Amityville (2005)

The Amityville Horror

plakat - Amityville (2005)

opisy filmu

(10)
 • 13 listopada 1974 roku policja w hrabstwie Suffolk otrzymuje zawiadomienie o popełnieniu zbrodni. Policjanci natychmiast udają się pod wskazany adres: 112 Ocean Avenue na Long Island. Tam odkrywają przerażającą zbrodnię. Zbrodnię, która wstrząsnęła Ameryką. Sześciu członków rodziny zostało zastrzelonych w ich własnym domu.
  Kilka dni po tym wydarzeniu, do zbrodni przyznaje się Ronald De Feo Jr. Zeznaje, że zamordował swoich rodziców i czwórkę rodzeństwa. Jako motyw tej przerażającej zbrodni podaje "głosy", które słyszał w domu.

  Rok później George (Ryan Reynolds) i Kathy (Melissa George) Lutzowie, wraz z dziećmi wprowadzają się do domu w Amityville. Myślą, że wreszcie znaleźli wymarzone miejsce do życia. Jednak już wkrótce w domu ich marzeń zaczynają dziać się niewytłumaczalne i przerażające zdarzenia. Po 28 dniach koszmaru Lutzowie porzucają dom. Ledwo uchodzą z życiem.

  Ta historia zdarzyła się naprawdę. Szokujące zdarzenia sprzed 30 lat przyczyniły się do napisania bestsellera i stały się popularnym motywem horrorów.

 • 13 listopada 1974 roku policja w hrabstwie Suffolk otrzymuje zawiadomienie o popełnieniu zbrodni. Wkrótce Ronald De Feo Jr przyznaje się do zamordowania swoich rodziców i czwórki rodzeństwa. Jak twierdzi zrobił to pod wpływem "głosów", które słyszał w domu. Rok później George i Kathy Lutzowie, wraz z dziećmi wprowadzają się do domu w Amityville. Myślą, że wreszcie znaleźli wymarzone miejsce do życia. Jednak już wkrótce w domu ich marzeń zaczynają dziać się niewytłumaczalne i przerażające zdarzenia.

 • Film oparty na faktach prawdziwych opisanych w książce Jaya Ansona, remake horroru z 1979 roku o nazwie "Amityville Horror". Dodatkowo film był wciąż "odnawiany" kolejnymi wersjami. Ostatnia (przed tą) pochodzi z roku 1997 i nosi nazwę "Amityville - Drzwi do piekła".

  13 listopada 1974 r. Amityville stało się miejscem potwornej masakry. Ronaldo DeFeo zamordował swoich rodziców, a także czwórkę rodzeństwa. Do zbrodni przyznał się, ale twierdził, iż namówiły go do tego głosy. Rok później do tego samego domu wprowadza się rodzina Lutzów. Czy jest tam jeszcze klątwa? Klątwa zmarłych? Czy nie będą się mścić za zbrodnie? George i Kathy Lutz wraz z dziećmi przetrwają tam tylko 28 dni...

 • 14 listopada 1974 roku Ronald DeFeo zastrzelił w czasie snu swoich rodziców i czwórkę rodzeństwa. Twierdził, że zmusiły go do tego 'głosy' zamieszkujące w ich domu.

  Rok później George i Kathy Lutzowie kupują rezydencję państwa DeFeo i wprowadzają się do niej wraz z dziećmi. Mają nadzieję, że będzie to prawdziwy dom ich marzeń. Jednak wkrótce na terenie ich posiadłości zaczynają dziać się bardzo dziwne rzeczy...

 • Wcześnie rano 13 listopada 1974 r. 24-letni Ronald DeFeo wbiegł do baru na Long Island w dzielnicy Amityville z krzykiem i szlochając wyrzucił z siebie, że jego rodzina: ojciec, matka i dwie siostry zostały zamordowane przez włamywacza. Policja po wkroczeniu na miejsce znalazła zamordowanych w ich własnych łóżkach podczas snu. Śledztwo wykazało, że sprawcą nie był wcale włamywacz, ale sam Ronald DeFeo, a prawdopodobnym motywem tej straszliwej zbrodni była chęć zagarnięcia 200 tysięcy dolarów ubezpieczenia. Po burzliwym procesie sprawca został skazany na sześciokrotne dożywocie, a dom, w którym rozegrała się tragedia został wystawiony na sprzedaż. Była to spora rezydencja, z basenem, garażem i własną przystanią dla łodzi, ale pomimo tego cena, za którą chciano ją sprzedać to tylko 80 tysięcy dolarów. W listopadzie 1975 roku rezydencją zainteresowała się rodzina Lutz - George, Kathy i trójka jej dzieci z pierwszego małżeństwa. 18 grudnia 1975 roku wprowadzili się oni do nowego domu.

