Bridget Jones: The Edge of Reason

plakat - Bridget Jones: W pogoni za rozumem (2004)

opisy filmu

(6)
 • W tej kontynuacji pamiętnika odnajdujemy Bridget, tam gdzie ją zostawiliśmy - w ramionach przystojnego prawnika Marka Darcy (Colin Firth). Mark toleruje (prawie) wszystkie ataki zazdrości Bridget. Dlaczego bowiem każda kobieta w Londynie, łącznie z nową długonogą stażystką pracującą z Markiem, nie miałaby pragnąć odebrać takiego faceta pulchnej, popełniającej gafy Bridget ?
  Wraz z pojawieniem się zagrożenia, różowe obłoczki nad głową Bridget stają się ciemnymi chmurami, a jej związek z Darcy'm musi przejść poważną próbę. Kiedy wydaje się, że burza jest nieunikniona, na horyzoncie pojawia się były szef Bridget i niepoprawny kobieciarz Daniel Cleaver (Hugh Grant).
  Panna Jones - symboliczna bohaterka samotnych, pracujących kobiet - dryfuje wśród krępujących sytuacji i romantycznych nieporozumień, przez cały czas usiłując radzić sobie z zawirowaniami otaczającego ją świata.

 • "W pogoni za rozumem" to będąca ekranizacją bestsellerowej powieści Helen Fielding, kontynuacja losów 33-letniej Angielki - Bridget Jones - współczesnej niezależnej kobiety, która nieustannie walczy z nałogami i swoją nadwagą oraz ciągle poszukuje miłości swojego życia.
  Z Bridget Jones (Renée Zellweger) spotykamy się ponownie w momencie, kiedy wydaje się, że wszystko zaczyna się układać - Bridget ciągle pracuje w jednej z angielskich telewizji, spotyka się z przyjaciółmi, a co najważniejsze - odnalazła szczęście w "zdrowym związku z dorosłym mężczyzną" - prawnikiem Markiem Darcym (Colin Firth). Jednak życie nie jest wcale bajką i szybko okazuje się, że związek ten nie spełnia wyobrażeń Bridget i odbiega od wyśnionego ideału... Na dodatek na horyzoncie pojawia się rywalka Bridget - piękna, błyskotliwa Rebecca (Jacinda Barret), asystentka Marka, a także niebezpiecznie przystojny Daniel Cleaver (Hugh Grant), który znów będzie próbował uwieść pannę Jones. Wakacje w Tajlandii także przysporzą bohaterce wielu kłopotów...

 • Druga część przygód najbardziej pechowej trzydziestolatki na świecie rozpoczyna się dokładnie miesiąc po zakończeniu pierwszej części. Bridget ma coraz więcej wątpliwości dotyczących jej nowego związku. Czy Mark Darcy aby na pewno jest mężczyzną jej życia? Czy uda jej się pogodzić z faktem, że ma on kompletnie inne poglądy polityczne? Problemy z nowym szefem i koszmarne wakacje są dodatkowymi znakami nadciągającej katastrofy...

 • Bridget Jones to zakompleksiona, skoncentrowana na sobie, samotna londyńska trzydziestolatka, która odnalazła wreszcie prawdziwą miłość. Przez sześć cudownych tygodni pozostaje dziewczyną niepokojąco perfekcyjnego prawnika Marka Darcego. Nic nie powinno jej zabraknąć do szczęścia. Ale...Pomimo niewątpliwego uczucia, jakim darzy ją Darcy, Bridget bez przerwy zadaje sobie pytania o życie, miłość oraz właściwy sposób zdejmowania bielizny. Dochodzi do wniosku, że nie wystarczy spotkać mężczyznę swego życia. Trzeba go także umieć zatrzymać.

 • Kontynuacja przygód Bridget Jones jest historią pełną humoru i nieoczekiwanych zwrotów wydarzeń. W momencie, gdy wydawało się, że główna bohaterka jest na najlepszej drodze do realizacji wszystkich swoich planów życiowych - dobra praca, mężczyzna marzeń... wszystko zaczyna się nagle komplikować. Okazuje się, że idealny partner ma wady, a obok niego pojawia się inna kobieta. W głowie Bridget rodzi się wiele wątpliwości, a przydarzające się jej ciągle drobne niepowodzenia sprawiają, że zaczyna wątpić w szanse na odnalezienie szczęścia. Licząc na przełom bohaterka decyduje się na wyjazd do Tajlandii jednak tam znów nie wszystko idzie zgodnie z planem... W wyniku wielu zbiegów okoliczności Bridget spotykają "drobne nieprzyjemności", a pewien mężczyzna rozpętuje z tego powodu aferę dyplomatyczną o międzynarodowym charakterze...

 • Bridget Jones nie jest już miłosnym wyrzutkiem. Znajduje się w trwałym związku z dojrzałym mężczyzną, który jest wręcz ideałem... W pracy mimo drobnej wpadki ze skokiem spadochronowym też wiedzie się dobrze. Do tego zawsze ma jeszcze przyjaciół służących jej dobrą radą. Wydaje się, że szczęśliwe zakończenie jest nareszcie pisane Bridget, jednak w tym idealnym obrazie pojawiają się kolejne rysy. Partner nie zamierza się oświadczyć, a co gorsza wokół niego ciągle przebywa długonoga piękność. Były szef prowadzi program telewizyjny, a Bridget ma zostać jego partnerką. Przyjaciele po latach poszukiwań chłopaka, teraz każą czym prędzej go rzucić. Liczne przygody i wyjazd do Tajlandii obfitujący w wiele ekscytujących przeżyć pozwolą bohaterce odnaleźć swoje miejsce w świecie, a widzom dostarczają miłych chwil podczas oglądania.