Auta (2006)

Cars

plakat - Auta (2006)

opisy filmu

(10)
 • Zygzak McQueen jest młodym i ambitnym samochodem wyścigowym, który marzy o olśniewających sukcesach i przygotowuje się do startu w wielkim wyścigu o Mistrzostwo Złotego Tłoka w Kalifornii. Zamiast na trasę wyścigu, trafia jednak do pustynnego miasteczka Chłodnica Górska przy autostradzie 66 i szybko poznaje jego ekscentrycznych mieszkańców. Są wśród nich: Sally - Porsche 2002, Wójt Hudson - stary samochód o tajemniczej przeszłości oraz Złomek, zardzewiała ciężarówka holownicza. W grupie nowych przyjaciół McQueen przekonuje się, że są w życiu ważniejsze rzeczy, niż dążenie do sukcesu za wszelką cenę oraz zdobywanie kolejnych pucharów.

 • Nowa gwiazda sezonu, młody, szybki ambitny Zygzak McQueen przygotowuje się do startu w wielkim wyścigu o Mistrzostwo Złotego Tłoka. Zamiast do Kalifornii, gdzie miał się odbyć rajd, trafia do zapomnianego pustynnego miasteczka Chłodnica Górska, nieopodal słynnej amerykańskiej drogi 66. Tam poznaje niezwykłych mieszkańców tego miejsca i przeżywa z nimi niesamowite przygody. Przekona się, że najważniejszy nie jest wyścig po sukcesy i nie to, dokąd zmierzasz - ale kogo spotkasz i co się wydarzy.

 • Kolejna superprodukcja studia Pixar. Tym razem widzowie zostają przeniesieni do świata samochodów. Nowa gwiazda sezonu, młody, szybki i ambitny Zygzak McQueen przygotowywuje się do startu w wielkim wyścigu o Mistrzostwo Złotego Tłoka. Przez przypadek zamiast do Kalifornii, trafia do zapomnianego miasteczka Chłodnica górska, nieopodal słynnej amerykańskiej trasy 66. Tam poznaje jego niezwykłych mieszkańców którzy nauczą go, że wygrane wyścigi nie są w życiu najważniejsze. Najnowocześniejsza animacja, wspaniała historia oraz duża dawka humoru, którą w polskiej wersji językowej dostarczyli znakomici aktorzy, z Piotrem Adamczykiem, Danielem Olbrychskim, Dorotą Segdą i Witoldem Pyrkoszem na czele, rozbawi każdego niezależnie od wieku.

 • Zygzak McQuin jest młodym i utalentowanym wyścigowym samochodem o ogromnym potencjale, Zygzak ma też pewną wadę, którą jest zarozumiałość. Przez tą właśnie wadę wymarzony puchar Złoty Tłok musi na niego trochę poczekać. Na kilka okrążeń przed końcem wyścigu Zygzak nie zmienia opon aby nie tracić czasu i na ostatnim okrążeniu opony nie wytrzymują i pękają w wyniku czego McQuin dojeżdża na metę... równo z dwoma największymi konkurentami. Orgznizatorzy pucharu postanawiają zorganizować dogrywkę między zwycięzcami, która ma się odbyć za tydzień w Kalifornii. Niestety Zygzak wypada z przewożącej go ciężarówki i znajduje się w Chłodnicy Górnej gdzie zostaje złapany za zbyt szybką jazdę i skazany na roboty społeczne. Aby został zwolniony z aresztu musi on naprawić drogę w miasteczku. Odcinek do naprawy jest spory, a czas ucieka. Z czasem jednak Zygzak przestaje żałowć czasu spędzonego w miasteczku, ponieważ dzięki temu poznał swoich pierwszych prawdziwych przyjaciół.

 • Zygzak McQueen, młody, przebojowy i czasem zbyt pewny siebie samochód ma szansę wygrać w wyścigach prestiżową nagrodę Złotego Tłoka. O ostatecznym zwycięstwie zdecyduje ostatni wyścig który odbędzie się w słonecznej Kalifornii. Zmierzając do Kalifornii, omyłkowo trafia do Chłodnicy Górskiej, małego, zapomnianego miasteczka przy drodze nr 66. Tam poznaje nowych przyjaciół dzięki którym uczy się, że sukces i sława nie są w życiu najważniejsze.

