The African Queen

plakat - Afrykańska królowa (1951)

opisy filmu

(4)
  • Przygodowy film, którego akcja rozgrywa się w Afryce w czasie I wojny światowej. Charlie Allnut (Humphrey Bogart), kawaler i łowca przygód, który na swojej rozsypującej się łodzi o nazwie "Afrykańska królowa" decyduje się przewieźć siostrę (Katharine Hepburn) zamordowanego przez Niemców pastora w bezpieczne miejsce. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że po drodze będzie musiał stawić czoła nie tylko Niemcom, ale również energicznej starej pannie, której humory nawet świętego mogłyby przyprawić o ból głowy.

  • Miłość, przygoda i śmiertelne niebezpieczeństwa. Akcja toczy się na statku handlowym, przemierzającym wody rzeki Kongo w okresie I Wojny Światowej. Efektowna i nieco sztywna misjonarka (Katharine Hepburn) i kapitan statku, który pomimo całego swego uroku nie wylewa za kołnierz. Pomiędzy tak z pozoru absurdalnie niedobraną parą nawiązuje się uczucie. 

  • Afryka. I Wojna Światowa. Po śmierci Pastora, Charlie Allnut, decyduje się przewieźć jego siostrę - Rose na swej łodzi - "Afrykańska królowa" w bezpieczne miejce. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że po drodze będzie musiał stawić nie tylko Niemcom, ale również humorom Rose, które mogą przyprawić o ból głowy.
    [opis dystrybutora]

  • Po napadzie oddziałów niemieckich na położoną w afrykańskim buszu wioskę, kanadyjski kapitan, Charlie Allnut, opiekuje się córką misjonarza Rose, której udało się wyjść z tego cało. Mężczyzna pragnie spokojnie spędzać czas na swoim frachtowcu, popijając gin i paląc cygara. Jednakże Rose w swym misjonarskim zapale odzwyczaja Charlie'go od palenia, picia i przeklinania. Z nieokrzesanego pijaczyny Allnut zmienia się w dzielnego człowieka.

    [opis dystrybutora]

opinie i nagrody
multimedia
pozostałe