Terminator 3: Rise of the Machines

plakat - Terminator 3: Bunt maszyn (2003)

pressbook

O filmie

Wyobraź sobie świat stale pogrążony w ciemności, w którym los człowieka pozostaje pod kontrolą maszyn. Wyobraź sobie, że jesteś jedyną osobą, która jest w stanie powstrzymać taki rozwój wypadków. Zanim jednak uda ci się to zrobić, musi się wydarzyć coś strasznego. - John Connor

Minęło już dziesięć lat od czasu kiedy z pomocą Johna Connora (NICK STAHL) udało się powstrzymać Dzień Sądu - dzień, w którym działające w sieci maszyn o wysokim stopniu zorganizowania i rozwoju - Skynet, miały osiągnąć etap samoświadomości i zniszczyć rodzaj ludzki. Ale graniczna data 29 sierpnia 1997 nadeszła i przeszła dla losów świata niezauważalnie, nie licząc dwóch nieudanych ataków ze strony Skynetu na życie Connora, co miało dać początek ostatecznej rozgrywce z ludzkością.

Obecnie 22 letni Connor żyje praktycznie z dnia na dzień - bez domu, bez kart kredytowych, telefonu i pracy. Nigdzie nie ma żadnego śladu jego istnienia. Żadnego sposobu, w który Skynet mógłby go namierzyć. Do czasu...

... z cienia przyszłości wyłania się T-X (KRISTANNA LOKEN), najbardziej doskonały i wyrafinowany z cyborgów kiedykolwiek stworzonych przez Skynet. Ta 'doskonała' maszyna do zabijania, wysłana do przeszłości ma za zadanie wypełnić misję rozpoczętą, lecz niewypełnioną przez swojego poprzednika T-1000. T-X jest równie bezwzględna jak piękna jest jej ziemska powłoka. Jest przy tym o stokroć bardziej potężna, niebezpieczna i destrukcyjna niż jakikolwiek inny Terminator, który zaistniał na ziemi przed nią.

Tym jednak razem Connor nie jest jedynym celem na 'zabójczej liście' Skynetu. Figuruje na niej bowiem w towarzystwie niczego nie podejrzewającej lekarz weterynarii Kate Brewster (CLAIRE DANES), której odległa przeszłość i obiecująca teraźniejszość zdają się kolidować z niewyobrażalną przyszłością ... pod warunkiem jednak, że uda jej się uniknąć starcia z niezniszczalną T-X.

W czasie kiedy Connor i Kate zaczynają zdawać sobie sprawę, że Dzień Sądu w zawrotnym tempie zmierza w ich stronę - a od końca świata dzielą ich zaledwie trzy godziny - ich jedyną nadzieją na ocalenie jest replika cyborga Terminatora (ARNOLD SCHWARZENEGGER), tajemniczego mechanicznego mordercy, czyhającego w przeszłości na życie Connora. Tym razem w tandemie muszą odnieść zwycięstwo nad technologicznie bardziej zaawansowaną T-X i tym samym odegnać widmo zbliżającego się Dnia Ostatecznego ... ryzykując, w razie niepowodzenia, zagładę całej cywilizacji.

Mario F. Kassar i Andrew G. Vajna mają przyjemność zaprezentować film Jonathana Mostowa "Terminator 3: Bunt maszyn" (Terminator 3: Rise of the Machines), najnowszą produkcję Intermedia/IMF, nakręconą we współpracy z C2 Pictures i Mostow/Lieberman Productions. W doborowej obsadzie filmu znaleźli się: Arnold Schwarzenegger, Nick Stahl, Claire Danes i Kristanna Loken. Wyreżyserowany przez Mostowa "Terminator 3" powstał na podstawie scenariusza Johna Brancato & Michaela Ferrisa, w oparciu o pomysł Johna Brancato & Michaela Ferrisa i Tedi Sarafiana. Producentami obrazu są Mario F. Kassar, Andrew G. Vajna, Joel B. Michaels, Hal Lieberman i Colin Wilson. W roli producentów wykonawczych wystąpili prezes Intermedii Moritz Borman, Guy East, Nigel Sinclair i Gale Ann Hurd. Autorem zdjęć jest Don Burgess, A.S.C.; scenografia jest dziełem Jeffa Manna, w roli montażystów wystąpili Neil Travis, A.C.E. i Nicholas De Toth. Znany twórca postaci filmowych, 'ojciec' oryginalnego projektu Terminatora Stan Wilson powrócił tym razem na plan filmowy jako specjalista nadzorujący prace charakteryzacyjne Terminatora oraz efekty animatroniczne. Specjalne efekty wizualne oraz animacja cyfrowa są dziełem Industrial Light & Magic. Projekty kostiumów do filmu są dziełem April Ferry, muzykę skomponował Marco Beltrami. Producentem wykonawczy ścieżki dźwiękowej jest Joel Sill.

To nie los - przyszłość jest w naszych rękach
Fabuła, postaci, casting
Produkcja
Roboty, efekty wizualne i dźwiękowe
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię