Akwamaryna (2006)

Aquamarine

plakat - Akwamaryna (2006)

pressbook

O FILMIE

AKWAMARYNA to historia Claire (EMMA ROBERTS) i Hailey (JOANNA „JoJo” LEVESQUE), dwóch trzynastoletnich przyjaciółek, które stają na progu przygody swego życia, kiedy w basenie odkrywają syrenę (SARA PAXTON) o imieniu Akwamaryna. Akwamaryna znalazła się tam w wyniku wysokiej fali i sztormu, który uderzył w plaże miasteczka na Florydzie, gdzie Claire mieszka ze swymi dziadkami. Claire i Hailey próbują się pogodzić z nadchodzącym rozstaniem. Wraz z końcem wakacji Hailey przenosi się do Australii ze swoją mamą, specjalistką w dziedzinie biologii morza.

Piękna błękitnowłosa i 18-letnia syrena wypłynęła z domu tuż przed planowanym zamążpójściem – w poszukiwaniu prawdziwej miłości. Jeśli uda się jej przekonać ojca, że taka miłość nie jest mitem, pozwoli jej zerwać podwodne zaręczyny – ale dał jej na to tylko trzy dni. Akwa zdaje się na pomoc Claire i Hailey, które uważają się za wielkie specjalistki od zawierania znajomości, wykształcone na kolorowych magazynach, które codziennie czytają i omawiają.

Wzrok Akwy przyciąga ratownik z Capri Clubu, Raymond Calder (JAKE McDORMAN). Kiedy syrena obiecuje spełnić każde marzenie, jeśli uda się jej omotać Raya, dziewczęta ochoczo przystępują do dzieła – wszak tylko jakiś czas może sprawić, że Hailey nie wyjedzie.

Ale przygotowanie Akwamaryny do przyciągania uwagi mężczyzn łatwej obiecać niż wykonać. W ciągu kilku dni, jakie pozostały do święta pożegnania lata w Capri Clubie, kiedy Raymond musi wyznać swą miłość Akwamarynie - albo nie będzie mowy o jakimkolwiek spełnianiu życzeń, dziewczęta gwałtownie pogłębiają swoją wiedzę i dają syrenie szybki kursu ziemskiego romansu. Zawiera on takie techniki jak „uśmiechnij się i miń obojętnie” czy „zwróć na siebie uwagę i zniknij”. Pozostaje jeszcze kwestia fryzury i nowej kreacji dla Akwy, nie mówiąc o sposobie na uniknięcie machinacji Cecilii, głównej rywalki Akwy do serca Raymonda.

Dziewczęta mają nadzieję, że dopóki Akwamarynie uda się zachować swoje nogi i zapobiec odnowieniu jej mitycznego ogona, spełnią się wszystkie życzenia. Co więcej, udaje się im poznać siłę przyjaźni i prawdziwej magii miłości – jak też znaczenia stania na dwóch własnych nogach.

POMYSŁ
SZUKANIE OBSADY
REALIZACJA
NIE TYLKO O SYRENIE