Austin Powers in Goldmember

pressbook

O filmie

Minęły trzy lata odkąd Austin Powers, agent specjalnej troski, stawił czoła swemu arcywrogowi, Doktorowi Zło. Ale Doktor i jego pomocnik, Mini Mój, zdołali zbiec z pilnie strzeżonego więzienia. Raz jeszcze do akcji musi wkroczyć Austin, dzięki czemu po raz trzeci możemy oglądać jego przygody. Doktor Zło sprzymierza się z tajemniczym Złotym Członkiem, wspólnie obmyślają plan i przenoszą się w czasie, by podbić świat. Kluczem do sukcesu jest porwanie Nigela Powersa, ukochanego ojca Austina i najbardziej znanego angielskiego szpiega. Podczas pościgu w czasie za złoczyńcami, Austin zahacza o rok 1975 i łączy siły ze swą starą przyjaciółką, Foxxy Kleopatrą, stylową i znającą życie półświatka panią detektyw. Wspólnie muszą ocalić Nigela i powstrzymać Doktora Zło i Złotego Członka.

Mike Myers po raz kolejny wciela się w kilka postaci. Tym razem gra rolę Austina Powersa, Doktora Zło i Grubego Drania, a także najnowszej postaci w gronie złoczyńców, Złotego Członka. W trzeciej części przygód Austina do obsady dołączają Sir Michael Caine jako Nigel Powers, wokalistka Beyoncé Knowles (liderka znanej grupy Destiny's Child) w roli Foxxy Kleopatry i Fred Savage (z przebojowego serialu Cudowne lata) w roli Numeru Trzy, zwanego także Kretem. Powtórnie ujrzymy też aktorów znanych z poprzednich części, Michaela Yorka (Basil Exposition), Roberta Wagnera (Numer Dwa), Seth Green (Scott Zło), Mindy Sterling (Frau Farbissina) i Verne J. Troyer (Mini Mój). W filmie wystąpią także debiutanci Aaron Himelstein i Josh Zuckerman.

New Line Cinema przedstawia film Austin Powers i Złoty Członek, wyreżyserowany przez Jay'a Roacha. Autorami scenariusza są Mike Myers i Michael McCullers. Producentami filmu są Mike Myers i John Lyons, a także Suzanne Todd, Jennifer Todd, Demi Moore i Eric McLeod. Współproducentem jest Gregg Taylor. Producentami wykonawczymi są Toby Emmerich i Richard Brener.

Nad filmem pracowali także kierownik ekipy zdjęciowej Peter Deming, kierownik produkcji Rusty Smith, projektantka kostiumów Deena Appel, montażyści Jon Poll i Greg Hayden, kierownik muzyczny John Houlihan, koordynator kaskaderów Jack Gill i choreografka Marguerite Derricks.

Album ze ścieżką dźwiękową z filmu Austin Powers i Złoty Członek został opublikowany 16 lipca 2002 roku nakładem wytwórni Maverick Records, w porozumieniu z Warner Bros. Records. Album zawiera utwór Work It Out, napisany i wykonywany przez Beyoncé Knowles. Na płycie znajduje się także wersja piosenki z filmu Hey, Goldmember, wykonywana przez tę artystkę, wyprodukowana przez nią i Damona Elliotta, jak również dwie piosenki napisane przez Mike'a Myersa dla jego grupy, Ming Tea, w skład której wchodzą Susanna Hoffs, Matthew Sweet, Stuart Johnson i Chris Ward. Britney Spears pojawia się nie tylko w filmie, na płycie znajduje się remiks jej przeboju Boys, w którym występuje Pharrell Williams z N.E.R.D. Album zawiera także nagrania innych uznanych artystów, takich jak The Rolling Stones, Smash Mouth, Soul Hooligan z udziałem Diany King, Angie Stone, Earth, Wind and Fire i Paula Oakenfolda.

Austin Powers i Złoty Członek (dozwolony od lat 13) wchodzi na ekrany amerykańskich kin 26 lipca 2002 roku.

Austin Powers i Złoty Członek jest w niektórych krajach dystrybuowany przez firmę Warner Bros. Pictures, należącą do koncernu AOL Time Warner Company.

Odprawa przed misją
Rozkazy operacyjne i protokół
Manewry strategiczne, taktyka i modus operandi
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię