Cesarzowa (2006)

Man Cheng Jin Dai Huang Jin Jia

plakat - Cesarzowa (2006)

pressbook

O FILMIE

Za murami Zakazanego Miasta skrywane są największe sekrety. Nękane wojnami cesarstwo chyli się ku upadkowi. Rozpoczyna się walka o władzę. Pomiędzy miłością i pożądaniem, wśród intryg i brutalnej walki, czy można wyłonić ostatecznego zwycięzcę?

Epicka historia dynastii Tang w reżyserii Zhang Yimou (Dom latających sztyletów, Hero) jest najdroższą i największą chińską produkcją wszechczasów. Zrobiony z niezwykłym rozmachem film otrzymał nominację do Oscara za najlepsze kostiumy.

Chiny, czasy późnej dynastii Tang spowijał mrok intryg, zdrad i brutalnej walki o władzę.

Przez wiele lat cesarzowa i książę Wan, jej przyrodni syn, żyli w niemoralnym związku. Książę czując się jak w pułapce, rozmyśla o ucieczce z pałacu z potajemną ukochaną Chan, córką nadwornego lekarza.

W tym czasie książę Jai, syn cesarzowej, coraz bardziej obawia się o zdrowie matki.

W przeddzień chińskiego święta Chong Yang, do wypełnionego chryzantemami cesarskiego pałacu, wraca niespodziewanie cesarz z synem. Pretekstem jest spędzenie święta w rodzinnym gronie. Jednak chłodne relacje panujące w rodzinie wskazują na inny powód.

Gdy rodzina cesarska prowadzi swoje tajemnicze rozgrywki, do pałacu wdzierają się tysiące ubranych na złoto wojowników. W księżycową noc ich stopy tratują tysiące chryzantem. Kto stoi za tą rebelią? Komu wierny jest książę Jai?

O PRODUKCJI
TŁO HISTORYCZNE
OBSADA AKTORSKA
TWÓRCY