Armageddon (1998)

plakat - Armageddon (1998)

opisy filmu

(4)
  • Według obliczeń NASA za 18 dni ma dojść do zderzenia ogromnego asteroidy z Ziemią. Szansą na ocalenie planety może być dotarcie do obiektu promem kosmicznym, przewiercenie go i umieszczenie w otworach ładunków, których wybuch spowoduje zmianę trasy lotu planetoidy. Szef NASA (Billy Bob Thornton) wzywa, więc z Teksasu na pomoc Harrego (Bruce Willis), specjalistę w dziedzinie wiertnictwa. On oraz jego ludzie przechodzą w centrum lotów kosmicznych przyspieszone szkolenie. Następnie wyruszają z ryzykowną misją w kosmos. Muszą zniszczyć asteroidę, zanim dojdzie do tragedii.

  • Na Nowy Jork spada deszcz meteorów, który zabija tysiące ludzi. Dan Truman (Billy Bob Thornton) i jego zespół odkrywają, że do Ziemi zmierza olbrzymia asteroida. Łatwo przewidzieć skutki jej zderzenia z naszą planetą. Truman opracowuje plan ocalenia, który zakłada lądowanie na powierzchni planetoidy, wywiercenie głębokich otworów i umieszczenie w nich ładunków nuklearnych. Ich wybuch ją rozerwie, a siła eksplozji zmieni trajektorię lotu powstałych części tak, by ominęły Ziemię. Truman zwraca się o pomoc do Harry'ego Stampera (Bruce Willis), który całe życie spędził na platformach wiertniczych, pracując dla kompanii naftowych. Stamper, choć zaskoczony propozycją tej skrajnie niebezpiecznej misji, nie odrzuca jej. Stawia jednak warunek, żeby z nim w akcji wzięła udział jego załoga.

  • Szef NASA (Billy Bob ThorntonBilly Bob Thornton) odkrywa, że Ziemi zagraża meteoryt wielkości Teksasu, a na uratowanie ludzkości pozostało zaledwie 18 dni. Ma tylko jedno wyjście: posłać na asteroidę zespół ochotników pod dowództwem światowej klasy specjalisty od wierceń naftowych (Bruce WillisBruce Willis), który umieści w skale ładunki nuklearne i zdetonuje je, zapobiegając zderzeniu z Ziemią.

  • Naukowcy z NASA odkrywają, że za 18 dni zderzy się z Ziemią ogromna asteroida dorównująca wielkością stanowi Teksas. By zapobiec katastrofie, w którą stawką jest przyszłość całej planety, szef NASA Dan Truman (Billy Bob Thornton) decyduje się na wysłanie promu kosmicznego ze śmiertelnie niebezpieczną misją. Jej uczestnicy mają wywiercić w asteroidzie otwory i umieścić w asteroidzie ładunki nuklearne. Jedynym człowiekiem zdolnym do pokierowania taką misją jest Harry Stamper (Bruce Willis) - światowej klasy specjalista od wierceń naftowych. Los całej ludzkości i przyszłość Ziemi spoczywa w ego rękach...