American Wedding

plakat - American Pie: Wesele (2003)

pressbook

Informacje o produkcji

To się musiało wydarzyć, wcześniej czy później.

Hałaśliwi i ukochani przez widzów bohaterowie popularnych na całym świecie filmów American Pie i American Pie 2 zdecydowali się to zrobić... w każdym razie planują to zrobić. I to wkrótce. Przed wszystkimi, których znają. Z wielką pompą.

Jim (JASON BIGGS) i Michelle (ALYSON HANNIGAN) pobierają się.

Mając za sobą East Great Falls High, zagraniczną wymianę studentów, obóz, zwariowanego wąchacza kleju i letnie wakacje w college'u, przyjaciele i rodzina Jima i Michelle są gotowi na poprowadzenie pary do ołtarza i przeniesienie ich przez próg w dorosłość.

Michelle chce, żeby ślub był doskonały. Nie jest to łatwe zadanie, nawet wtedy, gdy każdy będzie zachowywał się jak najlepiej... co prawdopodobnie się nie zdarzy.

Siostra Michelle, Cadence (JANUARY JONES), przyleciała, aby pełnić honory druhny swojej siostry. A kiedy Stifler (SEANN WILLIAM SCOTT) i Finch (EDDIE KAYE THOMAS) zauważają Cadence — wojna na podryw rozpoczyna się. Odrzucając wszelkie reguły, Stifler wykorzystuje cały swój pełen charyzmy urok, aby usidlić dziewczynę.

Stifler? "Pełen charyzmy urok"?

Zmobilizowany przez zdenerwowanego Jima — który już ma pełne ręce roboty usiłując zrobić wrażenie na nieco sztywnych rodzicach Michelle, Haroldzie i Mary (FRED WILLARD i DEBORAH RUSH) — Stifler porzuca plan ataku i staje się czarującym młodym mężczyzną, marzeniem każdej dziewczyny... Finch nie ma wyboru, pozostaje mu rola złego chłopca, a Cadence rozdarta jest pomiędzy idealnym dżentelmenem Stiflerem i ponurym Finchem.

Na szczęście dla Jima, niektóre rzeczy zupełnie się nie zmieniły. Jego ojciec (EUGENE LEVY) jest ciągle obecny i ciągle daje synowi i przyszłej synowej dobre rady (czasami zupełnie bezsensowne), a od czasu do czasu przekracza granicę informując młodych o szczegółach życia jego i jego żony (MOLLY CHEEK).

Na drodze prowadzącej przed ołtarz staje wyprawa Kevina (THOMAS IAN NICHOLAS), Jima i Fincha w poszukiwaniu idealnej sukni ślubnej dla Michelle; niespodziewany wieczór kawalerski z nagą "pokojówką" i seksowną "policjantką" (co to za przyjęcie bez striptizerek?); lekcje tańca, kościół pełen zwiędłych kwiatów i olbrzymi włochaty tort weselny.

Witamy w przyprawiającym o dreszcze epicentrum sagi filmowej American Pie. Boże miej nas w opiece i nie pozwól, żeby żadne zabawne i nieodpowiednie sytuacje umknęły naszej uwadze.

Niech każdy z nas ściska w ręce swój kawałek.

Odnajdując swoje przeżycia w przygodach bohaterów filmu, widzowie zakochali się w ekipie z East Great Falls High i pozostali z nimi, kiedy dorastali, wybierali się do college'u i odkrywali nowe granice. Jim, Michelle i reszta powrócili, ciągle bardzo związani swoją przyjaźnią... teraz trochę tylko dojrzalsi i gotowi na skok w dorosłe życie.

Podobnie jak bohaterowie sagi film American Pie rozpoczynał swój żywot jako przebojowa komedia młodzieżowa - zdobywając serca widzów hałaśliwym humorem - by w końcu "dorosnąć" i stać się American Pie: Wesele, filmem nawiązującym do tradycji komedii weselnych.

Universal Pictures z dumą prezentuje obsadę oryginalnej komedii, która wzięła udział w realizacji kolejnego wspólnego filmu - American Pie: Wesele. Scenarzysta/producent ADAM HERZ jeszcze raz przenosi na ekran postaci, które stworzył, tym razem przy pomocy reżysera JESSE DYLANA (How High) oraz producentów WARRENA ZIDE (American Pie 1 & 2, Cats and Dogs), CRAIGA PERRY (American Pie 1 & 2, Final Destination), CHRISA MOORE (American Pie 1 & 2, Buntownik z wyboru) i CHRISA BENDERA (The Ring, Cats and Dogs). Wśród ekipy znaleźli się także producenci wykonawczy PAUL WEITZ (Był sobie chłopiec, American Pie), CHRIS WEITZ (Był sobie chłopiec, American Pie) i LOUIS G. FRIEDMAN (Blue Crush, How High).

Pozostali utalentowani realizatorzy to autor zdjęć LLOYD AHERN, A.S.C. (Can't Hardly Wait, Tajna broń), scenograf CLAYTON HARTLEY (Cheaters), montażysta STUART PAPPÉ (American Pie 2, George of the Jungle), kompozytor CHRISTOPHE BECK (Just Married, The Tuxedo) i autorka kostiumów PAMELA WITHERS CHILTON (Bringing Down the House).

Nie szarlotka tylko tort
Powrót do korzeni
Głównie chodzi o rodzinę
Dobrzy i źli faceci
Trzeba mieć przyjaciół