Die Weisse Massai

plakat - Biała Masajka (2005)

opisy filmu

(5)
  • Film oparty na faktach. Pewna Szwajcarka zakochuje się w Masajskim wojowniku podczas swojego pobytu w Kenii. Postanawia wyjść za niego za mąż nawet, jeśli miałaby dostosować się do ich stylu życia.

  • Oparta na faktach historia miłości kobiety z Europy i tubylca z Afryki, nawiązująca do filmów "Pożegnanie z Afryką" i "Nigdzie w Afryce".
    Carol nawet nie przypuszczała, że wycieczka do Kenii wywróci do góry nogami całe jej życie. Bez pamięci zakochuje się tam w masajskim tancerzu, a wkrótce potem decyduje się zerwać ze swoim dotychczasowym życiem i związuje się z czarnoskórym mężczyzną. Pomimo wielu różnic kulturowych, jakie ich dzielą, postanawia osiąść w afrykańskiej wiosce, pośród plemienia, które białą kobietę z Europy traktuje z rezerwą, a nawet wrogością. Upór pozwala jej jednak osiągnąć to, o czym marzyła. Zakłada rodzinę i zaczyna realizować się jako właścicielka dobrze prosperującego sklepu.

  • Adaptacja autobiograficznej powieści Corinne Hoffman. Bohaterką jest Carola (Nina Hoss) - piękna, świeżo owdowiała Szwajcarka. Podczas wakacji w Kenii poznaje Lemaliana (Jacky Ido), rodowitego Masaja, który żyje w murzyńskiej wiosce i przestrzega starych plemiennych rytuałów. Carola zakochuje się w przystojnym wojowniku - do tego stopnia, że postanawia zerwać z dotychczasowym życiem i pozostać w Afryce. Mało tego, aby być bliżej swojego wybranka, porzuca luksusy cywilizacji i dołącza do jego plemienia. Nie jest jej łatwo się przystosować, ale kobieta uparcie wierzy, że miłość pokona wszelkie granice...

  • Pod koniec wakacji w Kenii Carola (Nina Hoss) spotyka Lemaliana (Jacky Ido), wojownika imponująco prezentującego się w tradycyjnym stroju plemienia Samburu. Szybko jej fascynacja przeradza się w zauroczenie. Pod wpływem impulsu Carola rezygnuje z powrotu do rodzinnej Szwajcarii i wyrusza w poszukiwaniu wioski Lemaliana. Po pełnej przeżyć podróży Carola trafia do Maralal, gdzie zaprzyjaźnia się z Elisabeth (Katja Flint) - Niemką, która poślubiła Kenijczyka i która na własnej skórze przekonała się, jak wygląda sytuacja kobiet w Afryce. Tymczasem Lemalian przybywa do Maralal, aby zabrać turystkę do swojej wioski. Pomimo ostrzeżeń przyjaciółki, Szwajcarka nie zastanawia się zbyt długo nad jego propozycją. Postanawia zerwać ze swoim dawnym życiem w Szwajcarii. Zostaje pośród Masajów. Czy Carola sprosta największej próbie swojego życia?

  • Wakacje w Kenii miały być dla Caroli tylko wypoczynkiem, tymczasem wywracają jej życie do góry nogami. Niespodziewanie Carola zakochuje się w Lemalianie, przystojnym wojowniku plemienia Samburu. Dla niego postanawia porzucić swego narzeczonego i rodzinną Szwajcarię. Zamieszkuje w Afryce, pośród Masajów. I choć los wystawi ją na niejedną próbę, odwagą i siłą uczucia pokonywać będzie najtrudniejsze wyzwania.