Batman (1989)

plakat - Batman (1989)

opisy filmu

(6)
  • Akcja filmu rozgrywa się w Gotham City, ciemnym, ponurym mieście "chronionym" tylko przez skorumpowaną policję. Pojawia się złowrogi Joker (Jack Nicholson), który knuje intrygi przeciw mieszkańcom. Słabe władze miejskie nie są w stanie stawić mu czoła. Joker konfrontuje się jednak z przeciwnikiem - tajemniczym Batmanem (Michael Keaton). Człowiekowi-nietoperzowi pomaga dziennikarka Vicki Vale (Kim Basinger). 

  • Gotham City to miasto, w którym rządzi zbrodnia i korupcja. Jednym z jego obywateli jest miliarder Bruce Wayne (Michael Keaton), który ukrywa przed światem mroczny sekret, o istnieniu którego wie tylko jego wierny lokaj Alfred (Michael Gough). W nocy Bruce staje się mrocznym rycerzem Gotham City - Batmanem. Pewnej nocy, podstarzały gangster Carl Grissom (Jack Palance) nasyła policję na zakłady chemiczne Axis Chemicals, gdzie prowadzona jest rutynowa akcja Jacka Napiera (Jack Nicholson). Na miejscu akcji pojawia się Batman.

  • W Gotham City skorumpowana policja nie radzi sobie ze zwiększającą się przestępczością. Zaczyna pomagać im samozwańczy obrońca miasta Batman (Michael Keaton). Nikt nie wierzy w jego istnienie poza dwojgiem dziennikarzy, Alexandrem Knoxem (Robert Wuhl) i Vicky Vale (Kim Basinger). Tymczasem największy mafijny boss, Carl Grissom (Jack Palance), zazdrosny o swoją kochankę postanawia pozbyć się swojego najbardziej zaufanego człowieka, Jacka Napiera (Jack Nicholson). Wysyła go do fabryki chemicznej "Axis Chemicals" na rutynową akcję i daje cynk policji. Na miejscu pojawia się też Batman...

  • Pod postacią Batmana człowieka-nietoperza kryje się atletycznie zbudowany, super inteligentny mężczyzna, uzbrojony w niesamowitej konstrukcji przedmioty, służące walce i przemieszczaniu się w przestrzeni. Powołaniem naszego bohatera jest niesienie pomocy i wybawienia wszystkim będącym w potrzebie ludziom. W jego niezwykłych przygodach towarzyszy mu super atrakcyjna reporterka. Najpotężniejszym przeciwnikiem Batmana jest wróg publiczny - Joker - odrażająca postać o czarnej psychice.

  • Akcja filmu toczy się w Gotham City. To miasto, w którym szerzy się przemoc i bezprawie. Jedyną nadzieją na ład i spokój jest Batman (Michael Keaton), człowiek ukrywający się pod kostiumem nietoperza. Nikt nie podejrzewa, że w rzeczywistości jest to szanowany obywatel, miliarder Bruce Wayne. Nad Gotham zbierają się jednak czarne chmury. Terror siać zaczyna bezwzględny Joker (Jack Nicholson). Do walki przeciwko niemu staje Batman.

  • Jako mały chłopiec został świadkiem morderstwa rodziców na ulicach miasta Gotham. Będąc dorosłym powraca jako Batman (Michael Keaton) - tajemnicza postać, chroniąca obywateli przed przestępczością. Po raz pierwszy wychodzi z cienia, gdy pojawia się Joker (Jack Nicholson) - człowiek, który został zniekształcony podczas upadku do kwasu. Joker pragnie dokonać zemsty na swoim byłym pracodawcy oraz zaprowadzić terror na ulicach miasta.