 • Młody debiutant, Zygzak McQueen, marzący o zdobyciu Złotego Tłoka, w drodze na finał przypadkowo trafia do małego miasteczka Chłodnica Górska, leżącego wzdłuż słynnej Route 66. Po (rzecz jasna przypadkowym) przeoraniu ulicy, Zygzak zostaje skazany na naprawienie jej. Z początku zły, że nie zdąży na finał, z czasem odkrywa magię tego ukrytego wysoko w górach miasteczka. Zdobywa wspaniałych przyjaciół, którzy przypominają mu, co liczy się w życiu najbardziej...

 • Kolejna przebojowa animacja studia Pixar (twórców "Iniemamocnych" i "Gdzie jest Nemo?"). Tym razem bohaterem jest bardzo ambitne i szybkie auto - Zygzak. Przygotowując się na występ w wielkim i ważnym wyścigu o Mistrzostwo Złotego Tłoka w Kalifornii, przez przypadek trafia do pustynnego miasteczka leżącego obok znanej drogi 66. Oczywiście nie jest z tego powodu zadowolony, lecz kiedy poznaje mieszkańców Chłodnicy Górskiej zmienia zdanie. Szybko zaprzyjaźnia się z innymi samochodami. W bajce oczywiście pojawia się morał - nie liczą się tylko sukcesy i zdobywanie kolejnych pucharów, są o wiele, ważniejsze i cenniejsze rzeczy.

 • Samochód wyścigowy Zygzak McQueen to prawdziwy wybraniec losu, żyje na najwyższych obrotach i jest zwycięzcą sezonu. Teraz jednak, zamiast na kolejny wyścig, trafia przypadkowo do małego, zapomnianego miasteczka, leżącego nieopodal słynnej amerykańskiej trasy numer 66. Poznaje niezwykłych mieszkańców osady, Sally, Zlomka Wójta Hudsona i innych, dzięki którym przekonuje się, że wygrane wyścigi, trofea i sława nie są w życiu najważniejsze.

  [opis dystrybutora]

 • Nasz główny bohater Zygzak McQueen jest młodym i ambitnym samochodem, który za wszelką cenę chce wygrać wyścig i zdobyć główną nagrodę w postaci Złotego Tłoka. Jego bezmyślność i głupota doprowadzają do tego, że wyścig kończy się potrójnym remisem. Następny wyścig ma się odbyć w Kalifornii. Wyrusza wraz ze swoim ostatnim przyjacielem, Mańkiem. Pewnej nocy wylatuje z przyczepy ciężarówki i gubi się na głównej autostradzie. Kiedy się obudził podążył za ciężarówką, która skręciła w prawo. Jednak to nie był Maniek. Podążył drogą 66. Tam został pojmany przez Szeryfa za szybką jazdę. Trafił do aresztu w Chłodnicy Górskiej. Następnego dnia poznaje tam swojego przyszłego przyjaciela, Złomka i zostaje skazany przez sąd na zreperowanie drogi, którą zniszczył. Przy okazji poznaje niezwykłych mieszkańców miasta, między innymi: Sally, Wójta Hudsona i jego największego przyjaciela- Złomka. McQueen przekonuje się, że wygrane trofea, wyścigi oraz sława nie są w życiu najważniejsze. Po zreperowanej drodze i neonach miasto wreszcie ożyło. Co jest miłe jednak szybko się kończy. Przyjeżdżają dziennikarze wraz z Mańkiem i robią wielkie zamieszanie. Maniek zabiera Zygzaka do Kalifornii...

 • Twórcy nagradzanych filmów "Toy Story", "Iniemamocni" oraz "Gdzie jest Nemo?" przedstawiają wysokooktanową, przygodową komedię o tym, że w życiu nie liczy się linia mety, lecz wszystko to, co mijamy po drodze.

  Wschodząca gwiazda wyścigów Zygzak McQueen (Piotr Adamczyk) żyje na wysokich obrotach do czasu, gdy przypadkiem zbacza z trasy w drodze na najważniejszy wyścig w życiu. Trafia do Chłodnicy Górskiej, zapomnianej mieściny, gdzieś na słynnej Trasie 66, gdzie spotyka Sally, Złomka, Wójta Hudsona (Daniel Olbrychski) i innych nietuzinkowych bohaterów, którzy pomogą mu zrozumieć, że są rzeczy znacznie ważniejsze niż sława i trofea.

  Film jest zatankowany do pełna świetną muzyką w wykonaniu m.in. Sheryl Crow, Jamesa Taylora i Rascal Flatts, a wśród niesamowitych dodatków na płycie znalazła się krótkometrażowa animacja "Złomek i błędny ognik". To wszystko sprawia, że "Auta" to niesamowita przejażdżka dla całej rodziny.