Confidences trop intimes

opisy filmu

(3)
  • Anna, bohaterka filmu, w trosce o swoje małżeństwo, postanawia szukać pomocy u znanego psychoterapeuty. Myli jednak drzwi i przypadkowo zjawia się w biurze Williama, doradcy podatkowego. Rozpoczyna się fascynująca gra kłamstw i pozorów. "Bliscy nieznajomi" to film, który poruszył i zachwycił krytykę na całym świecie.

  • Pewnego dnia, poszukująca pomocy psychiatrycznej Anna, zakłopotana młoda kobieta, przez przypadek puka do niewłaściwych drzwi na końcu korytarza. To drzwi do biura Williama Fabera, doradcy podatkowego. Anna nieświadoma profesji mężczyzny natychmiast wyjawia mu swoje problemy małżeńskie. Przejęty do głębi kłopotami nieznajomej, ale też bardzo podniecony pomyłką, Faber nie może zmusić się do wyjawienia prawdy, iż nie jest psychoanalitykiem. Miedzy obojgiem tworzy się dziwny rytuał, co więcej, z każdą wizytą zacieśnia się łącząca ich więź. Podczas wszystkich spotkań Faber wysłuchuje tajemnic, które kobiety na ogół zachowują tylko dla siebie, tajemnic, których nie usłyszy nikt oprócz niego. Opowieści Anny poruszają go i fascynują. Wysłuchiwanie pikantnych szczegółów, dotyczących między innymi życzenia męża, by Anna przespała się z innym mężczyzną, powoduje, że w jego głowie rodzą się grzeszne myśli. Ale kim właściwie jest ta kobieta? Czy przypadkiem nie odkryła gry Fabera? Gdy nieprzenikniona Anna wyjawia, iż niechcący okaleczyła męża w wypadku samochodowym, w historii następuje nagły zwrot. A kiedy oczywistym staje się fakt, że Anna zdaje sobie sprawę z podstępu, sytuacja staje się coraz bardziej mroczna i dwuznaczna. Mnożą się pytania... Czy kobieta wykorzysta Fabera by ponownie pogodzić się z mężem? A może Faber porwał się na coś, co go przerosło?

  • Zagubiona kobieta, Anna (Sandrine Bonnaire) udaje się do terapeuty, by omówić swoje małżeńskie nieporozumienia. Przez pomyłkę trafia do doradcy, ale podatkowego. Zanim jednak mężczyzna (Fabrice Luchini) zdąży zaprotestować i wyjaśnić pomyłkę, Anna zaczyna opowieść o swoich osobistych sprawach. Chociaż William zachowuje się całkowicie naturalnie, tzn. tak jak wypadałoby zachować się w stosunku do załamanej osoby: słucha, rozumie, współczuje a nawet podaje chusteczki, jego osoba w Annie nie wzbudza jakichkolwiek podejrzeń. W tle ich kolejnych spotkań toczy się nieuchwytna gra erotyczna..
    Film jest protestem przeciwko sterylizacji stosunków międzyludzkich.

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię