Film

2004 2 godz. 21 min.
6,4 2 308
ocen społeczności
6,4 10 1 2308
1 222
chce zobaczyć
Alternatywny świat z alternatywną historią... Cała planeta została podzielona pomiędzy dwie rywalizujące ze sobą... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Casshern
Zwiastun nr 2
Casshern
Zwiastun nr 1
Casshern - Zwiastun Nr 2 Casshern - Zwiastun Nr 2

Alternatywny świat z alternatywną historią... Cała planeta została podzielona pomiędzy dwie rywalizujące ze sobą organizacje. Po 50 latach bezwzględnej wojny Wielka Wschodnia Federacja pokonała siły Europy i objęła panowanie nad całą Eurazją. Jednak za zwycięstwo przyszło ludziom zapłacić straszliwą cenę. Lata chemicznej, biologicznejAlternatywny świat z alternatywną historią... Cała planeta została podzielona pomiędzy dwie rywalizujące ze sobą organizacje. Po 50 latach bezwzględnej wojny Wielka Wschodnia Federacja pokonała siły Europy i objęła panowanie nad całą Eurazją. Jednak za zwycięstwo przyszło ludziom zapłacić straszliwą cenę. Lata chemicznej, biologicznej i nuklearnej walki zniszczyły i zatruły ziemię, a ludzie zaczęli zapadać na tajemnicza chorobę. Wydaje się, że nie ma już nadziei dla ludzkości. Niekończące się debaty nie przynoszą żadnych rozwiązań. Jednak jest jeden człowiek, który zna rozwiązanie - doktor Azuma. Doktor Azuma opracował nową terapię o nazwie "neo-cell" pozwalającą na odbudowę i regenerację zniszczonych przez chorobę komórek. Azuma ze wszystkich sił chce ukończyć jak najszybciej prace nad lekiem, bowiem jedną zarażonych osób jest jego ukochana żona - Midori. Doktor Azuma prosi rząd o sfinansowanie jego badań, jednak otrzymuje odpowiedź odmowną. Politycy z Ministerstwa Zdrowia bojkotują badania Azumy bojąc się, że opracowanie nowego leku pozbawi ich władzy. Jednakże w tajemnicy przed nimi wojsko decyduje się na przyznanie funduszy Azumie. Doktor kontynuuje swoje badania, ale wtedy dochodzi do niebezpiecznego wypadku w laboratorium w wyniku, którego na wolność wydostaje się armia potężnych mutantów. Paradoksalnie, mająca uratować ludzkość technologa doktora Azumy może stać się przyczyną całkowitej zagłady człowieka.. Zagrożenie powstrzymać może jedynie wskrzeszony wojownik CASSHERN.

studio
Casshern Film Partners / Progressive Pictures / Shochiku Company / Więcej...
inne tytuły
キャシャーン Japonia
Kasshân (zapis łaciński) (alternatywna pisownia) Japonia
Więcej...
"Casshern" to jeden z niewielu, jak do tej pory, filmów, w którym gra aktorów ograniczała się niemalże w całości do ogrywania scen na niebieskim tle. Resztę świata "Cassherna" stworzono komputerowo.
Biały kask, pośrodku pozostałych kasków widocznych w jednym z ujęć, jest tym samym wykorzystanym w anime "Shinzô ningen Kyashân" (1973).
Film był ostatnim filmem Tatsuyi Mihashi'ego, który zmarł podczas zdjęć.
Trailer swego czasu zrobił na mnie spore wrażenie. "Casshern" zapowiadał się na bajeczne, rozrywkowe kino s/f. Moich - sporych - pokładanych w nim nadziei jednak nie ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 43%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • dla inteligentnych ludzi

  mrowka6266 ocenił(a) film na 10 

  nie dla fanow typowego amerykanskiego kina. Film trzeba zrozumiec, nie tak sama fabule jak specyficzny tok myslenia i gust Japonczykow. Jest to swego rodzaju anime, tyle ze z zywymi aktorami a nie rysunkowe. Prosci ludzie lubiacy proste kino, do ktorych nie docieraja specyficzne czy ... więcej

 • Wspaniały obraz

  ganges ocenił(a) film na

  zarówno pod względem formy jak i treści - m. in. ku przestrodze. Poruszające sceny z pola walki. I te roboty, zaprojektowane by eliminować, nawet stopy mają w kształcie toporów, kwintesencja eksterminacji. Kolejny film o tym jak nędznym gatunkiem jesteśmy.

 • Coś podobnego

  davidmth ocenił(a) film na 10 

  Jeden z moich ulubionych filmów. Obejrzałbym z chęcią jakiś film w tym stylu, nie manga, nie anime, nie jakiś japoński horror. Coś takiego jak...to ;) Jakieś tytuły?

 • MUZYKA

  masterdan ocenił(a) film na

  Co do Muzyki w tym filmie to jest wręcz genijalna!a film całkiem dobry polecam.

 • Niesamowity

  omnia ocenił(a) film na

  Każde ujęcie zostało dopracowane w najdrobniejszym szczególe, film ogląda się jak album, pełen doskonale wykadrowanych i skomponowanych zdjęć, co w połączeniu z fantastyczną muzyką daje piorunujący efekt. Ten film odbiera się instynktownie, analizowanie historii i wydobywanie z niej niekonsekwencji ... więcej

  2
  Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.