zabójcy należącego do Triady, który utrzymuje tajemnicze kontakty z inspektorem Lee; Youki Kudoh w roli Jasmine, właścicielki klubu, tyle ponętnej, co niebezpiecznej, oraz nominowanego do Oscara Maxa von Sydowa w roli Reynarda, przewodniczącego Międzynarodowego Trybunału Karnego. W filmie pojawią się także: francuski aktor i filmowiec Yvan Attal w roli George?a, taksówkarza, który przypadkowo staje się uczestnikiem karkołomnych przygód Cartera i Lee w Paryżu, legendarny reżyser i aktor Roman Polański w roli francuskiego detektywa Reviego, który przygotuje dla Cartera i Lee niekonwencjonalne i niezbyt sympatyczne powitanie w Paryżu, oraz obiecująca francuska aktorka Noémie Lenoir w roli Genevieve, młodej kobiety, która może skrywać klucz do spisku Triad. Na ekranie widzowie zobaczą również Zhang Jingchu, Tzi Ma, Danę Ivey i Henry?ego O.

Wyprodukowany przez Arthura Sarkissiana i Rogera Birnbauma film Godziny szczytu 3 reżyseruje Brett Ratner (Godziny szczytu, Godziny szczytu 2, X-Men: Ostatni bastion) na podstawie scenariusza Jeffa Nathansona, zaś pomysłodawcą postaci jest Ross LaManna.

Producentami filmu są Arthur Sarkissian, Roger Birnbaum, Jay Stern, Jonathan Glickman i Andrew Z. Davis. Producentem wykonawczym jest Toby Emmerich. Rolę współproducentów pełnią James M. Freitag i Leon Dudevoir.

Zespołem realizacyjnym kierują reżyser obrazu J. Michael Muro, scenograf Edward Verreaux, projektantka kostiumów Betsy Heimann oraz montażyści Don Zimmerman, A.C.E., Dean Zimmerman i Mark Helfrich, A.C.E. Muzykę do filmu napisał legendarny Lalo Shifrin. Przy Godzinach szczytu 3 pracują także koordynatorzy wyczynów kaskaderskich Conrad E. Palmisano i Eddie Braun oraz projektant i kierownik ds. efektów wizualnych John Bruno.

New Line Cinema planuje amerykańską premierę Godzin szczytu 3 (ocenioną na ?PG-13" [od 13 lat pod opieką rodziców] przez organizację MPAA z powodu ?sekwencji przemocy, treści seksualnych, nagości i wulgarnego języka") na 10 sierpnia 2007 roku.