Piła IV (2007)

Saw IV

plakat - Piła IV (2007)

opisy filmu

(5)
  • Kontynuacja wydarzeń z poprzedniej, trzeciej części. Jigsaw, Amanda i doktor Lynn umierają. Jedynie przy życiu zostaje Jeff, wplątany w nową grę zabójcy. Może on uciec z budynku, bądź uratować swoją córkę, która jest gdzieś uwięziona. Postanawia uratować córkę. Zostaje wplątany w kolejną grę przygotowaną przez Jigsawa. Odkrywa, że wszystko to było już od dawna zaplanowane. Kolejna część historii maniakalnego zabójcy, torturujący ludzi w bardzo wyrafinowany sposób.

  • Kontynuacja wydarzeń z poprzedniej części. Mimo śmierci Jigsaw'a śmiertelna gra nadal trwa. Jeff musi wybierać między poszukiwaniem drogi ucieczki z zamkniętego budynku, a odnalezieniem uwięzionej córki. Pomocna w uwolnieniu umierającego dziecka ma być kaseta pozostawiona przez Jigsaw'a. Okazuje się, iż wszystko było zaplanowane...

  • Jigsaw oraz jego uczennica Amanda nie żyją. Dostając wiadomość o morderstwie popełnionym na detektyw Kerry, dwóch doświadczonych pracowników FBI- agent Strahm (Scott Gordon-Patterson) oraz agent Perez (Athena Karkanis) zjawiają się, by wspomóc detektywa Hoffmana (Costas Mandylor) w rozszyfrowaniu najnowszej, makabrycznej zagadki Jigsawa.

    Dodatkowo, należący do SWAT porucznik Rigg (Lyriq Bent), ostatni nietknięty przez Jigsawa, zostaje nagle porwany i wciągnięty w grę. Okazuje się, że pozostało mu 90 minut na pokonanie połączonych ze sobą pułapek... bądź poniesie śmiertelne konsekwencje.

    Podczas zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań Rigga, detektyw Hoffman oraz agenci FBI odnajdują ślady, które doprowadzają ich do byłej żony Jigsawa - Jill (Betsy Russell). Przyczyny popełnianego przez Jigsawa zła zostają odkryte, odsłaniając jego prawdziwe intencje i złowieszczy plan względem jego przeszłych, teraźniejszych oraz przyszłych ofiar.

  • Jigsaw i jego uczennica Amanda nie żyją. Nie oznacza to wcale końca gry Jigsawa. Zginęła także detektyw Kerry. Na wieść o jej śmierci, dwaj agenci FBI: agent Strahm (Scott Patterson) i agentka Perez (Athena Karkanis) przyjeżdżają do opuszczonego komisariatu policji, by pomóc detektywowi Hoffmanowi (Costas Mandylor) w rozwiązaniu zagadki Jigsawa. Wkrótce potem, jedyny miejscowy oficer policji nietknięty przez Jigsawa, dowódca policyjnych sił specjalnych Rigg (Lyriq Bent), zostaje uprowadzony i zmuszony do udziału w grze szaleńca. Od jego działania zależeć będzie życie wielu osób, przede wszystkim uprowadzonego Hoffmana i ocalałego detektywa Matthewsa. Pozostała dwójka agentów podąża tropem Rigga, ale i nawet co do nich Jigsaw nie pozostał obojętny. Agent Strahm podejrzewa, że oprócz Jigsawa i Amandy był ktoś trzeci. Podejrzenia padają na byłą żonę Jigsawa...

  • Podczas sekcji zwłok zmarłego Jigsawa w jego żołądku znaleziona zostaje kaseta z nagraniem skierowanym do detektywa Marka Hoffmana. W swojej wypowiedzi John Kramer informuje, że jego śmierć wcale nie oznacza końca krwawych gier, oraz że jego dzieło będzie kontynuowane. Jakiś czas później rozpoczyna się kolejna krwawa rozgrywka, której ofiarą pada porucznik Rigg. Z pozostawionego mu nagrania dowiaduje się on, że ma tylko 90 minut na odnalezienie wciąż żyjącego detektywa Erica Matthewsa i Marka Hoffmana, którzy zostali porwani i gdzieś uwięzieni przez kolejnego po Amandzie wspólnika Jigsawa o nieznanej nikomu tożsamości.