plakat - Amores perros (2000)

opisy filmu

(6)
 • W tragicznym wypadku zderzają się życia trojga spośród 20 milionów mieszkańców Mexico City. Choć żyją obok siebie, należą do różnych światów. Gdyby nie kolizja najprawdopodobniej nigdy by się nie spotkali.
  Nastoletni Octavio mieszka z liczną rodziną w biednej dzielnicy miasta. Chce uciec od dotychczasowego życia z żoną swojego prymitywnego brata. W celu zdobycia pieniędzy na nowe, urojone życie, wystawia do walk psów swojego rottweilera Cofi. Nie waha się także nasłać na brata bandytów. Jednakże obrana przez niego droga przemocy okazuje się ślepym zaułkiem.
  42 letni Daniel ma doskonałą pracę i udaną rodzinę. Wydaje się, że niczego nie powinno mu brakować do szczęścia. Pomimo to, pewnego dnia opuszcza żonę i córki, aby zamieszkać z piękną modelką Valerią. W dniu, w którym świętują początek nowego, wspólnego życia, Valeria zostaje tragicznie okaleczona w wypadku samochodowym. W jednej chwili raj, w którym już widział się Daniel, zamienia się w piekło, w którym przychodzi mu żyć z Valerią.
  El Chivo jest złamanym przez życie idealistą. Po latach spędzonych w więzieniu za działalność rewolucyjną żyje poza społeczeństwem. Zarabia jako płatny morderca i czułość okazuje tylko towarzyszącej mu sforze psów. Po wypadku, którego jest świadkiem, zabiera i leczy rannego rottweilera. Paradoksalnie, obcowanie z psem zabójcą skłania go do podjęcia próby powrotu do życia wśród ludzi.

 • Film składa się z trzech powiązanych ze sobą opowieści. Octavio (Gael García Bernal) to młody chłopak, który wprowadzając swojego psa Cofi w świat walk zwierząt, liczy na zdobycie pieniędzy na planowaną ucieczkę z powabną żoną swojego brata. Dochodzi do szalonego pościgu, który ma brutalny finał. Natomiast Daniel (Álvaro Guerrero) to odnoszący sukcesy wydawca, który odkrywa, że marzenia mogą zmienić się w koszmar po tym, jak opuszcza żonę i dzieci dla neurotycznej modelki. Jest jeszcze El Chivo (Emilio Echevarría), zawodowy morderca, którego kolejnym celem jest bogaty biznesmen. W wyniku wypadku samochodowego krzyżuje się losy tych ludzi z różnych klas społecznych wiecznie zmieniającego się i pełnego przemocy Mexico City.

 • Octavio (Gael García Bernal) ucieka samochodem ulicami Mexico City przed bandą zbirów, wioząc na tylnym siedzeniu krwawiącego psa. Wpada na samochód pięknej modelki, Valerii (Goya Toledo). Wypadek widzi Chivo (Emilio Echevarría), nędzarz i płatny morderca. Chivo odkłada na później zamówioną egzekucję młodego biznesmena, aby ratować psa Octavia.

 • Współczesny Meksyk. Octavio (Gael García Bernal) wystawia swojego psa do walki. Liczy na zdobycie pieniędzy, by uciec z żoną brata, Susaną (Vanessa Bauche), w której jest zakochany. Daniel (Álvaro Guerrero) porzuca rodzinę dla neurotycznej modelki, Valerii (Goya Toledo). El Chivo (Emilio Echevarría) zostaje płatnym zabójcą. Ich losy krzyżują się, gdy samochód Octavia zderza się z autem Valerii. Rannych wyciąga z wraków El Chivo.

 • Trzy historie ukazujące życie ludzi mieszkających w Mexico City i mające jeden wspólny pierwiastek - psy. Bohaterem jednej z nich jest Octavio (Gael García Bernal), chłopak pochodzący z biednej rodziny, zakochany w żonie swojego brata, Susanie (Vanessa Bauche). By zdobyć pieniądze na ucieczkę z ukochaną, postanawia wystawić swojego psa Cofiego do walki, co nie kończy się dobrze - chłopak z rannym psem, uciekając przed zbirami, doprowadza do wypadku. W jego wyniku okaleczona zostaje Valeria (Goya Toledo) - modelka i kochanka bogatego wydawcy, Daniela (Álvaro Guerrero), z którym kilka dni wcześniej rozpoczęła wspólne życie. Jest jeszcze El Chivo (Emilio Echevarría) - płatny morderca żyjący w nędzy, który podczas wykonywania pierwszego od dawna zlecenia, widzi wypadek i postanawia pomóc poszkodowanym.

 • Meksyk. Octavio (Gael Garcia Bernal) wystawia swojego psa w walce. Liczy, że zdobędzie pieniądze i ucieknie z żoną brata. Daniel porzuca rodzinę dla modelki Valerii. Chivo jest płatnym zabójcą. Losy bohaterów krzyżują się podczas wypadku samochodowego.