 • Policja dostaje zawiadomienie o popełnieniu zbrodni i bezzwłocznie udaje się do podanego miejsca. Tam znajduje sześć zamordowanych osób. Wkrótce pojawia się młody człowiek, który przyznaje się do zamordowania rodziców i rodzeństwa. Jako powód podaje on dziwne głosy... Po roku do domu, w którym popełniono tę straszliwą zbrodnię, wprowadza się nowa rodzina. Po strasznych i niewytłumaczalnych zdarzeniach, nowi domownicy postanawiają się wyprowadzić.

 • Pewnej nocy w domu państwa Defoe dochodzi do strasznego morderstwa. Sprawcą okazuje się najstarszy syn - Ronald. Zabija rodziców i trójkę rodzeństwa, a policji mówi, że zmusiły go do tego tajemnicze "głosy". Rok później do okrytego złą sławą domu wprowadza się rodzina Lutzów. Na początku trwa prawdziwa sielanka, ale z czasem wszystko się zmienia. Głowa rodziny - George - zmienia się z kochającego męża i ojca w morderczego tyrana. Czyżby tragiczna historia miała się powtórzyć?

 • George Lutz pragnie zapewnić swojej rodzinie jak najlepsze warunki. Dlatego, gdy pojawia się szansa zamieszkania w malowniczo położonym nad jeziorem olbrzymim domu, nic nie jest w stanie powstrzymać go przed wyprowadzką z dotychczasowego mieszkania. Nawet związana z nowym domem wstrząsająca historia.
  Rok wcześniej policja w hrabstwie Suffolk otrzymała zawiadomienie z popełnieniu morderstwa. Gdy policjanci udali się pod adres 112 Ocean Avenue na Long Island w Nowym Jorku, odkryli przerażającą zbrodnię - sześciu członków rodziny zostało zastrzelonych we własnym domu. Przyznał się do niej Ronald Defeo Jr. , który zeznał że zamordował swoich rodziców i czwórkę rodzeństwa, ponieważ skłoniły go do tego "głosy" które słyszał z domu.
  Jednak George i Kathy Lutzowie są pewni, że w końcu znaleźli wymarzone miejsce do życia dla siebie i swoich dzieci. Wkrótce po wprowadzeniu się do nowego domu Kathy zaczyna dostrzegać zmiany w zachowaniu i sposobie bycia George'a, który z uroczego męża i ojca staje się kimś zupełnie innym. Jednocześnie w ich domu marzeń zaczynają dziać się niewytłumaczalne rzeczy.
  Wszystko wskazuje na to, że George został opętany przez złe moce czające się w domu w Amityville. Kathy, dotąd uległa, łagodna domatorka, musi podjąć walkę o życie rodziny.

 • 13 listopada 1974 r. policja w hrabstwie Suffolk odkrywa ciała sześciu osób. Do zbrodni przyznaje się Ronald Defeo Jr. który zeznał, że zastrzelił rodziców i czwórkę rodzeństwa, ponieważ skłoniły go do tego "głosy". Rok później do domu Amityville wprowadzają się George i Kathy Lutzowie z dziećmi. Wkrótce w domu ich marzeń zaczynają dziać się niewytłumaczalne i przerażające zdarzenia.

 • 13 listopada 1974, o 03.15 w nocy 23 letni Ronald Defeo oglądając telewizję we własnym domu słyszy głos nakazujący mu zabić całą rodzinę, nie oszczędza nikogo, nawet dzieci. Ginie sześć osób, wszyscy w swoich łóżkach, za wyjątkiem najmłodszej Jodie, która zostaje zabita w szafie. Rok później ów feralny dom, którego fundamenty pochodzą z 1692r. nabywają Kathy i George Lutz. Przeprowadzają się tam z trójką dzieci Kathy z pierwszego małżeństwa. Od pierwszego dnia w nowym domu George słyszy niezrozumiałe szepty, a w nocy o 03.15 ma wizję martwej Jodie. Następnego dnia córa Kathy, Chelsea oznajmia, że ma nową niewidzialną dla innych przyjaciółkę, jest nią Jodie. Następnej nocy o tej samej godzinie dom zaczyna żyć własnym życiem, demony przeszłości zaczynają wychodzić z ukrycia. Czy rodzina Lutzów zdoła uchronić się przed katastrofą?