American Pie (1999)

plakat - American Pie (1999)

opisy filmu

(6)
  • Perypetie licealistów, którzy mają poważny, fundamentalny problem. Są bardzo młodzi, chcą zdobywać świat, lecz najpierw muszą pokonać barierę... dziewictwa. Zniecierpliwieni młodzi chłopcy przekonują się, że droga do świata seksu jest pełna komplikacji, pułapek a także upokorzeń. Czasem, niestety, kończy się ona nieodwzajemnioną miłością.

  • Grupa przyjaciół, licealistów z Michigan postanawia pozbyć się niewinności i zamknąć dziewiczy rozdział w życiu. Chłopcy wymyślają najbardziej skomplikowane sposoby, aby pierwszą lekcję miłości mieć już za sobą. Dziewczyny natomiast idealizują miłość i snują romantyczne wizje. Sprawa wydawałoby się prosta, ale wymagająca od bohaterów wiele odporności na niepowodzenia i wytrwałości.

  • To zwariowana, pikantna komedia o wkraczaniu w dorosłość. Opowiada o oczekiwanym z niecierpliwością i podnieceniem tym pierwszym razie. Okazuje się, że utrata niewinności wcale nie jest łatwym zadaniem. Wymaga podstępnych intryg, karkołomnych przedsięwzięć lub co najmniej długotrwałych podchodów. W przededniu balu maturalnego wyczuwa się w szkole rosnące napięcie. Grupa przyjaciół zdenerwowanych faktem, że nie mogą się pozbyć znienawidzonego dziewictwa, postanawia podjąć zdecydowane kroki. Droga nie jest usłana różami, inwestycje okazują się nietrafione, a strzały niecelne... Ale kiedy już się uda, to ten pierwszy raz smakuje jak... szarlotka na ciepło.

  • Jim (Jason Biggs) ma już dość znienawidzonego dziewictwa. Tatuś doprowadza Jima do rozpaczy inicjując infantylne rozmowy o seksie. Pobudzona wyobraźnia Jima podsuwa mu najbardziej zadziwiające sposoby spełnienia, a jednym z narzędzi staje się szarlotka domowej roboty... Ale przecież nie można się poddać. W końcu po maturze zaczyna się dorosłe życie, w którym dziewictwo jest całkowicie nie na miejscu. W przededniu balu maturalnego wyczuwa się w szkole rosnące napięcie. Grupa przyjaciół zdenerwowanych faktem, że nie mogą się pozbyć znienawidzonego dziewictwa, postanawia podjąć zdecydowane kroki. Niedoświadczeni młodzieńcy, napędzani burzą hormonów, testują najbardziej nieprawdopodobne sposoby na zaliczenie numerka z płcią przeciwną. Za to dziewczyny, nie mniej zainteresowane tematem, snują romantyczne wizje idealnej miłości. Droga nie jest usłana różami, inwestycje okazują się nietrafione, a strzały niecelne.... Ale kiedy już się uda, to ten pierwszy raz smakuje jak... szarlotka na ciepło.

  • Czterech przyjaciół ze szkoły średniej Jim (Jason Biggs), Oz (Chris Klein), Kevin (Thomas Ian Nicholas) i Finch (Eddie Kaye Thomas) zdenerwowani, że są jeszcze prawiczkami postanawiają utracić dziewictwo przed pójściem do college'u. Ich ostatnią i najlepszą szansą jest bal, kończący szkołę średnią, a zaraz po nim impreza, organizowana przez ich kolegę Stiflera (Seann William Scott). Jednak okazuję się, że nie jest to wcale takie łatwe. A do balu pozostaje coraz mniej czasu.

  • "American Pie" to zwariowana komedia o wkraczaniu w dorosłość. Grupa przyjaciół zdenerwowanych faktem, że nie mogą się pozbyć znienawidzonego dziewictwa, postanawia podjąć zdecydowane kroki. Jednak, aby zamknąć niechlubny dziewiczy rozdział w swoim życiu trzeba się nieźle namęczyć: zaliczyć parę trudnych lekcji miłości i seksu, doświadczyć poniżenia i rozczarowania i ćwiczyć cierpliwość.